تیمور كوشكی/ كارشناس رسانه ایرانصدا؛ رسانه نوین رادیو

ایرانصدا رسانه ای نو و بدیع است كه مدیریت برنامه های كاربردی شبكه ها را بر عهده دارد. این شبكه رادیویی مخاطب را به آرشیو زمانی و برنامه های شبكه های رادیویی راهنمایی می كند .

1403/04/16
|
10:00

مهم تر این كه شنونده یا كاربر را با بسته های صوتی به سمت و سوی علاقه مخاطب می كشاند.

صنعت رادیو، صنعتی منطقی و دائمی است، جریانهای صوتی اینترنتی در بسیاری از شرایط، نقاط مشترك فراوانی با رادیوی سنتی دارند. این سرویس زنده و همبستگی كه با اتصال دائم اینترنتی همانند بیشتر رسانه های تركیبی ارتباط خود را با مخاطب بدون نیاز و جستجو از طریق موج اف.ام برقرار می كند با نصب برنامه كاربردی آن روی تلفن همرا رادیوی شماست.
این موضوع ما را با فناوری رسانه مواجه می كند و اینكه وحدت رسانه ای را به عنوان یك پدیده كاملا نو و دیجیتال نوید می دهد.
البته نمی توان گفت كه یك رسانه شروع به فعالیت می كند و دیگری به نقطه پایانی خود رسیده است. دو كلمه رسانه و تكنولوژی را باید با یك چشم نگاه كرد. بدون شك پیشرفت یا گسترش یك فناوری را نمی توان یك رسانه جدید ارزیابی كرد. شاید چیزی مانند رادیو ایرانصدا را یك رسانه جدید و یا شاید هم یك فناوری جدید دانست كه نمی خواهد یك رسانه جدید باشد یا شاید هم یك نوع فناوری اینترنتی یا تلفنی است كه مانند یك رسانه مستقل عمل می كند. به گونه ای كه عملكرد آن شبیه همان رسانه های قدیمی است.
ایرانصدا، رسانه ای نو و بدیع است كه مدیریت برنامه های كاربردی شبكه ها را بر عهده دارد. این شبكه رادیویی مخاطب را به آرشیو زمانی و برنامه های شبكه های رادیویی راهنمایی می كند و مهم تر این كه شنونده یا كاربر را با بسته های صوتی به سمت و سوی علاقه مخاطب می كشاند.
رادیو ایرانصدا چه در بخش برنامه های زنده و چه در حوزه آرشیو و موسیقی دستاوردهای با كیفیتی به مخاطب عرضه می كند كه دسترسی محتوایی و اطلاعات و شناسنامه و جدول پخش برنامه ها همراه با بسته های فاخر جزو وظیفه ذاتی این رسانه خواهد بود.
رادیو ایرانصدا در پایگاه های دعا و نغمات دینی سخنرانی های مذهبی و صدای قرآن، مخاطب را به مجموعه های متنوعی از سخنرانی های حوزویان و خطبا راهنمایی می كند و به سادگی این محتواها در دسترس مخاطب قرار می گیرد.
مجموعه های دعا و مداحی و روضه ها، تواشیح و ابتهال و همخوانی و انتخاب هر كدام با سهولت مخاطب را به انگیزه و علاقه خود می رساند. این شبكه با گنجینه تلاوت های قاریان جهان اسلام و ترجمه صوتی آیات همراه با آموزش تجوید، روخوانی، روانخوانی، صوت و لحن و حفظ قرآن یك عملكرد آموزشی گویا و شیوا به مخاطبان عرضه می كند.
دو پایگاه كتاب گویا و كودك با ارائه رایگان كتاب گویا آن هم با كیفیت محتوایی و فنی با راه قابل دسترسی از طریق تلفن همراه با نصب برنامه كاربردی ایرانصداست.
در نهایت در بخش كودك صدها قصه و داستان ویژه این گروه هدف همراه با هزاران موسیقی و ترانه كودكانه و صدها عنوان برنامه علمی و آموزشی وظیفه خود را در سپهر رسانه ای با موفقیت در حال گذر است.
این قدم بین شبكه ها، قدمی امید بخش و آگاهی دهنده در حوزه معاونت صداست كه روز بروز تلاش می كند تا بتواند بر اساس میل و مصلحت و نیاز در خدمت مخاطبان رسانه باشد.

دسترسی سریع