گپ صمیمی رئیس رسانه ملی با هنرمندان معاونت صدا: گپ صمیمی رئیس رسانه ملی با هنرمندان معاونت صدا: رادیو تا همیشه آفریننده و الهام‌بخش است/ زنده‌ماندن رادیو در گرو جوان‌پروری پیشكسوتان

رئیس رسانه ملی در گفت‌وگو با جمعی از گویندگان نام‌آشنا و باسابقه رادیو، همچنین هنرمندان نسل جدید معاونت صدا، با بیان اینكه رادیو همیشه آفریننده، خلاق، نوآور و الهام‌بخش بوده است .

1402/01/15
|
14:52

رئیس رسانه ملی در گفت‌وگو با جمعی از گویندگان نام‌آشنا و باسابقه رادیو، همچنین هنرمندان نسل جدید معاونت صدا، با بیان اینكه رادیو همیشه آفریننده، خلاق، نوآور و الهام‌بخش بوده است، از جایگاه وزین این رسانه ماندگار و بزرگان آن كه با جوان‌پروری و میدان‌دادن به نسل جدید گویندگان، تداوم حیات رادیو را تضمین می‌كنند، تجلیل كرد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، پیمان جبلی در ضیافت افطار دوشنبه 14 فروردین، در سالن مذاكرات مركز همایش‌های بین‌المللی، میزبان گویندگان و هنرمندان رادیو بود و در جریان نقطه‌ نظرات آنان در زمینه مسائل گوناگون این حوزه قرار گرفت.


او همچنین، در بخشی از این دیدار با قدردانی از حضور پیشكسوتان رادیو و ابراز افتخار از شروع كارش در رسانه ملی با رادیو، بیان كرد: حضور شما در این جمع برای من یادآور شروع كارم در صداوسیما و شاگردی در محضر پیشكسوتان خبر رادیو از جمله حاج حسین نادری، ناهید تاج‌نیا و خانم باقری است كه امیدوارم حق شاگردی این بزرگواران را ادا كرده باشم.
وی افزود: واقعیت این است كه رادیو همواره برای مردم و مخاطبان در جایگاهی وزین و جاافتاده‌ قرار دارد.


رئیس رسانه ملی گفت: شاید به نظر بیاید كه با ورود تلویزیون از جایگاه رادیو كاسته شد و یا همیشه این نگرانی وجود داشته كه تلویزیون، فضای مجازی و دیگر رسانه‌ها جای رادیو را گرفته است، اما تجربه صد سال اخیر نشان می‌دهد هیچ رسانه‌ای جای رسانه دیگر را نمی‌گیرد. این اتفاقات هم كه در فضای عمومی رسانه‌ها شاهدیم، فقط مختص صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران نیست بلكه این بحرانی است كه در دنیای برودكست به وجود آمده است.


جبلی در توضیح این مطلب مثال زد: چند سال پیش یكی از روزنامه‌های پرتیراژ دنیا اعلام كرد كه از این پس فقط نسخه الكترونیك منتشر می‌كند و نوع دیگری از رسانه را تجربه خواهد كرد؛ اما این اتفاق به این معنی نیست كه بگوییم ژورنالیسم از بین رفته است. موضوع این است كه اكنون میدان رسانه عوض شده‌ و به‌ همین‌ منوال اگرچه فناوری‌های جدید رادیو و تلویزیون سنتی را به چالش كشیده‌اند اما هیچگاه این جایگاه از بین نرفته و نخواهد رفت.


رئیس سازمان صداوسیما تاكید كرد: در دوره جدید رسانه ملی اصلا اینگونه نیست كه رادیو در حاشیه باشد. به قول حافظ ؛ از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر/ یادگاری كه در در این گنبد دوّار بماند؛ این نشان می‌دهد صداست كه از هر یادگاری در این گنبد دوار ماندگارتر است.
جبلی با بیان اینكه كار رادیو به مراتب سخت‌تر از تلویزیون است تأكید كرد: كار یك هنرمند رادیویی به قدری ظریف و خلاقانه است كه می‌تواند به صدا جان ببخشد و صدا را دیدنی كند. رادیو همیشه آفریننده، خلاق، نوآور و الهام‌بخش بوده و بسیاری از بزرگان تلویزیون از رادیو برآمدند. اگر امروز بسیاری هنرمندان در تلویزیون موفق‌اند، ریشه‌‌شان در رادیو بوده و بخشی از توانمندی‌های رادیویی‌‌شان را تصویری كرده‌‌اند.


وی با اشاره به مشكلات هنرمندان رادیو از جمله مشكلات ناترازی در پرداخت‌ها میان هنرمندان رادیو و تلویزیون و شهرستان‌ها، تصریح كرد: عزممان را جزم كردیم كه به رادیو توجه جدی داشته باشیم.
جبلی خطاب به هنرمندان باسابقه رادیویی حاضر در جلسه گفت: چه خوب است كه بخشی از توانتان را برای جوان‌پروری صرف می‌كنید. شما باید تكثیر شوید و جوانان رادیو باید در كنار شما آموزش ببینند.
وی تأكید كرد: صدای شما بخشی از هویت و شناسنامه فرهنگی رادیوست و تقاضای ما این است كه امثال خودتان را بپرورانید و به جوانان پروبال دهید.

رئیس رسانه ملی در پایان اظهار كرد: سرپا نگه داشتن رادیو به معنی زنده نگه داشتن رادیو با به‌روزكردن نیروهای جوان است. اگر شما بزرگان رادیو در كنار جوانان باشید، رادیو هم زنده خواهد ماند.


گفتنی است این نشست صمیمی‌ با حضور گویندگان پیشكسوت و جوانی همچون حمید منوچهری، اصغر سمسارزاده، عباس محبی، امیر پارسی، داوود نماینده، شمسی فضل‌اللهی، عذرا وكیلی، منوچهر آذری، بیوك میرزایی، بهروز رضوی، شهین نجف‌زاده، رامین پورایمان، داوود حیدری، علیرضا جاویدنیا، رضا خضرایی، داوود حیدری، فاطمه آل‌عباس، لاله اكبری، مصطفی ابراهیمی، پیمان طالبی، علیرضا كنگرلو، وحید رونقی، مهبد قناعت‌پیشه، فریبا باقری برگزار شد.


این هنرمندان با رئیس صداوسیما و همچنین با یكدیگر وارد گفت‌وگو شدند و درباره دغدغه‌هایشان از جمله لزوم توجه به اهالی رادیو و دیدارهای بیشتر رئیس صداوسیما با آنها و دیگر نكات مرتبط حوزه كاری‌شان گفتند. رئیس رسانه ملی و معاون صدا هم در پایان پاسخگوی این نظرات، پرسش‌ها و پیشنهادها بودند.

دسترسی سریع