صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

مدیر برنامه ریزی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران از ثبت روزانه 60 تا 65 هزار درخواست صدور کارت سوخت المثنی در کشور خبر داد.

«شهرام رضایی» در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: قبل از اصلاح قیمت بنزین با وجود تاکیدات شرکت ملی پخش فرآورده ‌های نفتی روزانه کمتر از پنج هزار درخواست صدور کارت سوخت در سامانه مربوطه ثبت می شد.

وی همچنین اظهارداشت: زیرساختی که برای صدور کارت هوشمند سوخت در کشور ایجاد شده شش برابر ظرفیت روزانه یعنی 30 هزار فقره کارت است.

مدیر برنامه ریزی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران گفت: پس از اصلاح قیمت بنزین درخواست صدور کارت در برخی از روز ها تا 85 هزار مورد نیز می رسید.

وی در ادامه افزود: این عدد هم اکنون به 60 تا 65 هزار مورد در روز رسیده که چندین برابر ظرفیت موجود صدور کارت در کشور است.

رضایی با اشاره به اینکه از ابتدای روز جمعه بیست و چهارم آبان تا روز شنبه نهم آذرماه سال جاری نزدیک به 800 هزار درخواست کارت سوخت المثنی دریافت شده است، اظهارداشت: از این تعداد 450 هزار درخواست هنوز در صف تولید قرار دارد.

مدیر برنامه ریزی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران گفت: ظرفیت تولید و صدور کارت سوخت المثنی در شرایط عادی روزانه 30 هزار کارت سوخت است اما زیرساخت های موجود آمادگی ارتقای این عدد تا رقم 50 هزار عدد را نیز دارد که هم ‌اکنون مرکز صدور کارت با تمام ظرفیت در حال تولید است.

وی در ادامه زمان مورد نیاز برای صدور کارت سوخت متقاضیان را در شرایط عادی دو تا سه هفته اعلام کرد و افزود: این زمان با افزایش تعداد تقاضاها پس از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت به بیش از یک ماه افزایش یافته است.

رضایی یادآورشد: با توجه به اینکه سهمیه خودروهای شخصی و موتورسیکلت‌ها تا شش ماه آینده در کارت سوخت وسایل نقلیه قابل ذخیره است هموطنان در این باره نگرانی نداشته باشند.

برنامه «روی خط بازار» کاری از گروه کسب و کار شبکه رادیویی اقتصاد بوده که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 10,10 به مدت 45 دقیقه به تهیه کنندگی «حمیده رضا سلطانی» با هدف ارائه یک تصویر بزرگتر و کاملتر و قابل درک از رویدادهای مهم اقتصادی و رفع ابهامات اقتصادی بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می گیرد و علاقمندان می توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

اخبار پربازدید

  • شوخی با تعمیرکاران رادیاتور در «عصر صبا»

  • بررسی چگونگی و چرایی ترویج کتابخوانی برای زنان شهر نشین در «کتاب بان»

  • نقد و بررسی کتاب خوشنویسی اسلامی در «سیم و زر»

  • گفتگو با منوچهر صهبایی در وقتی خیال در میزند

  • نگاهی به اشعار عمران صلاحی در شاعر در آینه

  • پخش سریال جدید « قوطی کبریت» از « قوطی کبریت»

  • زندگی استاد ابوالحسن صبا در«ردپای قلم»

  • خبر خوش کانون پرورش فکری برای روشندلان؛ آمارانتشار کتاب به خط بریل افزایش یافته است

  • مولفه های هویت اسلامی ایرانی در " دیار سلمان"

  • انجام ماموریت های ملی همچون پویش 60- 30 تلاش تمام ارگان ها را می طلبد/امکان تحقق هر موضوعی در جامعه با همراهی نظام و مردم حتمی است