ویژه برنامه‌های روز قدس از شبكه‌های رادیویی؛ رادیو به وقت فلسطین

شبكه‌های مختلف رادیویی برای گرامی‌داشت روز قدس ویژه برنامه‌های مختلفی را تدارك دیده‌اند.

1402/01/26
|
10:37

به گزارش روابط عمومی معاونت صدا برنامه به سوی قدس از 8:30 دقیقه تا 12:00 به صورت زنده و میدانی در جمع راهپیمایان روز قدس تهیه، تولید و پخش می شود؛ این برنامه كه با استقرار تیمی در استودیو برای ارتباط با مراكز استان‌ها اجرایی می‌شود به تهیه كنندگی روح الله اسماعیلی و اكبر طالبی نیا و اجرای رضا ملایی، رضا حبیبی و حمید سوری تقدیم مخاطبان این رسانه دینی می‌شود.

ضرورت حضور مردم در راهپیمایی، چرایی و اهمیت لزوم اتحاد كشورهای اسلامی در حمایت از ملت فلسطین و همچنین نقش مقاومت مردم فلسطین در دستیابی به حقوق خود از مهمترین موضوعات این برنامه است.

پوشش راهپیمایی روز جهانی قدس از رادیو تهران

خیابان فلسطین، ویژه برنامه روز جهانی قدس از شبكه رادیویی تهران است كه به مناسبت آخرین جمعه ماه مبارك رمضان و روز جهانی قدس تدارك دیده شده است كه 25 فروردین از ساعت 9 و 30 دقیقه صبح روی موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز می‌رود.

از بخش‌هایی این برنامه می‌توان به پوشش راهپیمایی امسال و روز جهانی قدس كه نماد همدلی مسلمانان جهان و مظهر اراده ملت‌های مسلمان است و اهمیت روز جهانی قدس، دلیل این نامگذاری توسط امام(ره) و روز قدس در كلام و اندیشه رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) اشاره كرد.

انعكاس سخنرانی این مراسم محمد باقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی و گفت وگو با كارشناسان پیرامون شعار روز جهانی قدس، از دیگر بخش های ویژه برنامه خیابان فلسطین است.

فلسطین محور وحدت جهان اسلام؛ قدس در آستانه آزادی، شعار اصلی روز جهانی قدس امسال است كه گزارشگران رادیو تهران مهدی اسماعیلی و علیرضا محمدی در گفت و گو با روزه داران و نمازگزاران این پیام را به سراسر جهان مخابره می‌كنند.

رادیو اقتصاد با "قبله اول"

رادیو اقتصاد به مناسبت روز جهانی قدس در حمایت از مردم مظلوم فلسطین، برنامه قبله اول را به روی آنتن می برد.

مهمترین هدف این برنامه پرداختن به مساله فلسطین به عنوان مساله نخست جهان اسلام است كه ایجاب می كند ابعاد راهپیمایی شكوهمند جهانی را به صورت مستقل پوشش دهیم. یكی از فعالیت های پشت پرده رژیم صهیونیستی فعالیت های اقتصادی مافیایی به‌منظور تلاش برای دستیابی به امپراطوری اقتصادی است كه این موضوع با حضور كارشناسان مسائل اقتصادی برنامه مورد تحلیل قرار می گیرد.

از دیگر آیتم های این برنامه، گفت‌وگو با كارشناسان سیاسی درباره واكاوی ابعاد گسترده اتحاد امت اسلامی است. همچنین پخش سخنان رهبر معظم انقلاب و امام خمینی(ره) در مورد اهمیت روز قدس از دیگر بخش های این برنامه است.

در بخش دیگری از این برنامه با حضور كارشناسان اقتصادی و سیاسی ابعاد حمایت مالی آمریكا از رژیم صهیونیستی و تاثیر آن بر اشغالگری بیشتر را مورد ارزیابی قرار می دهیم.

برنامه قبله اول به تهیه كنندگی حمید رضا كجوری و و گویندگی ناصر خیرخواه روز جمعه 25 فروردین از ساعت 9 تا 12 از رادیو اقتصاد پخش می شود.

رادیو ورزش و «مدالم برای فلسطین»

همزمان با آخرین جمعه ماه مبارك رمضان و روز جهانی قدس، گروه‌ علوم ورزشی شبكه رادیویی ورزش با ویژه برنامه «مدالم برای فلسطین» ضمن زنده نگه داشتن این روز مهم، با مردم آزاده فلسطین همدل و همراه می‌شوند.

پوشش حضور گسترده مردم به ویژه جامعه ورزشكاران در روز جهانی قدس از رویكردهای اصلی این برنامه به شمار می‌رود.

معرفی ورزشكارانی كه حاضر به رویارویی با رژیم غاصب صهیونیستی نشدند، هم‌آوایی با ورزشكاران جهان اسلام كه به آرمان‌های فلسطین پایبند بودند، اعلام انزجار آحاد جامعه ورزش از سراسر كشور از این رژیم غاصب از جمله موضوعات مطرح شده در این برنامه محسوب می‌شود.

این ویژه برنامه با بخش‌های متنوع دیگری همچون "قهرمان یا پهلوان" و "یك جهان علیه اشغال" هم همراه است.

ویژه برنامه مدالم برای فلسطین همزمان با روز قدس از ساعت 9 الی 12 به تهیه كنندگی محسن افضلی روی آنتن می رود. بابك مینایی و الهام حسینی عهده‌دار اجرای این برنامه هستند.

