صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: قانون الزامی شدن استفاده از ماسک در اماکن سرپوشیده تصویب شده و اجرایی خواهد شد و مردم موطفند این قانون را رعایت کنند.

محسن فرهادی در مورد نحوه‌ی نظارت بر اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی در روزهایی که بسیاری از مشاغل بازگشایی شده است با تهران من گفتگو کرد.

وی در هشتم تیرماه اظهار داشت: فاصله‌گذاریهای اجتماعی در همه جای دنیا رویکردی جدی است. وقتی کرونا واکسن و درمان ندارد و مردم ناگزیر به زندگی با آن هستند باید مسائل بهداشتی را رعایت کرده و خود را در برابر ویروس ایمن کنند.

این مسئول در وزارت بهداشت گفت: طبیعتا بازگشایی‌ها وظایف همه را از فعال اقتصادی، مصرف‌کنندگان و ناظران ستاد ملی کرونا بر پروتکل‌های بهداشتی بیشتر کرده است. البته این وظیفه‌ی نظارت تنها مختص به یک ارگان نبوده و به یکایک شهروندان بازخواهد گشت.
وی افزود: ابتدا با کمک دستگاه‌های مربوطه پروتکل‌ها را تدوین کردیم و هم‌اکنون کمک و نظارت بر اجرای پروتکل‌ها در دستور کارمان است. همچنین با کمک خود دستگاه‌ها و رسانه‌ها که پروتکل‌ها را معرفی می‌کنند نظارتها انجام میگیرد و در نهایت اگر اجرا نکردن قوانین بهداشتی تهدیدی علیه سلامت عمومی شود مجبور به اقدام قضایی با متخلفان خواهیم بود.

فرهادی در رابطه با برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی نیز گفت: هفته‌ی پیش با نمایندگان نمایشگاه‌های بین‌المللی جلسات مشترکی داشتیم و برنامه‌های بهداشتی را به کمک هم تدوین و پروتکل‌ها را تعیین کردیم. نهایتا طبق مصوبات ستاد ملی کرونا متولیان برگزاری نمایشگاه‌ها فقط می‌توانند متخصصان رشته‌ی مربوط را به نمایشگاه دعوت کنند.
وی هدف از این کار را جلوگیری از ازدحام و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی عنوان کرده و افزود: در پروتکل‌ها مشخص شده که غرفه‌ها چگونه باید چیدمان شوند و فاصله‌ی بازدیدکنندگان با غرفه‌ها کاملا طبق مصوبات بهداشتی رعایت شود. همچنین تمامی خدمت دهنده‌ها و خدمت گیرنده‌ها در نمایشگاه‌های بین‌المللی باید از ماسک استفاده کنند تا امکان ابتلا به این ویروس به حداقل برسد.

مخاطبان در محدوده استان تهران از طریق موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز و ای.ام ردیف 1332 کیلوهرتز شنونده ما خواهند بود.
همچنین شنوندگان از سرتاسر کشور هم می توانند شبکه رادیویی تهران را از طریق گیرنده های دیجیتال(ست تاپ باکس) دریافت کنند.

اخبار پربازدید

  • باید از ظرفیت فضای مجازی برای صیانت از زبان فارسی استفاده کنیم

  • ادبیات کارآگاهی در «هزارتوی داستان» نقد و بررسی می شود

  • معرفی تپه "سیَلْک" در رادیو صبا

  • افسانه ای از سرزمین هندوستان در «افسون افسانه» رادیو نمایش

  • صفحه رادیو را در هفته نامه صدا و سیما بخوانید و بشنوید

  • نگاهی به سینمای هنر و تجربه در «گیومه» رادیو نمایش

  • افزایش سطح تعاملات آستان قدس رضوی و معاونت صدا

  • مسائل فرهنگی و اجتماعی دستمایه «شب نشینی با صبا»

  • آخر هفته با برنامه‌های رادیو فرهنگ همراه شوید

  • نسل جدید گزارشگران ورزشی با ورزش یاران