صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

مهدی جمالی نژاد معاون عمرانی وزیر کشور درگفتگوی زنده با رادیو پیام در خصوص فعالیتهای عمرانی صورت گرفته در مناطق سیل زده گفت همه بخش ها ودستگاههای مسئول به موازات هم در حال فعالیت وانجام ماموریتهای محوله وتکمیل مناطق آسیب دیده ازسیل هستند.


معاون وزیر کشور گفت: با توجه به اینکه 24استان کشور در سیل نوروز 98 آسیب دیده بود برای امدادرسانی وتکمیل مناطق آسیب دیده قرارگاهی با محوریت وزیر محترم کشورتشکیل شد تا اقدامات لازم را پیگیری کند این قرارگاه از 7 کارگروه تشکیل شده که با محوریت قرارگاه همه کمیته های مربوطه به موزات هم در حال انجام ماموریتهای محوله می باشند.
همه دستگاهها در سامانه امداد و باسازی دولت خسارتهای وارده را ثبت الکترونیکی کردند و از همه ظرفیت ها برای کمک به هموطنان آسیب دیده استفاده شده است . در حوزه مسکن که مهمترین بحث و اولویت اول کار قرارگاه است درتلاش هستیم برای سرپناه هموطنان اقدامات لازم را انجام دهیم . همچنین خسارت وارده به زمین های کشاورزی .
جمالی نژاد افزودخوشبختانه اقدامات خوبی تابحال صورت گرفته نزدیک 167781 واحد آسیب دیده داشتیم که 8453 مورد در حوزه شهری وتعداد 58266 واحد آسیب دیده درروستاها بود.تعدادواحدهایی هم که نیاز به تعمیر داشتند حدود10162 واحد بود.
جمالی نژاد گفت 4035 روستا و 235 شهر در سیل اخیر آسیب دیده بودند. واحدهایی که نیاز به تعمیر داشتند تعمیراتشان روبه اتمام است تعداد محدود باقی مانده که بزودی تکمیل می شود.
معاون عمرانی وزیرکشور گفت: در حوزه احداث منازل مسکونی شهری و روستایی به سرعت کارها در حال انجام است . در کنار این مسائل خسارت وارد به بخش کشاورزی را داشتیم که طبق آخرین برآورد 12096 میلیارد تومان بوده که مبلغ زیادی است دراین بخش هم کمک های بلاعوض وهم تسهیلات بانکی در حال پرداخت می باشد.
جمالی نژاد درپایان گفت :تعداد پرونده های تشکیل شده 141212 مورد بوده که تعداد واحد های ارزیابی شده 137701 واحد بوده ،تعداد معرفی به بانکها108288 مورد بوده که حدود 6/78 درصداست .تعداد پروندهایی که عقد قرارداد با بانک شده 72892موردبوده که 8/73 درصداست. تعداد17583 واحد آوار برداری شده 20419 واحددر مرحله پی و 11532 عملیات فونداسیون انجام دادند . تعداد واحدهایی که نیاز به تعمیرداشتند 52967بوده که 48292 واحد حدود 93 درصدتعمیرات به اتمام رسیده مابقی واحدها نیازمند به تعمیر در حال تکمیل است آخرین برآورد که در این عرصه داشتیم حدود 8907 میلیارد تومان بوده است.اخبار پربازدید

  • مهرماه متفاوت در رادیو نمایش جدول پخش متناسب با علائق مخاطبان تغییر کرد

  • نگاهی به زندگی « پرویز مشکاتیان» در خنیاگران

  • رادیو در هفته دفاع مقدس

  • بررسی کتاب دانشگاه ایرانی در سپهر بین الملل در «سیم و زر»

  • یادی از شهریار در فرهنگ مردم

  • بازخوانی رمانی نوستالژیک در رویای کاغذی

  • سفر به «تنگه رغز» در « سفرنامه خوانی»

  • معرفی مسجد صورتی فیلیپین تا مساجد دیدنی ایران در ده ترین

  • بررسی اشعار منوچهری دامغانی در «روزنه»

  • گفتگو با پریرخ امامی نویسنده کتاب مدرنیته و خانواده گرایی در ایران