ویژه برنامه های شبكه های رادیویی در جشن نیمه شعبان رادیو در لحظه انتظار

جشن میلاد منجی عالم بشریت، از شبكه رادیویی تهران با ویژه برنامه "همیشه بهار" و "به امید دیدار"، شبكه رادیویی ایران با "بهار جان"، رادیو معارف با ویژه برنامه "ماه پنهان" و رادیو اقتصاد به "رسم یاری" و... تقدیم فرهیختگان می شود.

1401/12/14
|
13:01

به گزارش روابط عمومی معاونت صدا؛ شبكه های مختلف رادیویی ویژه برنامه های مختلفی را برای میلاد با سعادت حضرت بقیه الله عجل الله و نیمه شعبان تدارك دیده اند.
رادیو تهران و "همیشه بهار"
همزمان با شب میلاد منجی عالم بشریت شبكه رادیویی تهران با ویژه برنامه«همیشه بهار» 17 اسفند، ساعت 12 شب تا 4 صبح همراه مخاطبان است.
از جمله شبهای پر بركت و با فیض ماه شعبان، شب پر فضیلت نیمه شعبان است كه دارای ارزش های معنوی زیادی و از لحاظ برتری و با فضیلت بودن همانند شب های قدر دارای ارزش و منزلت فراوان است؛ این ویژه برنامه با موضوع شب احیای نیمه شعبان به تهیه كنندگی محمد بخشایش و گویندگی محمد نصرآبادی و اسماعیل باستانی، ساعت 12 شب تا 4 صبح از رادیو تهران پخش می شود.
برای آشنایی بیشتر با اعمال و فضائل احیای شب نیمه شعبان در این شب روی موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز با شبكه رادیویی تهران همراه شوید.
همچنین؛ ارتباط زنده با كربلای معلی و نجف و حضور حسین متولیان به عنوان كارشناس مذهبی از دیگر بخش های این ویژه برنامه خواهد بود.
به امید دیدار
از دیگر ویژه برنامه های شبكه رادیویی تهران كه در این روز از گروه اخلاق و زندگی شهروندی رادیو تهران روی آنتن می رود، می توان به ویژه برنامه "به امید دیدار" اشاره كرد.
جشن نیمه شعبان همراه با مولودی خوانی و اجرای زنده موسیقی و تدارك بخش های مذهبی با حضور حجت الاسلام مختاری از جمله بخش های این ویژه برنامه است كه در ارتباط با عتبات عالیات و گفتگو با خیرین و تهیه گزارش های جشن و شادی در سطح شهر از ساعت 14:30 تا 19 به تهیه كنندگی محمدرضا پاكزادیان و اجرای علی یگانه و نیما اعتصام تقدیم حضور مخاطبان خواهد شد.
رادیو اقتصاد و "رسم یاری"
برنامه «رسم یاری» با محوریت انتظار پویا در شیعیان و منتظران حضرت مهدی (عج) از رادیو اقتصاد تهیه و پخش می شود.این برنامه با حضور كارشناسان مذهبی و اقتصادی به اقدامات شیعیان در حوزه یاری رساندن، كمك كردن، كارهای خیرخواهانه می پردازد.
یكی از اهداف این برنامه ضمن تشویق مردم به آذین بندی و برگزاری هرچه باشكوه تر این جشن، گره گشایی از مشكلات افراد نیازمند و نگاه ویژه به فعالیت های كارآفرینانه با پویش" به عشق مولا برای ایران" است. ارتباط با حرم امام رضا(ع) و مسجد جمكران و پرداختن به بخش هایی از دعای آل یاسین و دعای كمیل را از دیگر بخش های این برنامه است.
رویكرد اصلی برنامه، ارتقاء فرهنگ خیرات،ترغیب وقف و ابعاد آن، برقراری عدالت در سطوح مختلف، جلوگیری از تفرقه و نزاع جامعه اسلامی و اتحاد و یكپارچگی دولتهای اسلامی است كه در این روز ساعت 10 تا 12 پخش می شود.
رادیو فرهنگ و پویش مردمی خاطر_عاطر
پویش مجازی مردمی خاطر_عاطر (سخنی درباره امام زمان (عج) یا گفتگویی با ایشان) در ‌آستانه نیمه شعبان از سوی رادیو فرهنگ راه‌اندازی شده است.
خاطر_عاطر قراری با هنرمندان، نویسندگان، فرهیختگان و مخاطبان رادیو فرهنگ است كه به مناسبت میلاد امام زمان (عج) برگزار می‌شود.
در این پویش علاقه مندان حداكثر تا 114 ثانیه از امام زمان (عج) گفته و صــدای خـود را ارسال می‌كنند. علاقه مندان می توانند برای كسب اطلاعات بیشتر از طریق كانــال رادیـو فرهنگ در پیام رسان بله به نشانی @radiofarhang مراجعه كنند.
رادیو قرآن و پویش مردمی ختم صلوات
شبكه رادیویی قرآن از مبعث حضرت رسول اكرم(ص) تا ولادت امام عصر (عج) و به منظور گرامیداشت مقام و منزلت پیامبر خاتم (ص) و تعجیل در فرج و سلامتی امام عصر (عج) اقدام به برگزاری پویش ختم صلوات كرده است. علاقه مندان جهت شركت در این پویش می توانند تعداد صلوات خود را به شماره پیامك 30000100 ارسال كنند.
مخاطبان در سرتاسر دنیا می توانند از طریق وب سایتWWW.radioquran.IR از پخش زنده شبكه استفاده و در جریان آخرین خبرهای رادیو قرآن قرار بگیرند.
رادیو ورزش و «شوق دیدار»
