صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان طی سخنرانی در مراسم جشن 22 سالگی رادیو ورزش این روز را به خانواده بزرگ صدا و خصوصا رادیو ورزش صمیمانه تبریک گفت.

به گزارش رادیو ورزش؛ هشتمین روز تابستان 78 برای اهالی ورزش ایران روز خاصی بود؛ نخستین رسانه تخصصی ورزش در رادیو و تلویزیون کشور راه‌اندازی شد تا صدای شکوه افتخارمان بر بلندای قله‌های پیروزی رساتر به گوش برسد.
صالحی امیری، وزیر سابق ارشاد و رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان طی سخنرانی در مراسم جشن 22 سالگی رادیو ورزش گفت: این روز را به خانواده بزرگ صدا و خصوصا رادیو ورزش صمیمانه تبریک می گویم. من تقریبا هر روز در ساعاتی خاص رادیو ورزش را گوش می دهم و در مجموع ارزیابی مثبتی از عملکرد آن دارم؛ به این دلیل که رادیو ورزش رادیویی سفارشی نیست و دستوری و برای جلب رضایت کسی کار نمی کند.
وی تصریح کرد: همه شبکه های رادیویی و تلویزیونی دارای نقاط ضعف و قوت هستند. موضع صریح من این است که رادیو ورزش رویکردش نقادی سازنده، شفافسازی و تلاش برای شناخت چالش ها و راهکارهای عبور از آنهاست.
رئیس کمیته ملی المپیک ایران ادامه داد: مخاطب رادیو ورزش عام است و در این صورت باید با زبان مردم سخن گفت نه زبان نخبگان و نه مدیران. صدای رادیو ورزش به دورترین روستاها و مرزها هم می رسد و باید بداند که تنها با نخبگان کشور صحبت نمی کند و این کار سختی است. رادیو ورزش با انبوهی از سلایق و نگاه ها و باورها و گرایشات مواجه است پس امکان ندارد که بتواند رضایت همه را جلب کند.
وی تاکید کرد: استنباط من این است که کسانی که پای کار در رادیو ورزش نشسته اند الحمدلله نقدشان نقد سازنده است و به دنبال تحقیر و انگ زنی و انتقام نیستند.
صالحی امیری در ادامه تصریح کرد: رسالت رادیو ماله کشی نیست. تا در راستای رضایت مدیران ارشد سخن بگوید. بخشی از چالش های رادیو ورزش از منظرآقای میرحسینی، مدیر رادیو ورزش عدم همکاری مسئولان فدراسیون ها و مدیران ورزشی است و رادیو مجبور می شود به سطوح پایین تر مراجعه کند و به اینگونه افراد نقد وارد است.
رییس کمیته ملی المپیک ایران تاکید کرد انتظار من از رادیو ورزش با انتظارم در گذشته متفاوت است و انتظار دارم رادیو ورزش موجب افزایش سطح سواد ورزشی کشور شود. در یونسکو 4 سطح سواد تعریف شده است. سطح اول خواندن و نوشتن، سطح دوم یادگیری زبان خارجی، سطح سوم یادگیری رایانه و سطح چهارم سواد تغییر است که دانش آن موجب کاربست می شود و باعث تغییر زیست انسان می گردد. رادیو ورزش رسالت تغییر در سطح آگاهی و دانش ورزش ایران را دارد.

اخبار پربازدید

  • باید از ظرفیت فضای مجازی برای صیانت از زبان فارسی استفاده کنیم

  • ادبیات کارآگاهی در «هزارتوی داستان» نقد و بررسی می شود

  • معرفی تپه "سیَلْک" در رادیو صبا

  • افسانه ای از سرزمین هندوستان در «افسون افسانه» رادیو نمایش

  • صفحه رادیو را در هفته نامه صدا و سیما بخوانید و بشنوید

  • نگاهی به سینمای هنر و تجربه در «گیومه» رادیو نمایش

  • افزایش سطح تعاملات آستان قدس رضوی و معاونت صدا

  • مسائل فرهنگی و اجتماعی دستمایه «شب نشینی با صبا»

  • آخر هفته با برنامه‌های رادیو فرهنگ همراه شوید

  • نسل جدید گزارشگران ورزشی با ورزش یاران