صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: خوشبختانه 90 درصد جمعیت ایران امروز زیر پوشش چتر شبکه فورجی هستند.

محمدجواد آذری جهرمی در گفتگو با رادیو اقتصاد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید رجایی و باهنر و تبریک هفته دولت افزود: این آمار از کشورهای منطقه و حتی ممالک پیشرفته جلوتر است.

وی همچنین اظهارداشت: شاخص روستاهای متصل به شبکه ملی اطلاعات یاتوسعه ارتباطات روستایی با توجه به تلاش های صورت گرفته در حال حاضر به عدد 78 درصد رسیده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: هم اکنون 58 هزار کیلومتر از جاده های کشور زیر پوشش خدمات نسل سه و چهار تلفن همراه قرار دارند.

وی افزود: محتوای تولید شده در شبکه ملی اطلاعات در یکسال گذشته نزدیک به 300 درصد رشد داشته است.

آذری جهرمی ضمن اشاره به جهش قابل قبول تولیدات صنایع مخابراتی بخش خصوصی در کشور اظهارداشت: تولید کنندگان داخلی با تعریف 42 محصول استراتژیک، کشور را به 70 درصد استقلال در تولید تجهیزات مخابراتی توسعه شبکه ثابت رسانده اند.

وی در ادامه گفت: بناست در یک اقدام جمعی فردا صبح با حضور رئیس جمهور از مجموعه اقدامات چند وزارتخانه از جمله وزات ارتباطات و فناوری اطلاعات در بحث توسعه خدمات روستاهای کشور رونمایی شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: برگزاری همایش دستاوردهای توسعه خدمات روستایی یکی از مهمترین پروژه های دولت در هفته دولت امسال است.

وی اظهارداشت: طی یکسال گذشته تلاش های زیادی از سوی دولت در بخش های مختلف انجام شده است.

آذری جهرمی یادآورشد: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هم به نوبه خود در عرصه های فضایی، توسعه کسب و کارها و اشتغال، توسعه زیرساخت های شبکه ملی اطلاعات، توسعه دولت الکترونیک، توسعه خدمات پستی، تحقیق و پژوهش های حوزه فناوری های نوین و غیره حرکت های بسیار خوبی انجام داده است.

برنامه «روی خط اقتصاد» کاری از گروه کشاورزی شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 19 به مدت 55 دقیقه به تهیه کنندگی «نازنین کتابچی، سید وحید موسوی، حمید رضا کجوری، مهدی شیار و مطهره مهرابی» با هدف تحلیل و بررسی مهمترین خبرهای اقتصادی ایران و جهان به منظور اطلاع رسانی و آگاه کردن مخاطبان بر روی موج اف ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می‌گیرد وعلاقه مندان می‌توانند برای دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

اخبار پربازدید

  • مهرماه متفاوت در رادیو نمایش جدول پخش متناسب با علائق مخاطبان تغییر کرد

  • نگاهی به زندگی « پرویز مشکاتیان» در خنیاگران

  • رادیو در هفته دفاع مقدس

  • بررسی کتاب دانشگاه ایرانی در سپهر بین الملل در «سیم و زر»

  • یادی از شهریار در فرهنگ مردم

  • بازخوانی رمانی نوستالژیک در رویای کاغذی

  • سفر به «تنگه رغز» در « سفرنامه خوانی»

  • معرفی مسجد صورتی فیلیپین تا مساجد دیدنی ایران در ده ترین

  • بررسی اشعار منوچهری دامغانی در «روزنه»

  • گفتگو با پریرخ امامی نویسنده کتاب مدرنیته و خانواده گرایی در ایران