شیرخوارگان حسینی روی موج رادیو

همایش شیرخوارگان حسینی در نخستین جمعه ماه محرم در سراسر كشور برگزار می شود.

1403/04/20
|
15:31

در این همایش مادران به همراه كودكان شیرخوار خود با لباس، روسری و پیشانی‌بند به رنگ سبز حضور می‌یابند و شركت‌كنندگان برای علی اصغر كودك شیرخوار امام حسین(ع) در كربلا عزاداری می كنند.شبكه های مختلف رادیویی می‌كوشند تا با پوشش همایش شیرخوارگان حسینی در سراسر كشور، این رویداد آیینی و انسانی بزرگ را لحظه به لحظه در ویژه برنامه‌های خود انعكاس دهند.

به گزارش روابط عمومی معاونت صدا، شبكه های رادیویی در روز همایش شیرخوارگان حسینی برنامه هایی همچون «شش ماهه بلند بالا»، «لالایی پروانه ها»،«گهواره»،«عرشیان»،« هفت كوچه» روانه آنتن می شوند.
رادیو ایران؛ گرامیداشت مقام حضرت علی اصغر (ع)
رادیو ایران همراه با تمامی مادران در سراسر ایران اسلامی كه فرزند نوزاد خویش را می آورند تا عهدی جانانه با شهید كربلا ببندند، می كوشد تا این رویداد آیینی و انسانی بزرگ را لحظه به لحظه در ویژه برنامه «شش ماهه بالا بلند» انعكاس دهد.حسین معصومی تهیه كننده ویژه برنامه «شش ماهه بلند بالا» گفت: این برنامه با هدف گرامیداشت مقام حضرت علی اصغر(ع) با موضوع تربیت اسلامی، ضامن تداوم نسل حسینی است.«شش ماهه بلند بالا» كوشش رسانه ای است برای بیان عظمت قیام عاشورای حسینی صبر را در كنار سایر فضیلت های حسینی از جمله بندگی خالصانه ی خداوند با حضور حجت الاسلام مسلم داود نژاد تفسیر می كند.«شش ماهه بلند بالا» با اجرای نگین خواجه نصیر و فاطمه میناخانی جمعه 22 تیر ساعت 9 پخش می شود.
رادیو جوان؛ مادران همراه با گهواره
ویژه برنامه همایش شیرخوارگان حسینی جمعه ساعت 9 از استودیوی شبكه رادیویی جوان پخش می شود. در این برنامه رادیویی مستوره سادات موسوی، كارشناس مذهبی و روانشناس در خصوص نسل مهدوی و مادران آینده و همچنین شیرخوارگان حسینی صحبت می كند. همچنین مراسم شیرخوارگان حسینی به صورت زنده روانه آنتن می شود. این همایش در قالب برنامه "گهواره" به تهیه كنندگی فاطمه قنبری و با اجرای فاطمه امجدیان پخش خواهد شد.
رادیو فرهنگ؛ هفت كوچه
رادیو فرهنگ در برنامه «هفت كوچه» جمعه 22 تیر با عزاداران حسینی همراه شده و اطلاع رسانی از برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی را برعهده دارد. « هفت كوچه» از ساعت9 صبح با حضور گزارشگران استان های مختلف راهی آنتن می شود و از حال و همتی شهرها و استان هایشان در برگزاری این مراسم می گوید. در تهران نیز سمیه نجفی گزارشكر این شبكه رادیویی با حضور در مناطق مختلف از چگونگی برگزاری این همایش گزارش می دهد.
رادیو تهران؛ لالایی پروانه ها
فاطمه ربانی تهیه كننده ویژه برنامه شیرخوارگان حسینی كه با نام «لالایی پروانه ها» از رادیو تهران پخش می شود تاكید كرد كه همزمان با اولین جمعه ماه محرم این شبكه رادیویی با استقرار واحد سیار خود در حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) ضمن پوشش مراسم شیرخوارگان حسینی(ع) با مسئولان حرم شاه عبدالعظیم حسنی هم گفت وگو دارد و مخاطبان می توانند این برنامه را ساعت 9:30 بشنوند.همچنین ارتباط تلفنی با كارشناسان برقرار می شود و گزارشگر مستقر در مراسم با شركت كننده ها در مراسم شیرخوارگان حسینی مصاحبه می كنند.
رادیو قرآن؛ «عرشیان»
شبكه رادیویی قرآن با ویژه برنامه «عرشیان» كه روز جمعه ساعت 9:30 پخش می شود، همایش شیرخوارگان حسینی را به واسطه گزارشگران باشگاه نور و مراكز استان ها پوشش می دهد. این برنامه به تهیه كنندگی محمدحسن رحمانی شامل بخش های متنوع است.

دسترسی سریع