صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

شبکه رادیویی تهران از برنامه «مهربانو» زندگینامه زنان تاثیرگذار جامعه را مرور می کند، (پنجشنبه 25 دی ماه) در گفتگو با دکتر سهیلا سلحشور کردستانی بانوی مخترع ایرانی مروری بر زندگی این بانوی کارآفرین دارد.

به گزارش روابط عمومی رادیو تهران؛ در برنامه «مهربانو» از رادیو تهران علاوه بر این که از موفقیت های زنان ایرانی نام می بریم، صحبت از زنان و دخترانی است که همه موانع را از سر راه خود برداشته اند و قدرتمند تر از مردان یک جامعه خود را به تمام دنیا نشان داده اند. بانوان موفق و کارآفرین بزرگی که مشغول به فعالیت هستند و با تمام توان، بزرگ ترین پروژه ها را به تنهایی و با تدبیر درست و عالی پیش برده اند. از این رو از برنامه مهربانو زندگینامه بانوان موفق مرور می شود.
برنامه مهربانو از رادیو تهران این هفته(پنجشنبه 25 دی ماه) در گفتگو با دکتر سهیلا سلحشور کردستانی بانوی مخترع ایرانی مروری بر زندگی این بانوی موفق و تاثیرگذار جامعه می شود.
در این برنامه علاوه بر این که بانو از عشق و حمایت همیشگی همسرش می گوید؛ با افتخارات عملی، مدارک علمی، کشفیات، مقالات و اختراعات علمی و فعالیت بی نظیر و بی شمار این بانوی سر بلند کردستانی آشنا شوید. مطمئناً با دیدن این همه موفقیت های چشمگیر علمی شما نیز به ایرانی بودن خود افتخار خواهید کرد. هیچ محدودیتی نه برای زنان یک جامعه و نه برای مردان یک جامعه وجود ندارد.
این بانوی موفق علاوه بر تحصیلات عالیه، سوابق کاری چشمگیری در عرصه های علمی و حرفه ای داشته است. که پیش از هر کسی خود او از داشتن چنین موقعیتی خوشحال و خرسند است. چرا که او با حس مادرانه اش خدمتگزاری به مردم جامعه ای که در آن زندگی می کند، وظیفه ای می داند که باید مداوم برای آن تلاش کند تا به نحوه احسنت آنها را انجام دهد.
در بیوگرافی سهیلا سلحشور کردستانی، ذکر اختراعات بی نظیر این بانوی موفق خالی از لطف نیست. محصولات او اقلامی همچون ترمیم کننده ها، ضدعفونی کننده ها، بندآورنده های خونریزی و مواردی مشابه اینهاست؛ پوشش پلیمری زخم ثبت شده در اتحادیه اروپا، ساخت نوعی چسب سه لایه حاوی داروی ایبوپروفن و...
مخاطبان می توانند برنامه مهربانو را هر پنجشنبه ساعت 18 و 30 دقیقه دنبال کنند.
گفتنی است؛ تهیه کنندگی، اجراء، تحقیق و آیتم سازی برنامه بر عهده زرین کشاورز است.
مخاطبان در سرتاسر دنیا می توانند از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبکه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید. در محدوده استان تهران از طریق موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز و ای.ام ردیف 1332 کیلوهرتز شنونده ما باشید.
همچنین شنوندگان از سرتاسر کشور هم می توانند شبکه رادیویی تهران را از طریق گیرنده های دیجیتال(ست تاپ باکس) دریافت کنند.

اخبار پربازدید

  • راز مربع های قرمز در رادیو معارف

  • خشونت و عصبانیت از دریچه طنز

  • فضیلت علم در کلام بزرگان

  • صفحه رادیو را در هفته نامه صدا و سیما بخوانید و بشنوید

  • «زیرچترترانه » مسابقه نوروزی رادیو صبا شد

  • رادیو فرهنگ پویشی به وسعت همه ایران برگزار کرد

  • مروری بر عوامل دوری از نزاکت در سخن

  • واکسیناسیون مجروحان شیمیایی در برابر کرونا از هفته آینده

  • آینه صبر با نگاهی به شعر زینبی ویژه برنامه وفات حضرت زینب (س)ازرادیو فرهنگ

  • «سیلی شیرین» رادیو فیلم شد