صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

در دیدار دکتر حبیبی مدیر شبکه فرهنگ با مدیر عامل انتشارات سروش بر همکاری دوجانبه رادیو فرهنگ و انتشارات سروش تاکید شد و در مرحله اول 10 عنوان برنامه برای نشرمکتوب انتخاب شده است

دکتر علیرضا حبیبی مدیر رادیو فرهنگ و مدیران این شبکه رادیویی سه شنبه 25 شهریور میهمان انتشارات سروش بودند.
حبیبی ضمن تشکر از دعوت انتشارات سروش، ابراز خرسندی کرد مشارکت رادیو فرهنگ در این حوزه گسترش یابد.
وی ادامه داد: توافق با وزارت آموزش و پرورش در حوزۀ انشاء، نگارش، تفکر و نویسندگی که مورد تأکید رهبری انقلاب است و طی تفاهم‌نامه‌ای با وزارت آموزش و پرورش در حال انجام است.

مدیر رادیو فرهنگ گفت: بخشی از نویسندگی غریزی و بخشی دانش نویسندگی است که مقرر شده در این حوزه مسابقۀ دو مرحله‌ای را با کمک آموزش و پرورش برای تمامی پایه‌های از سوم دبستان تا دوازدهم دبیرستان برگزار کنیم و بهترین کار‌های دانش‌آموزان را بصورت کتابی با موضوع انشا نیز نشر دهیم.
حبیبی ادامه داد: یکی از حوزه‌هایی که رهبر انقلاب بصورت ویژه سفارش کرده‌اند، بحث فلسفه برای کودکان است، که در برنامه‌ای در رادیو فرهنگ با عنوان فکرانه در حال انجام است.
وی تصریح کرد: ذات رادیو فرهنگ باتوجه به بنیۀ گفتمانی و اندیشه‌ای که دارد باعث شده تا جنس برنامه‌هایش کتابی و از جنس کتاب است.
برنامه نام آوران فرهنگ در اولین مرحله کتاب می شود
حبیبی گفت: برنامۀ نام‌آوران فرهنگ ، برنامۀ گفتگو محور با چهره‌های ماندگار است که در قید حیات هستند و حرف‌های نو دارند، که مجموعۀ اختصاصی رادیو فرهنگ است.به طور مثال دکتر کدکنی پذیرفتند مصاحبه و گفتگوی اختصاصی زندگینامه و آثار و تألیفات ایشان در رادیو فرهنگ پخش شود. که ما در این راه صد شخصیت را بررسی و فهرست کردیم.
وی عنوان کرد: برنامۀ نیستان رادیو فرهنگ در آستانۀ بیست سالگی است که درصدد دایره المعارف کردن آن هستیم، که اگر انجام شود گنجینه‌ای برای همۀ سازمان صدا و سیما محسوب می‌شود.
ایشان خاطر نشان کردند باتوجه به همسو بودن نهادی رادیو فرهنگ و انتشارات سروش، در یک هم‌افزایی و جریان‌سازی می‌توانیم کارهایی را بصورت پیوسته و مکمل یکدیگر انجام دهیم.
حبیبی گفت: در حال حاضر در ادامۀ برنامۀ صد ثانیه با کتاب، برنامۀ صد ثانیه با مفاخر را کلید زده‌ایم که در حال آماده‌سازی است و قابلیت چاپ کاغذی دارد همچنین برنامه تماشاگه راز با اجرای مرحوم حسین آهی و برنامه جهان ترجمه که تنها برنامه تخصصی ترجمه کتاب است نیز به شکل کتاب در دسترس علاقه مندان قرار می گیرد.

در ادامه این دیدار دکتر شمشیری مدیرعامل انتشارات سروش ضمن تشکر از حضور دکتر حبیبی و مدیران ایشان ابراز خرسندی کردند و عنوان داشتند ما جزو علاقه‌مندان به رادیو و همکاران محترم رادیو هستیم و خواهیم بود.
شمشیری گفت: رادیو رسانۀ مهمی است، گرمی و ارتباط شدیدی که در رادیو با مخاطب برقرار می‌شود و همچنین مبتنی بر متن بودن، جزو مزایای رادیو است. حوزۀ کتاب و رادیو ارتباط نزدیکی باهم دارند.
ایشان ادامه داد: ما سعی کردیم تعامل و ارتباطمان را با شبکه‌های رادیویی بیشتر کنیم. با همفکری آقای دکتر شاه‌آبادی و ایده‌ای که درخصوص تبدیل برنامه‌های رادیو به شکل کتاب وجود دارد، در تلاش برای همکاری بیشتر با رادیو هستیم.
دکتر شمشیری در انتها افزودند: در حوزۀ تبدیل برنامۀ رادیویی به کتاب، فرآیند سه جانبه‌ای مابین انتشارات سروش، رادیو فرهنگ و مؤلف اثر باید شکل گیرد تا قابلیت تبدیل شدن به کتاب را پیدا کند.

اخبار پربازدید

  • انتخابات آمریکا به وقت رادیو گفت و گو

  • نشان سلیمانی؛نخستین جشنواره سردار مقاومت و رادیو

  • دیالوگ‎های خنده دار فیلم‎های طنز دفاع مقدس را در «سینماصبا» بشنوید

  • رادیو ایران،صدایی به وسعت تاریخ و فرهنگ ایران

  • صفحه رادیو را در هفته نامه صدا و سیما بخوانید و بشنوید

  • رادیو معارف در سوگ شهادت غریب مدینه

  • رادیو اربعین راه‌اندازی شد

  • تعداد واکسن های موجود برای کادر داروخانه ها هم کافی نیست

  • دانش آموزان چگونه بر استرسهای ناشی از کرونا غلبه کنند ؟

  • آیین رونمایی از آثار رادیویی پاسداشت مقام شهید برگزار شد