آشنایی با مراسم عزاداری سراسر كشور روی امواج صبا

رادیو صبا در ویژه برنامه محرمی« بیا بریم هیئت» با سفر به استان‌های مختلف مخاطبان را ا آیین‌های عزاداری سراسر كشور آشنا می‌كند

1403/04/19
|
14:47
به گزارش روابط عمومی رادیو صبا، «بیا بریم هیئت» عنوان یكی از ویژه برنامه‌های محرمی این شبكه رادیویی است كه از هفته دوم محرم به صورت زنده مخاطبان را همراهی می‌كند.

این ویژه برنامه با هدف آشنایی شنوندگان با مراسم و آیین‌های عزاداری امام حسین علیه السلام در سراسر كشور تقدیم مخاطبان می‌شود.

رضا عزتی تهیه كننده این برنامه بیان كرد، « بیا بریم هیئت » هرروز به یكی از استان های كشور از جمله یزد، زنجان، اردبیل، خوزستان، فارس، لرستان و مازندران سفر می‌كنیم و بیشتر با آیین ها و مراسم این استان ها در ایام محرم آشنا میشویم.
در هر برنامه به روستاهای شهرستان های مختلف كشور سر میزنیم تا با آیین برگزاری عزاداری حسینی در ایام محرم در آن روستاها بیشتر آشنا شویم.
عزتی درباره بخش‌های مختلف این ویژه برنامه توضیح داد، برنامه با خوانش یك شعر آیینی شروع می‌شود، شعری كه توسط شاعر آیینی یكی از روستا ها سروده شده، بعد از خوانش شعر و شروع برنامه گفت و گویی خواهیم داشت با آن شاعر.
در ادامه برنامه درمورد آداب و آیین برگزاری عزاداری محرم در روستا اطلاعاتی به شنونده خواهیم داد كه در انتهای این صحبت ها بخشی به نام «پیر غلام» خواهیم داشت، مستندی كوتاه از زندگی پیر غلامان روستا افرادی كه بانی هیات های بزرگ در روستا هستند، به سمع شنوندگان خواهد رسید
وی افزود: تجلیل و برجسته سازی شخصیت یك شهید از روستا از بخش‌های این برنامه است كه در این بخش با خانواده آنان گفت و گویی ویژه خواهیم داشت درمورد فعالیت هایی كه شهید در ایام محرم داشت، بخصوص خانواده شهدایی كه در ایام محرم بانی هیات و نذری های بزرگ هستند.
در فواصل برنامه هم برای القای بیشتر حال و هوای محرم به شنوندگان مداحی و سروده های متناسب با این ایام خیلی كوتاه به سمع شنوندگان خواهد رسید.
ویژه برنامه محرمی «بیا بریم هیئت» از روز شنبه 23 تیر هر روز ساعت 15 به تهیه كنندگی رضا عزتی و با اجرای مهدی پر تقدیم مخاطبان می‌شود.

دسترسی سریع