صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
منو
دسترسی سریع

برنامه علمی «مرورگر 1055» در رادیو صبا رویدادها و نکات علمی جالب و جذاب را برای مخاطبان بازگو می کند.


به گزارش روابط عمومی رادیوصبا، "مرورگر" عنوان برنامه ی علمی رادیو صبا است، که به مرور رویدادهای جالب و جذاب علمی می پردازد.

این برنامه با گفتگو با کارشناس و خبرنگاران علمی درباره حوزه های مختلف علم مروری بر دنیای شبه علم و رویدادهای جالب و جذاب علمی دارد .
محمد امرایی تهیه کننده این برنامه گفت: «مرورگر 1055» با مرور اخبار و رویدادهای علمی ایران و جهان جالب ترین و جذاب ترین اخبار را برای مخاطبان بازگو می کند، این برنامه مثل همه مرورگرها تب های مختلفی دارد که در هر تب به یک حوزه علم مثل هایتک، پزشکی و سلامت، نجوم، محیط زیست، فناوریهای زیستی و ...پرداخته می شود که متناسب با موضوع برنامه آتیم های متنوعی در برنامه پخش می شود . مثل «های تک، پزشکی سلامت تغذیه ، تاریخ علم یا فناوریهای زیستی ، نجوم ، محیط زیست، جغرافیاو حیاط وحش»
امرایی درباره ارتباط این برنامه علمی با رادیو صبا گفت: هنگام ارائه طرح این برنامه من جای خالی برنامه های علمی در رادیو صبا را احساس کردم، در «مرورگر 1055» اخبار و رویدادهای علمی در فضای جدی به مخاطبان ارائه می‌شود ولی در کنار آن آیتم های نمایشی طنز ، گفتگوو گزارش های مردمی همراه با شوخی به این برنامه جذابیت و شادی می بخشد که این خود باعث تاثیر گذاری بیشتر روی مخاطب می شود و علم را شیرین تر می کند.
محمد امرایی که اجرای این برنامه را نیز بر عهده دارد درباره اجرای برنامه های علمی در رادیو و تلویزیون توضح داد، اجرای برنامه های علمی در تلویزیون راحتر است چون تصویر می تواند بخشی از حس مجری را به مخاطب انتقال ‌دهد ولی دررادیو ایجاد حس و انرژی همه بر عهده صدا است که باید انرژی و هیجان را با صدا به مخاطب منتقل کند.
«مرورگر 1055»که روی موج رادیویی شاد پخش می شود انرژی و نشاط دو چندانی می خواهد که همه را باید با صدا انتقال دهیم. وی افزود: مخاطبانی که به دنبال علم همراه شادی هستند می توانند این برنامه را بشنوند.
در پایان مجری این برنام گفت: «مرورگر1055» آخر این پنجشنبه به یک موضوع جذاب در حوزه نجوم می پردازد و از ستاره های دنبال دار برای مخاطبان می گوید و جمعه هم به این سوال می پردازد «آیا دایناسور ها هنوز زنده اند» که به نظرم برای شنوندگان جذاب است.

«مرورگر 1055» با تهیه کنندگی و اجرای محمد امرایی و نویسندگی علی بنه گزی و حضور کارشناسان وخبرنگاران مختلف پنج شنبه و جمعه ها ساعت 20تقدیم مخاطبان می‌شود.

اخبار پربازدید

  • حضور قهرمان سابق اسلحه اپه در رادیو ایران

  • کرونا این دوسال اهالی موسیقی را مثل کبوتری در قفس اسیر کرده

  • از بررسی سابقه نیروی دریایی در ایران و عملیات مروارید تا اهمیت تزریق واکسن نوبت سوم به سالمندان در "سرزمین من"

  • با ردایو صبا با انرژی «بیدارشو »

  • داستان نمونه امضا را در رادیو بشنوید

  • رادیو سلامت جایزه اول جهانی ABU را کسب کرد

  • حمیدرضا خزایی مهمان «دیدار در رادیو» می‌شود

  • بررسی جایگاه قرآن در جهان اسلام در "قلب فرهنگی"

  • دیدار صمیمانه مدیرکل روابط عمومی سازمان با مسئولان روابط عمومی شبکه های رادیویی

  • مدیر رادیو مقاومت منصوب شد