صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در حالی از پوشش همگانی بیمه سلامت برای تمام افراد فاقد پوشش بیمه‌ای، خبر داد، افزود: افراد در تخت بیمارستان بیمه نمی شوند.

طاهر موهبتی، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در گفت وگو با رادیو تهران برنامه تهران کلینیک گفت: با توجه به این که در آستانه هفته بیمه سلامت هستیم، (3 تا 9 آبان ماه) هفته بزرگداشت بیمه سلامت است. نکته مهم پوشش بیمه سلامت به صورت اجباری است. تمام افراد بیمه نشده همه کسانی که بیمه ندارند، تحت پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرند.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با تاکید بر این که هیچ فردی در تخت بیمارستان بیمه نمی شود، افزود: ما پس از دوره تشویقی، دوره انتظار گذاشتیم به این صورت که به مدت 10 روز خدمات درمانی ارائه نمی شود.

رئیس هیات مدیره سازمان بیمه سلامت اظهار داشت: با توجه به این مصوبه دولت، حق بیمه خانواده‌هایی که مجموع درآمد و دریافتی آن‌ها بر اساس ارزیابی وسع کمتر از 40 درصد حداقل حقوق و دستمزد مصوب شورای عالی کار است یا بر اساس وضعیت مالی در یکی از دهک‌های درآمدی 1 و 2 و 3 قرار دارند، به صورت کامل توسط دولت پرداخت می‌شود.

موهبتی خاطرنشان کرد: همچنین 50 درصد حق بیمه خانوارهایی که درآمد آنها بر اساس ارزیابی وسع بین 40 تا 100 درصد حداقل حقوق مصوب است یا بر اساس وضعیت مالی در دهک درآمدی 4 قرار دارند نیز توسط دولت پرداخت می‌شود و خانوارهایی که درآمد آن‌ها بر اساس ارزیابی وسع 100 درصد حداقل حقوق و بالاتر باشد یا در دهک درآمدی 5 و بالاتر باشند، با پرداخت حق بیمه می‌توانند از بیمه سلامت استفاده کنند.

وی تصریح کرد: جلسات مختلفی را جهت ارزیابی وسع داشتیم، 3 سال از این قانون می گذارد. وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز بر اساس این مصوبه مکلف است حداکثر تا یک ماه، پاسخ آزمون وسع را به سازمان بیمه سلامت ارائه کند و بیمه سلامت بر اساس نتیجه آزمون وسع انجام شده توسط وزارت رفاه باید افراد را تحت پوشش قرار دهد.

مخاطبان در محدوده استان تهران از طریق موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز و ای.ام ردیف 1332 کیلوهرتز شنونده ما خواهند بود.

همچنین شنوندگان از سرتاسر کشور هم می توانند شبکه رادیویی تهران را از طریق گیرنده های دیجیتال(ست تاپ باکس) دریافت کنند.

#تهران 360
#تهران360
#تهران_360
#tehran360
#tehran_360
#tehraan360
#tehraan_360

اخبار پربازدید

  • حقوق بی بشر

  • پخش مستند صاحب صدای ماندگار در "پنجره"

  • جاذبه های گردشگری کوالالامپور در سفرنامه خوانی

  • نگاهی به فرهنگ مردم مازندران  در ترانه باران

  • شاعرانه های زنده یاد «حسین پناهی» در « شاعر در آینه»

  • تاثیر رشد جمعیت در پیشرفت جامعه

  • «لوح خورشید» به مروجان و کتاب های جذاب اهدا می شود

  • برای چگونه شاد زیستن امشب با «کیمیا» همراه شوید

  • خط قرمزهای حریم خصوصی در «سوال بی سوال»

  • نگاهی به سیزدهمین جشن بزرگ منتقدان و نویسندگان سینمایی در هفتانه»