افزون بر این به مناسبت روز جهانی قدس، در شب و روز این مناسبت و در فواصل برنامه‌ها پخش سرودهای حماسی متناسب در جدول پخش برنامه‌های شبكه رادیویی ورزش قرار دارد.

ایرانصدا و روز قدس

پایگاه موسیقی پادكست روز قدس را به تهیه كنندگی حسین معصومی همزمان با فرارسیدن روز جهانی قدس منتشر می‌شود.

پایگاه مداحی قطعات نغماتی به مناسبت روز جهانی قدس را بارگذاری می‌كند.

رادیو صبا در خانه مقدس

ویژه برنامه خانه مقدس با خوانش بخش‌هایی از كتاب های شناخته شده درباره قضیه فلسطین و بیت المقدس به گرامیداشت این روز می پردازد.این برنامه به تهیه كنندگی مژگان فرزین، گویندگی مهسا حق پناه 10 صبح روز جمعه 25 فرودین شنیده می شود.

رادیو جوان و روایت چگونگی اشغال فلسطین

این شبكه رادیویی با برنامه قصه ما راست بود به تهیه كنندگی مجتبی حسنی و گویندگی ابوالفضل اینانلو و فاطمه امجدیان روایتی است صحیح از مسئله فلسطین كه با حضور نماینده جنبش جهاد فلسطین ناصر ابوشریف و نماینده جنبش حماس روی آنتن زنده رادیوجوان می رود.

در این برنامه با نگاهی مستند به چگونگی اشغال سرزمین فلسطین و تاریخ بیش از هفت دهه ظلمی كه به مردمان این سرزمین شده است پرداخته خواهد شد. همچنین تحلیلی از وضعیت گفتمان رسانه ای غالب در جهان در خصوص كوچك سازی مسئله فلسطین ارائه و در ادامه درباره این موضوع كه چگونه فلسطین با ابزارهای نوین ارتباطی در نسل جوان رژیم غاصب اسرائیل در شبكه های رسانه ای جهان محو شده است بحث و گفتگو خواهد شد. در این برنامه سعی خواهد شد صدای جوانان ایران و جهان با زبانهای مختلف در خصوص مسئله فلسطین به گوش مخاطبین برسد. این ویژه برنامه ساعت 9 تا 11:30 دقیقه از رادیو جوان شنیده می شود.

رادیو پیام و پیام قدس

این شبكه رادیویی با برنامه پیام قدس كه در بخش نیمروزی از ساعت 10 تا 14 به تهیه كنندگی مجید امجدی فرد شنیده می شود به اهمیت روز قدس و تبین مقاومت اسلامی می پردازد.

همقدم از رادیو نمایش

همقدم ویژه روز جهانی قدس از ساعت 9 تا 12 از رادیو نمایش به تهیه كنندگی محسن جواهری پخش می شود این برنامه با پخش گزارش و گفت و گوهای ویژه با كارشناسان و میهمانان به پوشش مراسم روز جهانی قدس می پردازد.

طنین پیروزی از رادیو گفت و گو

ویژه برنامه روز قدس رادیو گفت و گو طنین سرود پیروزی سر می دهد تا پیغام آزادی فلسطین را به جهان برساند. ویژه‌برنامه نشید ظفر با نگاه به چالش‌های درونی رژیم صهیونیستی و پیروزی‌های ارزشمند محور مقاومت به نقش و تأثیر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در جلوگیری از دیپلماسی انفعالی در غرب آسیا، تبیین دلایل و آفات خیانت سلاطین ارتجاع عربی به ملت فلسطین از ساعت 9 تا 12 به روی آنتن می رود.

با عشق هم قدم شدیم روی آنتن رادیو سلامت

ویژه برنامه با عشق هم قدم شدیم شبكه رادیویی سلامت با هدف گرامیداشت روز قدس و با محوریت جبهه مقاومت از صدای دانش، نشاط و آرامش پخش می شود.

این برنامه دارای بخش های متنوع و مختلفی ازجمله بخش ایستاده در دور نگاهی اجمالی به زندگینامه اولین شهید راه قدس حاج احمد متوسلیان؛ بخش محكوم جهانی نظر شخصیت های برجسته در خصوص رژیم اشغالگر؛ بخش جغرافیای جرم نگاهی به جرم وجنایت گسترده رژیم اشغالگر در چندسال گذشته؛ و بخش «امداد در غزه» گفت و گو با پزشك فعال در لبنان است.

فلسطین، بیداری اسلامی كاری از رادیو فرهنگ

برنامه فلسطین، بیداری اسلامی با موضوع بررسی تاریخچه قدس شریف، موضع‌گیری‌های امام خمینی (ره) درباره رژیم صهیونیستی كه 8:30 دقیقه صبح جمعه 25 فروردین ماه در آخرین جمعه ماه مبارك رمضان از رادیو فرهنگ پخش می‌شود.

از دیگر برنامه ها می‌توان به برنامه گروه جامعه كه به صورت زنده از 9 صبح با محوریت پوشش مراسم راهپیمایی مردمی روز قدس در تهران و استان ها اشاره كرد كه روی موج اف ام ردیف 106 مگاهرتز و موج ای ام ردیف 585 كیلوهرتز از رادیو فرهنگ پخش می‌شود.

دسترسی سریع