صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

رئیس گروه تغذیه آبزیان آب شیرین سازمان شیلات ایران گفت: مصرف آبزیان در دنیا اکنون بطور متوسط بالای 18 کیلوگرم و این سرانه در کشور 11 کیلوگرم است.

علی بیگی در برنامه «رویش» رادیو اقتصاد با موضوع کسب و کارهای زودبازده؛ آبزی پروری در فضاهای مختلف افزود: ایران هنوز با متوسط مصرف جهانی فاصله زیادی دارد.

وی همچنین اظهارداشت: خوشبختانه امروز فعالیت های گسترده ای در خصوص پرورش انواع ماهیان گرم آبی و سرد آبی و همینطور ترویج آبزی مصرف در سطح کشور در حال انجام است.

رئیس گروه تغذیه آبزیان آب شیرین سازمان شیلات ایران گفت: پرورش آبزیان تنها مربوط به ماهی نمی شود بلکه میگو، قورباغه، تمساح و سایر گونه ها نیز در زمره آبزیان قرار می گیرد.

وی در ادامه افزود: عمده فعالیت آبزی پروری در ایران مربوط به انواع ماهیان گرم آبی و سرد آبی است.

بیگی اظهارداشت: بطور کلی ماهیان به دو دسته آب شیرین و آب شور و به لحاظ دمایی هم به دو گروه گرم آبی و سرد آبی تقسیم می شوند.

وی ضمن اشاره به اینکه در سراسرکشور از شمال تا جنوب می توان گونه های مختلف ماهیان سردآبی و گرم آبی را پرورش داد، گفت:فعالیت آبزی پروری هم اکنون در اقصی نقاط این مرز و بوم حتی در نقاط دوردست و روستایی نیز در حال انجام است.

رئیس گروه تغذیه آبزیان آب شیرین سازمان شیلات روند توسعه آبزی پروری و میزان تولید انواع ماهی و میگو در کشور را رو به رشد عنوان کرد و افزود: طی سالیان گذشته برای مثال میزان تولید ماهی قزل آلا در ایران بطور متوسط 10 کیلوگرم در متر مربع بود که این عدد امروز با بهره گیری از علم و دانش روز، توسعه مکانیزاسیون، استفاده از تاسیسات مختلف و بسیاری موارد مشابه دیگربه بیش از 25 کیلوگرم در متر مربع رسیده است.

وی اضافه کرد: آب شیرین از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است به خصوص در این دوران که کمبود آب در تمامی کشورها بویژه ایران مشهود است.

بیگی به رادیو اقتصاد یادآورشد: پرورش دهندگان باید از این منابع آبی با ارزش بالا تولید بسیار مناسبی داشته باشند.

برنامه «رویش» کاری از گروه کسب و کار شبکه تخصصی رادیو اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 8 صبح به مدت 60 دقیقه به تهیه کنندگی «مهرگان سوادکوهی و نازنین کتابچی» با هدف آموزش غیر مستقیم نحوه راه اندازی یک کسب وکار جدید، توسعه و موفقیت در آن و مدیریت بحران های پیش رو بر روی موج اف‌ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان جهت دریافت فایل صوتی برنامه می‌توانند به سایت این رادیو مراجعه کنند.

اخبار پربازدید

  • تهیه سبد نوروزی کدکان کار در "میدان آزادی"

  • بازخوانی مداخله گری مستقیم آمریکا در ونزوئلا جهت براندازی دولت قانونی مادورو و علل ناکامی آن

  • ویژه برنامه های نوروزی رادیو تهران اعلام شد

  • انتخاب آثار در بخش مردمی به پایان رسید

  • آغاز سال 98 همراه با برنامه "یا مقلب القلوب"

  • مسیر 5 ساله اقتصاد مقاومتی و نگاهی به عملکرد اجرایی آن

  • توجه به صیانت اجتماعی از معتادان بهبود یافته و خانواده های آنان

  • جایگاه ولی فقیه در کتاب حکومت اسلامی ازمنظر امام خمینی (ره)

  • پیشنهاد جایزه ویژه نگهبانی از زبان فارسی در جشنواره بین المللی رادیو

  • طرح سینمای مدرسه "در میدان آزادی"