صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

عنایت حسینیان، کارشناس بسکتبال در گفت وگو با رادیو تهران گفت: ستاره هایی که بسکتبال ایران مدیون آنهاست خداحافظی شان را بگذاریم بر عهده خودشان و هر زمان دوست داشتند با افتخار خداحافظی کنند.

تیم ملی بسکتبال ایران در دومین گام از جام جهانی 2019 مقابل تونس شکست خورد. بعد از شکست تلخ برابر پورتوریکو در گام نخست با فاصله نزدیک و در شرایطی که ایران 18 امتیاز از حریفش پیش بود، شاگردان شاهین‌طبع در شرایطی به مصاف تونس رفتند که به نظر می رسید هنوز از شوک آن باخت بیرون نیامدند.
محمدرضا احمدی، مجری بخش ورزشگاه برنامه «تهران من» از رادیو تهران با عنایت حسینیان، کارشناس بسکتبال درباره علل شکست تیم ملی با تونس گفت وگو کرد.
حسینیان گفت: ما قبل از زمان قره کشی پیش بینی کرده بودیم که توس را می بریم، به دلیل تفاوت بسکتبال ما با تیم های آفریقایی، بچه ها نشان دادند قبل از جام جهانی در بازی با تیجریه از بسکتبال آفریقا بالاتر هستیم، برای همین پیش بینی کردیم تونس را می بریم.
وی معتقد است: بازی اول ما می توانست خیلی سرنوشت ساز باشد. ما تا 4 دقیقه آخر برنده بودیم، ما برنده قاطع بازی بودیم. تیم ملی ما در اردوهای تدارکاتی به این خودباوری رسیده بود که توانایش بالاست، چرا که روسیه را در مسکو شکست داد و می تواند در جام جهانی تیم پورتوریکو را نیز شکست دهد.
به نظرم مسائل روحی و روانی نیست ما در بازی به حامد حدادی و محمد جمشیدی استراحت ندادیم و 20 امتیاز جلو بودیم، در لحظه های آخر بچه ها رمقی برای دفاع و انجام کار نداشتند برای همین در مقابل پورتوریکو باختیم، بازی حیف شد.
این کارشناس تصریح می کند: من فکر می کنم زمان آن رسیده که همه اهالی بستکبال از فدراسیون و همه به این نتیجه برسند و بازگو کنند؛ ما در باخت های قبلی نشان دادیم در جام جهانی نمی توانیم تیم را در مسیری که لازم مدیریت کنیم. ما در مقابل تیم پورتوریکو هیچ برنامه ای نداشتیم و در بازی با تونس کاملا یک تیم بدون برنامه در حمله و دفاع بودیم.
وی ادامه داد: در شرایطی که حامد حدادی در هیچ صحنه ای در مقابله توس با یک بازیکن بازی نمی کرد، بلکه در تمام صحنه ها به محض این که صاحب توپ می شد با دو بازیکن تونس بازی و دفاع می کرد. ما برای دفاع با تیم تونس برنامه ای نداشتیم و تونس خیلی راحت شوت سه امتیازی می زد و ما نمی توانستیم حتی کنترلش کنیم. در همان کوارتر اول تونس نشان داد که اصلا حریف آسانی برای بسکتبال ایران نیست.
این کارشناس بسکتبال اذعان داشت: ما واقعا برنامه ای نداشتیم و نتوانستیم از بچه هایمان استفاده کنیم به هر حال تحت تاثیر باخت در برابر پورتوریکو هم بود. این مسابقه نشان داد تیم ملی ما نتوانسته در این میدان بزرگ برنامه داشته باشد، هیچ یک از بازیکن های شوت زن ما حتی فرصت نمی کردند، شوت بزنند.
حسینیان در پاسخ به پرسش مجری برنامه درباره خداحافظی حامد حدادی و صمد نیکخواه که شاهین طبع درباره خداحافظی آنها در نشست خبری اعلام کرده بود، گفت: من به شخصصه معتقدم حامد حدادی و صمد نیکخواه این دو بازیکن همچنان می توانند برای تیم ملی بسکتبال بازی کنند، در مورد خداحافظی احتمال دارد بعد از بازی های جام جهانی خداحافظی کنند، اینها جزو بازیکنان خوب بسکتبال هستند، چون تیم ملی جای بهترین هاست اما بهتر این که ستاره هایی که بسکتبال ایران مدیون آنهاست خداحافظی شان را بگذاریم بر عهده خودشان و هر زمان دوست داشتند با افتخار خداحافظی کنند.
وی همچنین در پایان اعلام کرد: قرارداد شاهین طبع تا آخر جام جهانی است.

اخبار پربازدید

  • مهرماه متفاوت در رادیو نمایش جدول پخش متناسب با علائق مخاطبان تغییر کرد

  • نگاهی به زندگی « پرویز مشکاتیان» در خنیاگران

  • رادیو در هفته دفاع مقدس

  • بررسی کتاب دانشگاه ایرانی در سپهر بین الملل در «سیم و زر»

  • یادی از شهریار در فرهنگ مردم

  • بازخوانی رمانی نوستالژیک در رویای کاغذی

  • سفر به «تنگه رغز» در « سفرنامه خوانی»

  • معرفی مسجد صورتی فیلیپین تا مساجد دیدنی ایران در ده ترین

  • بررسی اشعار منوچهری دامغانی در «روزنه»

  • گفتگو با پریرخ امامی نویسنده کتاب مدرنیته و خانواده گرایی در ایران