صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از تامین موارد اولیه به مقدار مکفی برای صنعت پوشاک و نساجی خبر داد.

به گزارش رادیو اقتصاد؛ عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفتگو با برنامه نودوهشتی ها گفت: مواد اولیه به خصوص پلیمر و محصولات پتروشیمی به منظور توسعه در صنعت پوشاک و نساجی در کشور به وفور وجود دارد و هیچ مشکلی در این خصوص نیست.

وی ادامه داد: صنعت نساجی در ایران دارای قدمت بسیار بالایی است و هم اکنون در این صنعت 300 هزار نفر بصورت مستقیم اشتغال دارند و از نظر کیفیت و کمیت صنعتگران ما در بازار های جهانی از قابلیت های فراوانی برخوردار هستند.

وی اقدامات صورت گرفته توسط مسئولان در حمایت از صنعت نساجی را مثبت ارزیابی کرد و افزود: طی جلسات مشترکی که بین نمایندگان مجلس با وزارت صنعت، معدن و تجارت و نیز با اتحادیه و صنوف این حوزه برگزار گردید، تصمیمات و برنامه ریزی های مناسبی برای مدیریت بازار شب عید پوشاک گرفته شد و خروجی این جلسات اوضاع مناسب بازار پوشاک است که بدون هیچ کسری در اختیار مشتریان قرار دارد.

وی توسعه این صنعت را یکی از راه های دور زدن تحریم و نیز قطع وابستگی ها دانست و افزود: این وضعیت می تواند از وابستگی به درآمد های نفتی بکاهد و این مستلزم حمایت دولت و مسئولان می باشد.

وی افزودکشور ترکیه در دو دهه اخیر با تمرکز بر صنعت نساجی و پوشاک توانسته بازار خاورمیانه را به تصرف خود در آورد و بخش اعظم درآمدهای خود را از این راه کسب نماید.

وی ادامه داد: این کشور با تبلیغات و پیشرفت توانسته نام ترکیه به عنوان کشور برتر در پوشاک ثبت نماید تا جایی که بسیاری از تولیدکنندگان داخلی، پوشاک تولیدی با کیفیت خود را با نام البسه ترک به فروش می رسانند.

وی در پایان خاطر نشان کرد که مجلس در راستای حمایت از تولیدکنندگان داخلی و مردم از هر اقدامی برای رفع مشکلات کوتاهی نکند.

برنامه «نود و هشتی ها» کاری از گروه اقتصاد و جامعه به تهیه کنندگی «مهرگان سوادکوهی و مهدی شیار» از شنبه تا پنجشنبه ساعت 17 به مدت 85 دقیقه با هدف اطلاع رسانی درباره موضوعات اقتصادی با جلب مشارکت و تعامل مخاطبان و ارتقای فرهنگ اقتصادی با تاکید بر اقتصاد مقاومتی و ترویج سبک زندگی اسلامی - ایرانی از رادیو اقتصاد پخش و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

اخبار پربازدید

  • تهیه سبد نوروزی کدکان کار در "میدان آزادی"

  • بازخوانی مداخله گری مستقیم آمریکا در ونزوئلا جهت براندازی دولت قانونی مادورو و علل ناکامی آن

  • ویژه برنامه های نوروزی رادیو تهران اعلام شد

  • انتخاب آثار در بخش مردمی به پایان رسید

  • آغاز سال 98 همراه با برنامه "یا مقلب القلوب"

  • مسیر 5 ساله اقتصاد مقاومتی و نگاهی به عملکرد اجرایی آن

  • توجه به صیانت اجتماعی از معتادان بهبود یافته و خانواده های آنان

  • جایگاه ولی فقیه در کتاب حکومت اسلامی ازمنظر امام خمینی (ره)

  • پیشنهاد جایزه ویژه نگهبانی از زبان فارسی در جشنواره بین المللی رادیو

  • طرح سینمای مدرسه "در میدان آزادی"