صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

مدیرکل مدیریت بحران و پدافند غیر عامل وزارت نیرو گفت: متاسفانه در اثر وقوع سیلاب اخیر 120 روستای سیستان و بلوچستان بی برق شدکه تاکنون با تلاش های صورت گرفته برق 50 روستا وصل و بقیه همچنان فاقد برق هستند.

«میثم جعفرزاده» در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: بارندگی که در استان سیستان و بلوچستان اتفاق افتاد خیلی غیر منتظره بود بطوریکه در برخی از ایستگاه ها حتی تا 200 میلیمتر بارندگی ثبت شده است.

وی اظهارداشت: جالب اینکه بدانید میزان یکسال بارندگی در 24 ساعت در استان سیستان و بلوچستان اتفاق افتاده است.

مدیرکل مدیریت بحران و پدافند غیر عامل وزارت نیرو با بیان اینکه 120 روستا در ابتدای سیلاب و آبگرفتگی در سطح استان سیستان و بلوچستان بی برق شد، گفت: نیروهای عملیاتی وزارت نیرو از روز گذشته به‌رغم مسدود بودن راه‌های مواصلاتی مناطق سیل زده موفق به رفع مشکل قطعی برق 50 روستای این استان شدند.

وی افزود: بدون شک با بازگشایی مسیر دسترسی روستا هاعملیات ترمیم خطوط و شبکه با سرعت هرچه تمامتر ادامه پیدا خواهد کرد.

جعفرزاده بیان داشت: یکی از مشکلات برای برقردار کردن روستاهای سیل زده بحث حمل و نقل است چرا که برای عملیات ترمیم خطوط و شبکه برق نیازمند انتقال تجهیزات کامل به منطقه است.

وی ادامه داد: بسیاری از تیرها و پست های برق در اثر سیل دچار آسیب شده که باید ترمیم و بازسازی شوند.

مدیرکل مدیریت بحران و پدافند غیر عامل وزارت نیرو گفت: مسیر های ارتباطی روستاهای سیل زده به شدت تخریب و امکان تردد بصورت زمینی برای عوامل امدادی فراهم نیست.

وی افزود: جدا از این مشکلات در برخی از روستاهای سیل زده به لحاظ ایمنی امکان برقراری برق وجود ندارد.

جعفرزاده اظهارداشت: خطوط و شبکه برق در این روستاها فاقد هرگونه مشکلی است و همینطور آمادگی کامل برای برقدارکردن روستاهای مدنظر وجود دارد اما با توجه به آبگرفتگی که در منازل اتفاق افتاده اتصال برق تبعات ایمنی بدی به دنبال خواهد داشت.

وی ادامه داد: تیم های عملیاتی در منطقه حضور دارندو همچنین از حیث تجهیزات و نفرات مشکل خاصی وجود ندارد بلکه تمامی تلاش ها بر اینکه 70 روستای باقی مانده استان در کوتاه ترین زمان ممکن برقدار شود.

برنامه «روی خط بازار» کاری از گروه کسب و کار شبکه رادیویی اقتصاد بوده که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 10,10 به مدت 45 دقیقه به تهیه کنندگی «حمیده رضا سلطانی» با هدف ارائه یک تصویر بزرگتر و کاملتر و قابل درک از رویدادهای مهم اقتصادی و رفع ابهامات اقتصادی بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می گیرد و علاقمندان می توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

اخبار پربازدید

  • التیام آسیب های روحی یک جامعه در پشت چراغ سبز

  • زندگی دومین شهید مدافع حرم قزوین در«یادت باشد »

  • ویژه برنامه انتخاباتی « یک نکته »

  • نگاهی به واژه های پزشکی در «فرهنگستان»

  • "ایکوم" نهادی در راستای حفاظت از میراث فرهنگی در منازعات بین المللی

  • «اکبر ایرانی قمی» در «چاپ اول» «حال دوران» را معرفی می کند

  • فرمانده سپاه قدس در نگاه همرزمان با مستند«خاتم سلیمانی»

  • غزلی از حافظ با صدای «عبدالوهاب شهیدی» در «گام های گمشده»

  • رادیو انقلاب راه اندازی می شود

  • نقد و بررسی کتاب« احادیث کاشیهای زرین فام حرم امام رضا (ع) » در «سیم و زر»