صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

عضو کمیسیون سرمایه گذاری اتاق بازرگانی ایران گفت: پس از 7 سال از تصویب قانون بهبود مستمر کسب و کار تنها 25 در صد از آن بطور کامل اجرا شده است.

به گزارش رادیو اقتصاد مهندس احمد کیمیایی عضو کمیسیون سرمایه گذاری اتاق بازرگانی ایران در گفتگو با برنامه چالش گفت: قانون بهبود مستمر کسب و کار پس از 7 سال پس از تصویب، فقط 25 درصد آن بطور کامل و 50 درصد بصورت ناقص اجرا شده است و از نظر کیفیت اصلا اجرایی نشده است.

وی افزود: متاسفانه فضای سیاسی چند سال اخیر ثابت کرده طرح هایی که توسط مجلس ارائه و تصویب می شوند دولت تمایل چندانی به اجرای آن ندارد ولی لوایحی که از طرف دولت در مجلس به تصویب می رسند از اقبال بهتری برخورداند.

کیمیایی با اشاره به ماده 2 این قانون در خصوص نقش بخش خصوصی در تصمیم سازی ها گفت: در بند 2 این قانون به شورای گفتگو اشاره شده است که اتاق بازرگانی ایران نیز در تصمیم سازی ها و تصمیم گیری ها حضور داشته باشد که اگر این روند به طور صحیح اجرا می شد فضای اقتصاد کنونی را تجربه نمی کردیم.

وی افزود: مبحث شورای گفتگو توسط دولت به درستی اجرا نشد و در 70 درصد از شورا ها وزیران ذیربط حضور نداشتند.

وی یکی از اشکالات این قانون را در ایده آل بودن آن به نسبت فضای جامعه دانست و افزود: یکی از بندهای این قانون اینست که مصوبات شورای گفتگو حداکثر تا 30 روز در صحن دولت تصویب شود که به نظر میرسد عملیاتی کردن این بند با توجه به حجم بالای مشغله دولت مشکل باشد.

وی از قوانین عدیده به عنوان موانع پیش روی کسب و کار یاد کرد و گفت: در حال حاضر بیش از 2000 مجوزبرای راه اندازی کسب و کار وجود دارد که باعث سر در گمی فعالان اقتصادی شده است و به نظر میرسد مجلس باید قانونی وضع کند که قوانین زائد را حذف نماید.

برنامه «چالش» کاری از گروه صنعت و بازرگانی شبکه تخصصی رادیو اقتصاد است که از شنبه، دوشنبه و چهارشنبه هرهفته ساعت 15 به مدت 60 دقیقه به تهیه کنندگی « سید وحید موسوی و حمیده سلطانی» با هدف تضارب آرا و نظرهای متفاوت و گاهی اوقات متضاد میان کارشناسان و مسئولان نهادها، سازمان‌ها و بخش‌های مختلف با موضوعات مختلف کسب و کار، کشاورزی، صنعت، بازرگانی، اقتصادی و جامعه بر روی موج اف ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

اخبار پربازدید

  • معرفی مدیر مالی شبکه های رادیویی قرآن،ورزش،صبا،جوان و فرهنگ

  • عیادت رادیو فرهنگی ‌ها از یک پیشکسوت/ آریانپور: موسیقی باید اصیل و بومی باشد

  • رادیو عدالت با هدف کسب اطلاعات بیشتر مردم در حیطه قوه قضائیه و پاسخگویی مسئولان نسبت به مردم افتتاح شد

  • اخبار و رویدادهای فرهنگی اجتماعی روز در برنامه کوبه رادیو فرهنگ

  • برنامه‌های رادیویی تابستان سال جاری اعلام شد

  • بررسی شاخص های قوه قضاییه در رادیو معارف

  • قدردانی از فعالیت های فرهنگی و تولید محتوای پاک ایران صدا در فضای مجازی

  • رادیو عدالت در آستانه هفته قوه قضائیه افتتاح می شود

  • قانون اعاده اموال نامشروع اول به سراغ ثروت های کلان خواهد رفت

  • ناگفته‌های مهدی چمران از مبارزات شهید چمران تا ماجرای املاک نجومی