صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

استاندار هرمزگان از خسارت 450 میلیارد تومانی سیل به این استان خبر داد.

«فریدون همتی» در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: این خسارت مربوط به سوم فروردین ماه سال جاری است.

وی اظهارداشت: بارندگی این مرحله با پراکنش بسیار خوب در سطح استان اتفاق افتاد و شدت این بارندگی بیشتر مربوط به شهرستان های رودان و میناب بود.

استاندار هرمزگان به رادیو اقتصادگفت: بخشی از آبریز جنوب کرمان نیز در این مسیر واقع شده است.

وی افزود: سه سد در این منطقه وجوددارد که هر سه سد در سال 96 و 97 بطور کامل خشک بود که دراثر این بارش ها آبگیری شد.

همتی بیان داشت: متاسفانه در اثر این بارش آبگرفتگی در چند روستا اتفاق افتاد و با توجه به آمادگی که از قبل وجود داشت این موضوع به خوبی با همکاری و مشارکت مردم و مسئولان مدیریت شد.

وی ادامه داد: بطورکلی450 میلیارد تومان خسارت با وقوع سیل در سوم فروردین ماه سال جاری به فعالیت های کشاورزی، صیادی، تاسیسات زیربنایی از قبیل آب،برق، جاده و غیره در استان وارد کرد.

استاندار هرمزگان گفت: این استان بیش از 10 سال با خشکسالی مواجه بود و به عبارتی این منطقه به عنوان یک منطقه فراخشک ایران محسوب می شود.

وی افزود: سال گذشته دو مرتبه بارندگی در استان رخ داد و به دنبال آن سیل و آبگرفتی به وقوع پیوست که خسارت های زیادی به ابنیه ها، تاسیسات زیربنایی، واحدهای مسکونی، جاده ها، بخش کشاورزی و بسیاری موارد دیگر وارد کرد.

همتی بیان داشت: مردم استان به رغم تمامی این خسارت ها از بارش رحمت الهی و به تبع رفع مشکلات کم آبی در منطقه بسیار خوشحال هستند.

وی گفت: این دو مرتبه بارندگی در ماه های آذر و دی سال گذشته یک هزار و 400 میلیارد تومان خسارت در استان به بارآورد.

استاندار هرمزگان افزود: میزان خسارت وارده هفت برابر تخصیص بودجه عمرانی سال گذشته استان هرمزگان بود.

وی اظهارداشت: دولت به رغم تمامی مشکلات مالی برای جبران خسارت های ناشی از سیل در استان مصوب کرد کمک های بلاعوض و تسهیلات ارزان قیمت به سیل زدگان اعطا شود و همینطور منابعی برای دستگاه های اجرایی منظور کردتا این دستگاه ها بتوانند نسبت به مرمت و بازسازی جاده ها، پل ها، ابنیه ها، تاسیسات برق، آب و غیره اقدام کنند.

همتی گفت: زندگی درروستای درگیر سیل منطقه به حالت عادی برگشته در ضمن بناست دو روستا جابجا شود که خوشبختانه مطالعه اولیه انجام شده و مکان یابی صورت گرفته و بزودی عملیات ساخت و ساز آغاز خواهد شد.
وی به رادیو اقتصاد افزود: عملیات مرمت و بازسازی واحدهای مسکونی، جاده ها، تاسیسات زیربنایی و دیگر بخش های خسارت دیده از سیل استان با شدت و حدت در حال انجام است.

«سکه تمام بهار» عنوان ویژه برنامه ای که به مناسب تحویل سال نو و ایجاد فضایی سرشار از شور و شادمانی در بین مردم هر روز از ساعت 9 صبح به مدت 180 دقیقه از رادیو اقتصاد پخش می شود از اینرو علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

اخبار پربازدید

  • درخشش برنامه های منتخب فصل پاییز رادیو معارف

  • پخش مستند رادیویی" روز سرنوشت" از رادیو معارف

  • «قلبی به این سپیدی» شاهکار «خابیر ماریاس» در رویای کاغذی

  • هرشب دعوتید به مشاعره بهاری «بیتا بیت»

  • جلوه های بهار در شعر فارسی با برنامه «بهارنو»

  • جهش در تولید برنامه‌هایی شادتر، شنیدنی‌تر و امید آفرین‌تر

  • پخش نکات آموزنده اخلاقی "داستان دوستان"

  • نگاهی به جفرافیای جشن نوروز با ساز نورز «ساز نوروز»

  • قصه‌ی سعید و مریم در «رویای کاغذی»

  • گفتگو با ملک محمد مسعودی در «نغمه های بهاری»