صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

«پله پله تا ملاقات خدا» با محوریت شب های قدر، اهمیت دعا و نیایش در این شب ها و توجه به امام زمان(عج) روی آنتن رادیو تهران می رود.

هومن عرب شیرازی، تهیه کننده ویژه برنامه شب های قدر با اعلام این خبر گفت: ما در این شب ها با ویژه برنامه «پله پله تا ملاقات خدا» که مزین به ائمه اطهار(ع)، در خدمت روزه داران و عزاداران خواهیم بود، تمرکز این برنامه بر محورهایی همچون تقدیر الهی، کمک های انسانی، فضائل اخلاقی انسانها و توسل به امام زمان(عج) در شب های قدر و انس با قرآن در شب های لیالی قدر است.
وی افزود: اسلام در پی تأمین سعادت دنیوی و اخروی انسان هاست و این سعادت جز در گرو انس با قرآن کریم حاصل نمی شود، ما آثار شب های احیاء را در تکمیل سعادت دنیوی و اخروی انسانها بررسی می کنیم.
عرب شیرازی یادآور شد: در شب های قدر مراسم دعای جشن کبیر به صورت مستقیم از حرم مطهر حضرت شاه عبدالعظیم الحسنی(ع) انعکاس داده می شود و تلاش می کنیم این مراسم به صورت کامل پوشش داده شود.
وی خاطر نشان کرد: در بخش هایی از این ویژه برنامه به سبک زندگی ایرانی و اسلامی پرداختیم و از رهنمودهای مقام معظم رهبری و آیات قرآنی بهره مند شدیم. این شب ها، شب های توجه و توسل به امام زمان(عج) است، آیتم های برنامه با محوریت شب های قدر و اهمیت دعا و نیایش در این شب ها و توجه به امام زمان(عج) گنجانده شده است. یادکرد مصیبت ها و مظلومیت های امیرالمومنین(ع) و اهمیت راز و نیاز و گفت وگو و مناجات با خدا در این ویژه برنامه پیش بینی شده است.
به گفته این تهیه کننده؛ سالروز مقاومت مردم دزفول برابر موشک باران عراق در جنگ تحمیلی است، بخشی از برنامه به موضوع مقاومت و پایداری در هشت سال دفاع مقدس اختصاص یافته است.
دکتر محمد قاسمی کارشناس مذهبی، مجتبی حیدری گوینده، مریم توفیقی نویسنده، محمدرضا پاکزادیان هماهنگی، احمدرضا صدر و مهدی اسماعیلی گزارشگر از دیگر عواملی هستند که با این برنامه همکاری دارند.
ویژه برنامه «پله پله تا ملاقات خدا» به مدت 4 شب، ساعت 22 تا 2:30 بامداد روی موج اف. ام ردیف 94مگاهرتز یا موج ای. ام ردیف 1332 کیلوهرتز می رود.

اخبار پربازدید

  • معرفی مدیر مالی شبکه های رادیویی قرآن،ورزش،صبا،جوان و فرهنگ

  • عیادت رادیو فرهنگی ‌ها از یک پیشکسوت/ آریانپور: موسیقی باید اصیل و بومی باشد

  • رادیو عدالت با هدف کسب اطلاعات بیشتر مردم در حیطه قوه قضائیه و پاسخگویی مسئولان نسبت به مردم افتتاح شد

  • اخبار و رویدادهای فرهنگی اجتماعی روز در برنامه کوبه رادیو فرهنگ

  • برنامه‌های رادیویی تابستان سال جاری اعلام شد

  • بررسی شاخص های قوه قضاییه در رادیو معارف

  • قدردانی از فعالیت های فرهنگی و تولید محتوای پاک ایران صدا در فضای مجازی

  • رادیو عدالت در آستانه هفته قوه قضائیه افتتاح می شود

  • قانون اعاده اموال نامشروع اول به سراغ ثروت های کلان خواهد رفت

  • ناگفته‌های مهدی چمران از مبارزات شهید چمران تا ماجرای املاک نجومی