صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

یکی از رسالت های گروه تهران و رویدادهای رادیو تهران، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی سریع و به موقع و توجه کامل به رویدادهای استان تهران است.

علیرضا مبینی، مدیر گروه تهران و رویدادهای شبکه رادیویی تهران با اشاره به رسالت های این گروه گفت: رادیو رسانه ای است که همیشه در اوج بوده و هست و مردم با آن ارتباط برقرار می کنند. یکی از رسالت های گروه تهران و رویدادها، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی سریع و به موقع است. این گروه سعی می کند در رسالتش دقیق، زمان شناس و مرجع باشد. اطلاع رسانی لحظه ای و توجه کامل به رویدادهای استان تهران یکی از وجه تمایزهای این گروه است. ما ضمن استفاده از فن آوری های نوین و ابزار ارتباطی جدید، از فضای مجازی برای بازنشر و تبلیغ برنامه های رادیو تهران استفاده می کنیم.
مبینی افزود: ما به غنای محتوا و نیازمندی مخاطب توجه داشته ایم، با اضافه شدن خبرگان رسانه به اتاق فکر، تلاش کرده ایم تا اتاق فکرهای تخصصی برنامه ها را با حضور استادان دانشگاه، استادان رسانه و قشر مطالبه گر (دانشجو) تقویت کنیم، تا شاخص دانش، رسانه و مخاطب را مدنظر قرار دهیم. همچنین ارزیابی مستمر و دوره ای برنامه ها بر عهده کارشناسان مرتبط رسانه و دانشگاه است.
مدیر گروه تهران و رویدادهای شبکه رادیویی تهران خاطر نشان کرد: این گروه باید همیشه برای واکنش سریع رویدادهای طبیعی مانند سیل و... و جریان های نهادی اجتماعی آمادگی داشته باشد. این آمادگی جز با به کارگیری نیروهای کارآمد و برگزاری جلسات مستمر با کارشناسان رسانه و نهادهای مرتبط مانند سازمان مدیریت و پیشگیری بحران شهر تهران حاصل نمی شود. همچنین کارگاه های آموزشی برای برنامه سازان گروه با هدف مواجهه با بلایای طبیعی به صورت دوره ای برگزار می شود.
وی در بخش دیگری از صحبت هایش درباره مهم ترین برنامه های این گروه که از رادیو تهران پخش می شود، عنوان کرد: دو برنامه محوری داریم. یکی «تهران من» که یک جُنگ اجتماعی با رویکرد طنز به همراه آیتم های گزارشی و اخلاقی است. این برنامه به بررسی اخبار روز و تحلیل آن با کارشناسان می پردازد. این برنامه ساعت 17 الی 20:20 هر روز به غیر از جمعه ها از رادیو تهران موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز پخش می شود.
مبینی ادامه داد: «تهران ورزشی» عنوان دومین برنامه‌محوری گروه ماست که به بررسی اخبار ورزش ایران و جهان می پردازد. شفاف سازی رویدادهای ورزشی در گفت وگو صریح و بی واسطه با مربیان، بازیکنان، کارشناسان ورزشی و معاونان وزارت ورزش و.... انجام می شود. این برنامه هر روز از ساعت 30 : 10 الی 11 صبح از رادیو تهران پخش می شود.
برنامه «تهران من» در تابستان پایان هفته ها خارج از استودیو در بوستان ها و یا نمایشگاه ها اجرا می شود. همچنین مسابقه بزرگی همراه با جایزه های نفیس که به صورت میدانی برگزار خواهد شد، از دیگر برنامه های این گروه برای جذب مخاطب است. نام مسابقه هنوز مشخص نیست و دوماه و نیم است که روی محتوای آن کار می کنیم.

اخبار پربازدید

  • معرفی مدیر مالی شبکه های رادیویی قرآن،ورزش،صبا،جوان و فرهنگ

  • عیادت رادیو فرهنگی ‌ها از یک پیشکسوت/ آریانپور: موسیقی باید اصیل و بومی باشد

  • رادیو عدالت با هدف کسب اطلاعات بیشتر مردم در حیطه قوه قضائیه و پاسخگویی مسئولان نسبت به مردم افتتاح شد

  • اخبار و رویدادهای فرهنگی اجتماعی روز در برنامه کوبه رادیو فرهنگ

  • برنامه‌های رادیویی تابستان سال جاری اعلام شد

  • بررسی شاخص های قوه قضاییه در رادیو معارف

  • قدردانی از فعالیت های فرهنگی و تولید محتوای پاک ایران صدا در فضای مجازی

  • رادیو عدالت در آستانه هفته قوه قضائیه افتتاح می شود

  • قانون اعاده اموال نامشروع اول به سراغ ثروت های کلان خواهد رفت

  • ناگفته‌های مهدی چمران از مبارزات شهید چمران تا ماجرای املاک نجومی