صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

مراسم تجلیل از دست اندر کاران کاروان قرآنی انقلاب با حضور دکتر شاه آبادی معاون صدای رسانه ملی،ابوالقاسمی مدیر شبکه رادیویی قرآن، امیر سرتیپ پوردستان ،امیر سرتیپ گلفام و جمعی از مسئولین کشوری و لشگری در ساختمان شهدای رادیو برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت صدا، در این مراسم دکتر شاه آبادی معاون صدای رسانه ملی ضمن تشکر و قدردانی از زحمات تمام دست اندرکاران راه اندازی کاروان قرآنی انقلاب موثر بودند گفت: رادیو قرآن اولین شبکه رادیویی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بود که فعالیت خود را آغاز کرد. این در حالی است که طی سالیان بعد شبکه های متعدد دیگر رادیویی افتتاح شد. اگر بخواهیم به این پرسش پاسخ دهیم که چرا اولین حرکت توسعه رسانه رادیو در ایران با افتتاح رادیو قرآن همراه شد باید گفت اساسا کلید حل مشکلات زمینی در آسمان است. نگاه جمهور ی اسلامی، بلند مدت و استراتژیک است.قرآن کتاب اسلامی و دستور العمل اداره جمهوری اسلامی است تا بر اساس آن برای شکل گیری تمدن اسلامی، یک مرجع و دستور العمل جهانی باشد. امروز ذیل قرآن و برکاتی که از این منبع پر فیض بهره مند می شویم، باید شناخت خوبی از راهمان داشته باشیم و تمام کارهایمان را با قرآن محک بزنیم . اگر می خواهیم اقدامی انجام دهیم بررسی کنیم که عملکرد ما تا چه میزان مطابق با قرآن است. رادیو قرآن به عنوان پایگاهی برای معرفی کتاب خدا انتخاب می شود تا بر اساس آن، انس با قرآن با هدف پیاده کردن بند بند مضامن قرآنی برای زندگی مد نظر قرار بگیرد.
معاون صدای رسانه ملی افزود، انس با قرآن می تواند به عنوان یک مدخل خوب برای بهره مندی بیشتر از آن باشد. کاروان قرآنی انقلاب دقیقا در این مسیر قرار دارد و رادیو قرآن به جای اینکه خود را در استودیو محدود کند و صرفا محافل قرآنی را تشکیل دهند، عرصه عرضه قرآن را به سطح جامعه می برد تا مشخص شود از این محیط جدید تا چه میزان بهره مندی تازه به دست می آید. قطعا این موضوع یک حرکت جدی هست تا مردم بتوانند انس بیشتری با قرآن داشته باشند . امروز که در آستانه نوروز 98 و ورود به دهه پنجاه انقلاب هستیم، مفتخریم که جمهوری اسلامی هزاران نفر چهره قرآنی شناخته شده و عاشقانی دارد که حضور آنها بسیار موثر است.
معاون صدا با اشاره به تعامل شایسته میان جامعه قرآنی کشور و رسانه ملی خاطر نشان کرد: تکلیف جامعه قرآنی وقتی اضافه می شود که ما مطالبه عمومی مردم را روایتگری می کنیم. وقتی این مطالبه گری از طریق رسانه ملی مطرح می شود این تکلف برای همه از رادیو تا اهالی قرآنی وجود دارد. رادیو قرآن دریچه های تازه ای برای تعامل بیشتر و انس فراگیر مردم با قرآن را باز کرده است.
امیر سرتیپ پوردستان رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش در خصوص نقش قرآن در مواجه با جبهه استکبار گفت:برگزاری حرکت های بزرگ معنوی دقیقا در خط مقدم مبارزه با استکبار و جبهه مقابل قرآن هراسی است و با عزیز نگاه داشتن قرآن زمینه گسترش و توسعه فرهنگ قرآنی را در کشور و جامعه رقم می زنیم. در روزگاری که دشمن استکباری با جنگ نرم به دنبال تخریب بنیاد های اعتقادی است ،توسل و تمسک به قرآن بهترین راه دفاع و مقابله با این هجمه هاست. همانطوری که کاروان قرآنی انقلاب به شهرهای مختلف کشور رفت، امروز روزی است که همه باید به سمت قرآن بیاییم و آنرا را به متن زندگی وارد کنیم.
خاطر نشان می شود در این مراسم علاوه بر خبرنگاران و همراهان کاروان قرآنی انقلاب، از افراد ذیل نیز تجلیل به عمل آمد:سید مرتضی حسینی مدیر کل امور هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران،سید محمد جواد شوشتری مدیر عامل خبرگزاری ایکنا،مهندس برزگی مدیر عامل بنیاد علوی،حجت الاسلام و المسلمین محمد مظفری نژاد رئیس عقیدتی سیاسی نداجا،حجت الاسلام و المسلمین عبدالنبی صداقت نماینده ولی فقیه در نیروی دریایی سپاه،حسن مدنیان متولی موقوفه حاج اسماهیل مدنیان و دارالقرآن امام رضا ،مهندس غساثوند مدیر کل فنی صدا،محسنی فرد رئیس هئیت مدیره بنیاد خیریه حضرت مریم،محسن عرفانی سرپرست شبکه قرآن و معارف سیما و دکتر سعید خال شهردار حرم امام خمینی.

اخبار پربازدید

  • مفاخر و چهره های ماندگار در رادیو تهران

  • تقاطع فرهنگ و مروری بر رویدادهای مهم فرهنگی سال 97 در حوزه های مختلف

  • روایت خاطرات شهدا

  • آواها و نواها در شب شهادت حضرت زینب (س)

  • تبیین ویژگیهای اخلاقی و معنوی حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) درهمتای آینه

  • گفت و گو با بهار در لحظات شیرین تحویل سال نو

  • نگاهی به تاریخ ملی شدن صنعت نفت، فرازها، فرودها و آینده این صنعت

  • افزایش 15 تا 20 درصدی آمار سفر نسبت به سال 97

  • مداحان برجسته کشور در راهیان نور حضور دارند

  • کاربرد فناوری نانو در صنعت آب کشور