صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

مدیرکل دفتر سرمایه گذاری و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی بر ضرورت بازگشت سامانه اطلاعات بازار املاک ایران به ریل در کشور تاکید کرد.

عباس فرهادیه در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: این سامانه که با مخفف سابا شناخته می شود سال 1387 از سوی هیئت وزیران تصویب و ابلاغ شده است.

وی همچنین اظهارداشت: بنابراین بوده که تمامی معاملات انجام گرفته در سطح هفت کلان شهر ایران از قبیل تهران، مشهد، زنجان، رشت، یزد، شیراز و اصفهان ضمن دریافت کد رهگیری در سامانه مزبور ثبت شود.

مدیرکل دفتر سرمایه گذاری و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: معامله شامل مشخصات فیزیکی و قیمت ملک است.

وی در ادامه افزود: سامانه اطلاعات بازار املاک دو تا سه سال پیش خوب کار می کرد و مبنای بسیار عالی برای مردم جهت خرید و فروش املاک محسوب می شد.

فرهادیه با بیان اینکه سامانه مزبور جی آی اس بیس و به گوگل مپس ارتباط دارد، اظهارداشت: برای مثال فردی که قصد خرید یا فروش ملکی را در محل و منطقه سکونت خود را داشت با مراجعه به سامانه از وضعیت معاملات با خبر و قیمت واقعی املاک مورد معامله را استخراج می کرد.

وی به رادیو اقتصاد گفت: متاسفانه چند سال پیش با رای دیوان عدالت اجبار این قضیه را برداشت وسامانه قدری تضعیف شد.

مدیرکل دفتر سرمایه گذاری و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی افزود: بهترین نقطه ای که می توان قیمت واقعی ملک را استخراج کرد معاملات واقعی واتفاق افتاده در این حوزه است.

وی اضافه کرد: تمامی تلاش همکاران در وزارت راه و شهرسازی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و مشاوران املاک بر اینکه سامانه مزبور باحداکثر اطلاعات دوباره به ریل برگردد.

فرهادیه گفت: هم اکنون در هفت کلان شهر کشور همچون تهران، مشهد، زنجان، رشت، یزد، شیراز و اصفهان اطلاعات معاملات مسکن در سامانه ثبت و کد رهیگیری صادر می شود.

وی افزود: بطورکلی در همین حدی که اطلاعات ثبت می شود کفایت هست یعنی یک جامعه آماری دارید ولی شاید این جامعه آماری خیلی قوی نباشد.

مدیرکل دفتر سرمایه گذاری و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی یادآورشد: هم اکنون در دنیا استفاده از اطلاعات خود مردم و بازخورددادن به مردم روشی که به شدت مورد استفاده قرار می گیرد.

برنامه «روی خط بازار» کاری از گروه کشاورزی شبکه رادیویی اقتصاد بوده که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 11 به مدت 60 دقیقه به تهیه کنندگی «نازنین کتابچی» با هدف ارائه یک تصویر بزرگتر و کاملتر و قابل درک از رویدادهای مهم اقتصادی و رفع ابهامات اقتصادی بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می گیرد و علاقمندان می توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

اخبار پربازدید

  • هر عکس یک پیام

  • تبیین بیانیه گام دوم انقلاب و نقش دانشمندان و دانشگاه‌ها

  • رادیو نمایش "نفس " را در میانه رمضان به روی آنتن می برد

  • پنج شنبه ها "میدان آزادی" تعطیل !!!

  • ورزش بدون ویرایش و واکاوی فرهنگ طرفداری و تماشاچیان در ورزش

  • تحلیل و بررسی مسائل مرتبط با حاشیه نشینی در هاشور

  • نگاهی بر واقعه تاریخی" سد الابواب" در رادیو معارف

  • رادیو ایران در سالروز وفات حضرت خدیجه

  • آمار خانه‌های خالی وجود دارد

  • ماه رمضان روی موج رادیو تهران/ با مسابقات میدانی به استقبال تابستان می رویم