رادیو جشنواره افتتاح شد

رادیو جشنواره با حضور جمعی از هنرمندان و پیشكسوتان عذرا وكیلی، شمسی فضل الهی، فرزاد حسنی، عباس محبی، عباس سنجری، علیرضا محمدی و... افتتاح شد.

1402/02/05
|
11:16

به گزارش روابط عمومی معاونت صدا؛ «علی بخشی زاده» معاون صدای سازمان صدا و سیما با اعلام این خبر گفت: همزمان با سالروز رادیو، شاهد افتتاح رادیو جشنواره هستیم. طی مطالعاتی كه انجام شد متوجه شدیم كه تا حدودی قالب مستند در رادیو به دلایل مختلف به دست فراموشی سپرده شده است. از سال گذشته جشنواره مستند رادیو را به نام پژواك راه اندازی كردیم، امسال هم دومین دوره از این جشنواره در حال برگزاری كه به امید خدا 18اردیبهشت ماه مراسم اختتامیه آن را در مركز همایش های صدا و سیما شاهد خواهیم بود.
معاون صدای رسانه ملی در ادامه افزود: مستند رادیویی بازتاب حقیقت است و مستندساز، با ابزاری به نام «پژوهش »سوژه را چنان صیقل می‌دهد تا به حقیقت دست یابد. قالب مستند، گونه صیقل خورده از شیوه های تولید برنامه كه بازتاب دهنده حقایق است و مستندساز با پژوهش می‌تواند به نگاهی عمیق از موضوع برسد. این نگاه عمیق می تواند حقایق پنهان را آشكار و برای مخاطب بازگو كند .
وی با اشاره به محتوای رادیو جشنواره افزود: مخاطبان می توانند رادیو جشنواره را روی موج اف.ام ردیف 95,5 مگاهرتز بشنوند. پیشنهاد می كنم مردم عزیز این رادیو را از دست ندهند؛ مستند های برگزیده جشنواره پژواك، مستندهای قابل اعتنا و مستندهایی كه نمره بالایی را در جشنواره كسب كرده اند از این رادیو پخش خواهد شد.
بخشی زاده زاده تاكید كرد: در طول 44 ساله انقلاب اسلامی حقایق آشكار یا پنهانی بوده كه كمتر مورد توجه قرار گرفته است كه مستند سازان در دومین جشنواره ملی پژواك بازتاب‌دهنده حقایق انقلاب اسلامی هستند و مخاطب شاهد این حقایق در رسانه ملی خواهد بود.
به گفته معاون صدای رسانه ملی؛ در مراكز استانها كه حدود 38 رادیو داریم، از رادیو محلی و رادیوهای مراكز استانی، استقبال بسیار چشمگیر بوده است و خیلی از آثار همكاران در مراكز استانها نامزده جشنواره شده اند و در رادیو هم استقبال بسیار فراوان بود.
وی خاطر نشان كرد: آثاری كه به دبیرخانه رسید بیش از 700 اثر بود كه كار را برای داوران خیلی سخت كرد. در مرحله اول غربالگری حدود 100 اثر از دور داوری خارج شد، حدود600 اثر با توجه به محورهای تعیین شده در جشنواره، ارزیابی شد و مورد داوری دقیق قرار گرفت و در حال حاضر هم نامزدهای انتخابی مشخص و اعلام شده است.
بخشی زاده اظهار امیدواری كرد: امیدوارم كه بستر رادیو مستند، محمل بسیار خوبی باشد برای افزایش انگیزه برنامه سازان نسبت به ساخت قالب مستند كه بیش از گذشته باشد و با استمرار این پخش در دوره‌های بعدی، آینه ای تمام قد از قامت بلند انقلاب اسلامی ایران بازتاب داده شود و مخاطبان بتوانند ناشنیده ها و شنیدنی های انقلاب اسلامی را بشنوند .
انتهای پیام./

دسترسی سریع