صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

به دلیل بالا بودن نرخ بیکاری در جوامع و جوان بودن جمعیت در بیشتر کشورهای در حال توسعه، انتخاب شغل، وابسته به فرصت‌های موجود است و جوانان در انتخاب شغل آزادی عمل چندانی ندارند...

به گزارش روابط عمومی شبکه رادیویی جوان؛ نبود شغل و موقعیت کاری متناسب با رشتۀ تحصیلی و از آن مهمتر نداشتن مهارت کافی در فارغ‌التحصیلان برای ورود به بازار کار و فعالیت از آسیب‌های جدی تحصیلی محسوب می‌شه که دغدغۀ بسیاری از جوانان تحصیل کردۀ کشورمونه. از طرفی جوون‌ها در دورۀ تحصیل فرصت و امکانات مهارت آموزی و کسب تجربه را ندارند و از طرفی کارفرماها نیازمند کارمند و کارکنان مجرب‌اند. برای حل این مشکل باید از کجا شروع کنیم.

به دست آوردن فرصت‌های شغلی یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های زندگی هر فردی است. به دلیل بالا بودن نرخ بیکاری در جوامع و جوان بودن جمعیت در بیشتر کشورهای در حال توسعه، انتخاب شغل، وابسته به فرصت‌های موجود است و جوانان در انتخاب شغل آزادی عمل چندانی ندارند، اشتغال نداشتن به شغل دلخواه باعث بی‌علاقگی فرد می‌شود و ناهماهنگی فرد با محیط کارگاهی تنش ایجاد می‌کند.

دلایل گوناگونی ممکن است وجود داشته باشد که افراد به شغل خود بی‌علاقه باشند و شب‌ها با کوله‌باری از فشار روحی و استرس به خانه بروند. استرس موجب می‌شود فرد بی‌حوصله و بدخلق شود و نتواند رابطۀ خوبی با خانوادۀ خود برقرار کند. این روزها یافتن فرصت‌های شغلی از همیشه دشوارتر شده است. این یکی از دلایلی است که باعث می‌شود افراد در کاری که اصلاً دوست ندارند، باقی بمانند. واقعیت این است که کنار آمدن با مشکلاتی مثل فقر و گرسنگی بسیار دشوارتر از انجام دادن کاری است که به آن علاقه نداریم. بعضی دیگر از مردم هم به‌خاطر بی‌صبری و بی‌قراری از شغل خود رضایت ندارند. آنها به‌خاطر کمبود تحرک و جنب‌وجوش در محل کار، از شغل خود خسته می‌شوند.

امروز چهارشنبه 22 خرداد 98 برنامه «فصل اول» رادیو جوان را با موضوع کمبود موقعیت شغلی بشنوید!
«فصل اول» هر روز هفته از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:25 به مدت 15 دقیقه از رادیوجوان پخش می‌شود.

گوینده: هستی دخت توکل
گزارشگر: ناصر یوسفیان
تهیه کننده: علی نوبخت

اخبار پربازدید

  • معرفی مدیر مالی شبکه های رادیویی قرآن،ورزش،صبا،جوان و فرهنگ

  • عیادت رادیو فرهنگی ‌ها از یک پیشکسوت/ آریانپور: موسیقی باید اصیل و بومی باشد

  • رادیو عدالت با هدف کسب اطلاعات بیشتر مردم در حیطه قوه قضائیه و پاسخگویی مسئولان نسبت به مردم افتتاح شد

  • اخبار و رویدادهای فرهنگی اجتماعی روز در برنامه کوبه رادیو فرهنگ

  • برنامه‌های رادیویی تابستان سال جاری اعلام شد

  • بررسی شاخص های قوه قضاییه در رادیو معارف

  • قدردانی از فعالیت های فرهنگی و تولید محتوای پاک ایران صدا در فضای مجازی

  • رادیو عدالت در آستانه هفته قوه قضائیه افتتاح می شود

  • قانون اعاده اموال نامشروع اول به سراغ ثروت های کلان خواهد رفت

  • ناگفته‌های مهدی چمران از مبارزات شهید چمران تا ماجرای املاک نجومی