صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

همزمان با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، شبکه رادیویی گفت و گو ویژه برنامه ای را با عنوان رهیافت در قالب میزگرد روی آنتن می برد که به بررسی رابطه دین و تجدد می پردازد.

به گزارش روابط عمومی رادیو گفت و گو، این شبکه رادیویی به مناسبت فرارسیدن ماه پرفضلیت رمضان، ویژه برنامه های متنوعی را روی آنتن می برد تا در این ماه مهمانی خداوند، لحظات نابی را به مخاطبان روزه دار خود هدیه کند.

به گزارش روابط عمومی رادیو گفت و گو، رهیافت میزگردی در حوزه «بررسی رابطه دین و تجدد» با حضور اندیشمندان و نخبگان این حوزه است که به مناسبت فرارسیدن ماه پرفضیلت رمضان، روی آنتن رادیو گفت و گو می رود.

این برنامه که در قالب 30 قسمت تولیدی 50 دقیقه‌ای ساعت 18:45 در ایام ماه مبارک رمضان پخش می‌شود، به محورهایی همچون بررسی سنت و تجدد با محور دین باوری و نوگرایی، مولفه های اصلی مدرنیسم و تعارض آن با مبانی دینی، رابطه دین و مدرنیته با تاکــید بر حقــوق و اخــلاق، پوشیدگی دین در مدرنیته و برخورد متناقض با معنویت، تقابل حق محوری تجدد و تکلیف مداری دین و سنت، تعارضهای سنت و تجدد از نگاه شهید مطهری، تعارضات دین و مدرنیته در بعد قانونگــذاری، تعارضات دین و مدرنیته در اندیشه های سیاسی، تعارضات دین و مدرنیته در اندیشه های اقتصادی، تعارضات دین و مدرنیته در مسائل فرهنگی، تعارضات دین و مدرنیته در مسائل فرهنگی، تعارضات دین و مدرنیته در سه مولفه کار، ورزش و تفریحات و ... می پردازد.

رهیافت بیست و سوم اردیبهشت با موضوع مؤلفه‌های اصلی مدرنیسم و تعارض آن با مبانی دینی با حضور کارشناسان برنامه روی آنتن می رود.

دکترمحمد مهدی حکمت مهر پژوهشگر فلسفه و مدرس دانشگاه و استاد ابوالحسن حسنی محقق و پژوهشگر فلسفه علم مهمانان این برنامه هستند که به بیان دیدگاههای خود در خصوص موضوع برنامه می پردازند.

بحث و بررسی پیرامون مؤلفه‌های اومانیسم، سکولاریسم، نفی اوامر فرا مادی، علم گرایی، اخلاق و تلقی خاصی که از هنر و فلسفه هنر بوجود آمده است، مهم ترین محورهای این برنامه خواهد بود.

علاقمندان به برنامه های ویژه ماه مبارک رمضان رادیو گفت و گو می توانند در ایام این ماه پرفضیلت روی موج اف ام ردیف 103/5 مگاهرتز شنونده این برنامه باشند.

همچنین مخاطبان می‌توانند از طریق شماره تماس 27861035 و سامانه پیامکی 300001035 با این ویژه برنامه و دیگر برنامه های رادیو گفت و گو در ارتباط باشند.

اخبار پربازدید

  • هر عکس یک پیام

  • تبیین بیانیه گام دوم انقلاب و نقش دانشمندان و دانشگاه‌ها

  • رادیو نمایش "نفس " را در میانه رمضان به روی آنتن می برد

  • پنج شنبه ها "میدان آزادی" تعطیل !!!

  • ورزش بدون ویرایش و واکاوی فرهنگ طرفداری و تماشاچیان در ورزش

  • تحلیل و بررسی مسائل مرتبط با حاشیه نشینی در هاشور

  • نگاهی بر واقعه تاریخی" سد الابواب" در رادیو معارف

  • رادیو ایران در سالروز وفات حضرت خدیجه

  • آمار خانه‌های خالی وجود دارد

  • ماه رمضان روی موج رادیو تهران/ با مسابقات میدانی به استقبال تابستان می رویم