رادیو سلامت؛ پیشگام و مرجع در حوزه سلامت

رادیو سلامت یك رسانه شنیداری معتبر، مرجع و پیشگام در حوزه بهداشت و سلامت فرد و جامعه، جزو رادیوهای تخصصی مطرح در كشور است.

1403/04/17
|
10:00

ارتقای سلامت فرد و جامعه از اهداف تاسیس شبكه رادیویی سلامت بوده است. همه روانشناسان و مشاوران تربیتی بزرگ جهان متفق القوند كه رسانه گرمی همچون رادیو با سبك برنامه سازی خود كه آمیخته ای از موسیقی، آواز و كلام های اخلاقی و روانشناسی گویندگان خوش صدا و با تواضع است كه می تواند بیشترین تاثیر را بر روی مخاطبان و به خصوص اشخاصی داشته باشد كه با مشكلات روحی و روانی و یا احیانا آسیب های اجتماعی فردی دچار هستند.

رادیو سلامت به عنوان یك رادیوی تخصصی دارای كاركرد و ماموریت مهمی است. این شبكه باید اطلاعات بروز را در زمینه سلامت و بیماری و به ویژه سلامت جسم، روان و انواع آسیب های اجتماعی و سلامت معنوی در اختیار مردم بگذارد و به نیازهای آنها پاسخ دهد.

این شبكه رادیویی موضوع محور با هدف كلی تخصصی وظیفه خطیری بر عهده دارد. مخاطبان این شبكه هم مردم عام هستند و هم مخاطبان خاص یا به عبارتی بهتر مخاطب از كادر درمان. البته مخاطب خاص با توقع دیگری برنامه های این شبكه را دنبال می كنند. این شبكه برنامه هایی ویژه این گروه روی آنتن دارند كه مورد توجه پزشكان و كادر درمان قرار گرفته است.

یكی از شاخص های مهم توسعه شبكه های رادیویی در جوامع مختلف میزان و كیفیت دسترسی افراد جامعه به برنامه های شبكه های رادیویی و سازگاری و رضایت مخاطبان از این برنامه هاست.

برخورداری از یك رسانه اخلاق محور، امیدآفرین و آگاهی دهنده سالم حقی است همگانی و پیش شرط شعار والای جذب مخاطب جدید در كنار حفظ مخاطب فعلی است.

گروه بهداشت و تندرستی شبكه رادیویی سلامت تمركز اصلی خود را بر آموزش در حوزه های مختلف قرار داده كه برای دستیابی به این فهم با طراحی برنامه ای با عنوان "مجله پزشكی" تلاش می كند سبك زندگی مخاطبان را تغییر بدهد.
این برنامه پرمخاطب روزهای دوشنبه تا چهارشنبه از ساعت 15 تا 16 به طور زنده به روی آنتن می رود.

این برنامه در راستای دستیابی به اهداف آموزشی خود به دنبال علل و علائم راههای پیشگیری، تشخیص و درمان بیماریهای واگیر و غیرواگیر، نیاز مخاطب را جستجو و برطرف می كند.

با توجه به مخاطب عام و خاص این برنامه كه یك مجله تخصصی است، اعضای هیئت علمی متخصصان مراكز تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشكی و اعضای فرهنگستان علوم پزشكی اجرای این برنامه را بر عهده دارند.

برنامه مجله پزشكی از سلامت جسم، سلامت روان، سلامت اجتماعی و سلامت معنوی غافل نیست و اطلاعات روز و مورد نیاز مخاطب را در اختیار شوندگان قرار می دهند.

این برنامه با ساختار گفتگومحور از طریق بسته های صوتی تلاش می كند تا بیماریهای شایع و مزمن، از جمله دیابت، فشارخون، بیماریهای قلبی -عروقی كه بار مالی زیادی بر بیماران تحمیل می كند را شفاف سازی كند و هزینه های سنگین اقتصادی را كاهش دهد.

در بخشی از برنامه مجله پزشكی سعی شده با طرح باور یكی از باورهای حوزه سلامت را با نظرسنجی و جلب مشاركت و تعامل با مخاطبان آن را با پاسخ طلایی تكمیل و به شنوندگان عرضه كند.

مدیریت مصرف دارو و ورزش، رویدادهای مختلف علمی و فرهنگی داخلی و خارجی، دندانپزشكی كودك و بزرگسال، بیماریهای خاص، بارداری و ناباروری، سالمندی از جمله بخشهایی است كه در دستور كار مجله پزشكی است.

رادیو سلامت به سمع شنوندگان می رسد و پاسخگوی نیاز مخاطبان است . این شبكه بصورت 24 ساعته روی موج اف.ام ردیف 102 مگاهرتز قابل دریافت است.

دسترسی سریع