از ترانه های حسینی تا حكایت هایی از داستان و راستان

در ایام محرم برنامه های «باغ ارغوان » با صدای مریم نشیبا و «قصه ظهر جمعه» با صدای رضا خضرایی شنیده می شود كه اختصاص به ترانه های حسینی و حكایت هایی از داستان و راستان دارد.

1403/04/19
|
11:30

به گزارش روابط عمومی معاونت صدا، ندا حاجی حسینی تهیه كننده دو برنامه «گلبانگ» و «قصه ظهرجمعه» گفت:برنامه «گلبانگ» در مناسبت های مذهبی تغییر نام داده و با نام «باغ ارغوان» پخش می شود. بنا به رسم هر ساله برای ایام محرم ، از هفتم محرم (23 تیر)تا سوم امام حسین (ع)(28 تیر) از شنبه تا پنج شنبه شنیده می شود.
وی ادامه داد: این برنامه با جملات، موسیقی و تصانیف محرمی به استقبال ماه محرم رفته است.«باغ ارغوان » با صدای مریم نشیبا تهیه و پخش می شود. این برنامه در ایام سوگواری، قصه ای كه از كتاب داستان و راستان انتخاب شده را برای شنوندگان روایت می كند كه مجموعه ای از حكایات عارفانه ادیبانه و حكایت اخلاق است.
این تهیه كننده تصریح كرد: معمولا ما برای این روزهای مناسبتی از حكایت هایی كه پند ادبی و عرفانی داشته باشند، بهره می بریم. همچنین گوینده برنامه «قصه ظهر جمعه» رضا خضرایی است. در حال حاضر این برنامه را خودم نویسندگی كرده و تهیه كنندگی آن را بر عهده دارم.
حاجی حسینی كه بیش از یك دهه در رادیو ایران به فعالیت خود ادامه می دهد، تاكید كرد تهیه كنندگی برنامه های مطرحی را مثل «گلبانگ» و «قصه ظهرجمعه» داشته كه برای مردم همیشه خاطره سازی كرده است.
وی اظهار امیدواری كرد كه بتواند به عنوان عضو كوچكی از خانواده رادیو ایران برنامه های مستمر و تاثیر گذاری را برای مخاطبان تولید كند كه مخاطبان از شنیدن آنها لذت ببرند.

دسترسی سریع