صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

لیلا بلوکات، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون کشورمان که یک ماهی است درگیر کرونا بوده و تجربه‎‌های سختی را در طول این مدت بیماری پشت سر گذاشته است مهمان صحنه‌ی رادیو تهران شد تا مردم را بیشتر با علائم کرونا آشنا کند.

او که در طول گفتگویش با مجری صحنه، مدام سرفه می کرد و صحبت کردن برایش سخت بود مدعی است زمانی از کرونا وحشت کرده که بر اثر سرفه‌های بسیار شدید بینایی‌اش را از دست داده است.

بازیگر سریال یوسف پیامبر گفت: یک ماه پیش وقتی برای سفری ضروری به مشهد رفتم در مدتی که در هتل اقامت داشتم سردردهای شدید و بدن‌دردهای آزار دهنده به سراغم آمد اما من تمام این دردها را به بیماری سینوزیت نسبت داده و هرگز فکر نمی‌کردم ممکن است کرونا به سراغم آمده باشد.
وی افزود: بعد از رسیدن به تهران تست داده و در کمال ناباوری متوجه شدم که مبتلا به کرونا هستم. بینایی و چشایی‌ام کاملا از بین رفته بود. دو روزی در بیمارستان بستری شدم و پس از آن در منزل قرنطینه شدم.

بلوکات که خودش نخواسته بود بیماری اش برای عموم آشکار شود گفت: سرفه‌های سخت را با کمک دستگاه اکسیژن تحمل کردم. از دست دادن حس بویایی و چشایی نیز با اینکه بسیار سخت بود اما چون به نظرم طبیعی می‌رسید هم نتوانست باعث ترسم از کرونا شود. اما زمانی که بینایی‌ام را هم از دست دادم به شدت وحشت کردم. دو ساعتی طول کشید که بینایی‌ام بازگردد. در آن زمان تلخ تنها ذکر گفتم و از خداوند خواستم کمکم کند.

او که لایوی را نیز برای اطلاع مردم از کرونا و جلوگیری از حرفهای نادرست در مورد این بیماری در اینستاگرام منتشر کرد بیان داشت: پزشک معالجم گفت یکی از قرص‌هایی که برای کرونا تجویز شده بود روی شبکیه تاثیر گذاشته و اعصاب بینایی‌ام را مختل کرد.
وی افزود: در آن زمان که دیگر مطمئن شدم نابینا شدم، دنیا روی سرم خراب شد. تنها به خداوند توکل کردم و بعد که آرام آرام بینایی ام برگشت تصمیم گرفتم بیماری‌ام را علنی کنم تا انرژی‌ها و دعاهای مردم به سمتم بیاید.

بعد از آن بود که چشایی و بویایی ام برگشت. بدن دردم آرام آرام بهتر شد اما سرفه‌ها هنوز وجود دارد. دیروز باز هم تست گرفتم و متاسفانه دوباره کرونا مثبت شدم. از مردم عزیزم می‌خواهم که برای تمامی مبتلایان به این بیماری دعا کنند تا زودتر سلامتی خود را به دست آورند.

مخاطبان در محدوده استان تهران از طریق موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز و ای.ام ردیف 1332 کیلوهرتز شنونده ما خواهند بود.
همچنین شنوندگان از سرتاسر کشور هم می توانند شبکه رادیویی تهران را از طریق گیرنده های دیجیتال(ست تاپ باکس) دریافت کنند.

اخبار پربازدید

  • باید از ظرفیت فضای مجازی برای صیانت از زبان فارسی استفاده کنیم

  • ادبیات کارآگاهی در «هزارتوی داستان» نقد و بررسی می شود

  • معرفی تپه "سیَلْک" در رادیو صبا

  • افسانه ای از سرزمین هندوستان در «افسون افسانه» رادیو نمایش

  • صفحه رادیو را در هفته نامه صدا و سیما بخوانید و بشنوید

  • نگاهی به سینمای هنر و تجربه در «گیومه» رادیو نمایش

  • افزایش سطح تعاملات آستان قدس رضوی و معاونت صدا

  • مسائل فرهنگی و اجتماعی دستمایه «شب نشینی با صبا»

  • آخر هفته با برنامه‌های رادیو فرهنگ همراه شوید

  • نسل جدید گزارشگران ورزشی با ورزش یاران