شبكه رادیویی ورزش همزمان با ولادت حضرت قائم عجل الله تعالی فرجه با ویژه برنامه «شوق دیدار» مخاطبین خود را همراهی می كند.
این برنامه با موضوع ورزشكاران منتظر در این روز از ساعت 9 صبح به مدت 180 دقیقه از رادیو ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز پخش می شود. یكی از اصلی ترین بخش های این ویژه برنامه "با منتظران" است كه با اهالی ورزش در خصوص مهدویت گفتگو می كند.
البته این شبكه رادیویی در سایر برنامه های خود از جمله صبح و ورزش، به اضافه ورزش، عصرانه و... به موضوعاتی همچون جایگاه مهدویت در فرهنگ پهلوانی و ورزشی، اهمیت امید و انتظار در قشر جوان جامعه و گفتگو با نخبگان ورزش كشور و توجه به ویژگی های شخصیتی امام عصر( عج) می پردازد.
رادیو صبا و «صبامك»
برنامه مخاطب محور "صبامك" با هدف طرح و پاسخگویی به پیامك های مخاطبان، نمایش طنز ، پیامك خوانی، اجرای لطیفه، شعر و آواز و پخش ترانه های شاد از رادیو صبا پخش می شود.
این برنامه سه شنبه 16 اسفند، ساعت 22 و تكرار آن روز بعد ساعت 8 صبح به تهیه كنندگی و اجرای محمد اوزی و بازیگری جواد انصافی و امیر پارسی پخش می شود.
رادیو سلامت و «چشم به راه»
«چشم به راه» با موضوع سازندگی و انتظار در روز نیمه شعبان از ساعت 10:05 تا 11:55پخش می شود. این برنامه با نگاه امید آفرینی در بحث انتظار، بویژه در بحث سلامت بیماران و انتظار در ابعاد و بخش ها و مراحل مختلف درمانی آنها تدارك دیده شده است.
هدف اصلی برنامه افزایش اطلاعات مخاطب در حوزه نقش سازندگی انتظار در زندگی و در جامعه اسلامی ، تقویت روحیه امید در مراحل مختلف زندگی خصوصاً در زمان مواجهه با سختی ها و تغییرات است.
رادیو پیام و «پیام انتظار »
این شبكه رادیویی پیام انتظار درباره اهمیت انتظار و فرج و وظایف مسلمین در زمان غیبت امام عصر"عج")را تقدیم حضور مخاطبان می كند. پیام ولایت؛ بیانات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) درباره انتظار و فرج امام زمان(عج) پخش می شود.
همچنین ویژه برنامه « باران تویی»(به صورت روتین هر روز با موضوع انتظار به همراه دعای فرج به تهیه كنندگی رضا صفری پخش می كند.
رادیو نمایش و «بخوان به نام پروانه»
ویژه برنامه «بخوان به نام پروانه» به تهیه كنندگی و كارگردانی محسن جواهری، گویندگی و بازیگری اردشیر منظم و سعید سلطانی و نگین خواجه نصیر ، نویسندگی نسیم السادات صباغان و سهیلا خدادادی و گزارشگری آتنه السادات محمد پناه در این روز ساعت 9صبح پخش می شود.
ایرانصدا و هفته مهدویت
پایگاه كودك با سه برنامه «با عنوان خورشید»،« پشت ابر» با زیر موضوعات شرایط تولد حضرت مهدی(عج)، غیبت صغری و ابتدای غیبت كبری و شرایط منتظران به استقبال ایام نیمه شعبان می رود.
در پایگاه موسیقی پادكست «انتظار» و« نیمه شعبان» به تهیه كنندگی مجید امجدی فر در بستر ایرانصدا شنیده می شود.
در پایگاه كتاب گویا «رمان رایحه ماه» با موضوع مهدویت و انتظار در بستر تاریخی دوره غیبت صغری، به نویسندگی الهه بهشتی، تهیه كنندگی نیكو یوسفی و گویندگی محسن حكیم معانی شنیده می شود.
آرایه مجموعه آثار دكتر اسماعیل شفیعی سروستانی به گویندگی اساتید پیشكسوت و صداپیشه كشور شنیده
می شود.
رادیو گفت وگو و مفهوم سبك زندگی مهدوی
ویژه برنامه «حضرت باران » در این روز ساعت 10 تا12 مفهوم سبك زندگی مهدوی و مبانی انتظار از موضوعات كارشناسی برنامه است.
نقش مردم در آرمانشهر مهدوی، بررسی شاخص‏های شكوفایی علوم و تمدن اسلامی در زمان امام زمان (عج) و بررسی شاخص‏های جامعه موعود به‎عنوان الگویی برای ساختن جامعه مطلوب در حوزه جوانان و بررسی نقش مهدی باوری در تربیت نسل جوان از دیگر موضوعات این برنامه است
«در انتظار تماشا » از ساعت 16 تا 18 منتظر شنیدن و خواندن دلنوشته ها و حرفهای بی واسطه شما مخاطبان است. جنبش های فكری و فرهنگی در عصر غیبت امام زمان (عج)، نقش آموزه های مهدویت در تحولات سیاسی – اجتماعی ایران معاصر غرب و مهدویت و موعود گرایی در آینده (آینده پژوهی) از موضوعات كارشناسی این برنامه است.
رادیو ایران و "بهار جان" و رادیو معارف و« ماه پنهان»
«بهار جان» با موضوع منتظرانه زیستن و بیان صفات انسان منتظر سه‌شنبه 16 اسفند، ساعت 22 تا 24 از رادیو ایران پخش می شود. همچنین «ماه پنهان» از رادیو معارف با موضوع سبك زندگی معنوی سه شنبه، ساعت 19:30 پخش می شود.

دسترسی سریع