خداحافظی با مرد "صدای خاص" رادیو

مسعود اسكویی، گوینده و كارشناس مجری پیشكسوت رادیو كه از چندی پیش در بیمارستان بستری بود، درگذشت.

1403/02/12
|
10:22

به گزارش روابط عمومی معاونت صدا، شادروان مسعود اسكویی، گوینده و مجری كارشناس پیشكسوت شبكه رادیویی ورزش كه چندی پیش به دلیل شكستگی ناحیه لگن و پا در بیمارستان بستری بود، دار فانی را وداع گفت.
دوستداران ورزش از نسل قدیم گزارش های مسعود اسكویی پیشكسوت رسانه های ورزشی را در برنامه ورزش از نگاه دو تلویزیون از جمله فوتبال به یاد دارند. وی از سال 60 به بعد به رادیو رفت و مسابقات ورزشی را گزارش می كرد. استاد اسكویی قدیمی ترین مجری كارشناس و گوینده ورزشی صدا و سیما بود كه دوره تهیه كنندگی برنامه های تلویزیونی را در تلویزیون آلمان گذراند و یكسال در شهرهای زونه گورگ و ماینس با تلویزیون همكاری كرد.
یكی از شاخصه های او در اجرا، ارائه گزارش مسابقات ورزشی بدون داشتن نگاه جانبدارانه بود. او همیشه در مصاحبه هایش با اهالی رسانه به ریشه اش در ایران و عشق به كارش تاكید می كرد و همین عشق به مردم باعث شد با اینكه حال مساعدی نداشت اما سال تحویل پشت میكروفن رادیو نشست تا شنوندگان رادیو ورزش بخش هایی از برنامه سال تحویل را با اجرای او بشنوند.
روابط عمومی معاونت صدا درگذشت این هنرمند را به خانواده، دوستان، اهالی رادیو و رسانه تسلیت می گوید و از ایزد منان علو درجات را برای آن مرحوم خواهان است.

دسترسی سریع