صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

گوینده منتخب هیات داوران چهاردهمین جشنواره بین المللی رادیو گفت: باعث خوشحالی و افتخار من است که در رادیو کار می‌کنم و امیدوارم شرایط رادیو روز به روز بهتر شود تا بهتر به مردم خدمت‌رسانی کنیم.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی چهاردهمین جشنواره بین المللی رادیو و ششمین اجلاس جهانی صدا، حسن همایی درباره نحوه ورود به رادیو گفت: از سال 77 همکاری جدی خود را با رادیو به عنوان افکتور شروع کردم. آن زمان در نمایشگاه به عنوان افکتور حضور داشتم و همان زمان که آقای کدخدازاده مرا استخدام کرد گفت «صدایت خوب است ولی بعدا نگویی می‌خواهم گوینده شوم! ما تو را عنوان افکتور استخدام می‌کنیم» اما پنج سال از این ماجرا گذشت. در افکت به مدارج خوبی رسیدم ولی مورد علاقه‌ام نبود.
این گوینده رادیو ایران افزود: کم‌کم در رادیو به همت بسیاری از عزیزان مانند زنده یاد همایون ایران‌پور و حمید منوچهری توانستم در یکی-دو نمایش حرف بزنم و صدایم را به رخ دیگران بکشم. زمانی جلال مقامی به رادیو آمده بود و گفت «تو صدایت خوب است ولی چرا افکت می‌دهی؟ برو برای دوبله خودت را معرفی کن و به عنوان گوینده تست بده» رفتم و در همان اولین تست موفق شدم. یکی-دو سال در دوبله ماندم و بعدها همکاری‌ام را با دوبله قطع کردم. بعد از یکی دو سال قطع همکاری این بار به عنوان گوینده رادیو سلامت به رادیو برگشتم. در برنامه «موج زندگی» با سحر طولاعی همکاری می کردم .
همایی با بیان اینکه بعد از مدتی مجدد به رادیو ایران برگشتم، عنوان کرد: قریب به 6 سال است که به عنوان گوینده با افتخار با رادیو ایران کار می‌کنم و این افتخار را داشتم که در یکی-دو برنامه رادیویی که برای بخش بین‌الملل بود با حسین معصومی جایزه بردیم و افتخاراتی کسب کردیم.
این برگزیده هیأت داوران چهاردهمین جشنواره بین المللی رادیو بیان کرد: این نخستین بار است که در جشنواره نامزد می‌شوم و این افتخار نصیب من می‌شود که گوینده منتخب باشم. قبل از هر چیز باید بگویم تلاش همکاران نازنینم به عنوان تهیه‌کننده یا صدابردار هرگز از نظر من دور نیست. در برنامه‌های مختلف من تنها نیستم و دیگر گویندگان از جمله عبدالله اعلایی، سعید مبشری، محمد اسماعیل پور، حسن بنایی و خانم‌ها سیدزهرا صالحی، مینا خانی، فاطمه آل‌عباس و لیلا کوچکیان نیز در کنار من زحمت می‌کشند.
همایی درباره کار در رادیو گفت: دبیر انجمن ادبی آفاق هستم و با شعر آشنایی دارم، بنابراین دوست دارم اتفاقات بهتری در رادیو بیفتد و متن‌های فاخر، بهتر و زیباتری را پیش‌رو داشته باشیم. چون معتقدم اساس و پایه کار گوینده بر پایه متن است، لذا امیدوارم متن‌ها بهتر شوند و مخاطبین ارتباط بهتری با کلام گوینده برقرار کنند.
گوینده رادیو ایران در پایان گفت: باعث خوشحالی و افتخار است که برای مردمم در رادیو کار می کنم. امیدوارم روز به روز وضعیت رادیو بهتر شود و بهتر بتوانیم به مردم خدمت کنیم. امیدوارم همچنین خدمت‌گذارهای بهتری برای رادیو و مردم باشیم.

اخبار پربازدید

  • رادیو نمایش "نفس " را در میانه رمضان به روی آنتن می برد

  • پنج شنبه ها "میدان آزادی" تعطیل !!!

  • ورزش بدون ویرایش و واکاوی فرهنگ طرفداری و تماشاچیان در ورزش

  • تحلیل و بررسی مسائل مرتبط با حاشیه نشینی در هاشور

  • نگاهی بر واقعه تاریخی" سد الابواب" در رادیو معارف

  • رادیو ایران در سالروز وفات حضرت خدیجه

  • آمار خانه‌های خالی وجود دارد

  • ماه رمضان روی موج رادیو تهران/ با مسابقات میدانی به استقبال تابستان می رویم

  • ضرورت ها و آسیب های مکمل های غذایی برای سالخوردگان

  • بررسی رابطه دین و تجدد در ویژه برنامه رمضانی رهیافت