معاون صداوسیما: جشنواره پژواك مسیری برای پرورش نسل آینده رادیو است/ اختتامیه اردیبهشت 1402 برگزار می‌شود

در دومین جشنواره ملی پژواك كوشش كردیم كه نهضتی برای مستندسازی رادیو بنا كنیم كه چكیده‌ای از تجربیات، مهارت‌ها و دانش برنامه سازی مستند را در خود بپروراند و پژواك، به گمان من، افشره‌ای از این دانش گرانبها برای نسل آینده رسانه ملی است.

1402/01/22
|
11:53

علی بخشی زاده معاون صدای جمهوری اسلامی ایران، در رابطه با دومین جشنواره ملی مستند رادیویی پژواك به خبرنگار فارس گفت: جشنواره پژواك چكیده‌ای از چند دهه تجربیات انباشته در حوزه برنامه سازی رادیو و مسیری برای پرورش نسل آینده رادیو است. زمانی رویكرد كلان داشتیم و جشنواره‌هایی كه برگزار می‌كردیم همان قدر كلان بودند و به اصول برنامه سازی رادیو می‌پرداختند. حالا زمان آن فرا رسیده كه دانش تخصصی در رادیو را افزایش دهیم كه جشنواره پژواك با همین هدف طراحی شده است.

بخشی زاده با اشاره به اینكه تجربه مستندسازی در رادیو یك دانش كلان بود كه نیاز داشت به تخصصی ترین شكل ممكن در بیاید، افزود: برگزاری جشنواره پژواك همان بستر رودخانه‌ای است كه می‌تواند این جریان فكری را به دریای دانش برنامه سازی تخصصی رادیو برساند. با برگزاری این جشنواره تلاش كردیم برنامه سازی را چه از منظر ساختار و چه از منظر موضوع، تخصصی تر كرده كه ماحصل آن تجربه اندوزی و مهارت آموزی می‌باشد.معاون صدا تاكید كرد: جشنواره پژواك، هم در حوزه ترویج و تبیین ساختارهای مستندسازی، به شكل تخصصی، توانست مسیر جدیدی را ایجاد كند و هم از نكاه موضوعی، توانست مناظر جدیدی را برای مخاطب نمایان سازد.

بخشی زاده افزود: در دومین جشنواره ملی پژواك كوشش كردیم كه نهضتی برای مستندسازی رادیو بنا كنیم كه چكیده‌ای از تجربیات، مهارت‌ها و دانش برنامه سازی مستند را در خود بپروراند و پژواك، به گمان من، افشره‌ای از این دانش گرانبها برای نسل آینده رسانه ملی است.

اختتامیه دومین جشنواره ملی مستند رادیویی پژواك با هدف شناسایی و معرفی استعدادهای حوزه مستند، 18 اردیبهشت 1402 در سالن همایش‌های بین‌المللی صداوسیما برگزار می‌شود. هدف از برگزاری این جشنواره، احیای ساختار و ارتقای جایگاه مستند در برنامه‌های رادیویی و آموزش و بازآموزی مهارت‌های مستندسازی رادیویی است.

پایان پیام/

دسترسی سریع