صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

دادستان کل کشور در گفت‌وگو با برنامه «پارک شهر» رادیو تهران گفت : هدف نظام مقدس جمهوری اسلامی رسیدن به عدالت بوده است، البته رسیدن به عدالت ملزوماتی دارد که عمده اش بر عهده مسئولان است.

حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری افزود: رسیدن به عدالت نیازمند نقشه جامع است که در بیانیه گام دوم رهبری به آن اشاره شده است.
دادستان کل کشور با اشاره به بندهای بیانیه رهبر معظم انقلاب گفت: در بند چهارم منشور بحث عدالت مطرح شده است و فرموده اند عدالت در صدر همه کارها است. ما امروز در برخی از دستگاه های اجرایی شاهد بی عدالتی هایی هستیم که ناشی از عدم اجرای قوانین است.
حجت‌الاسلام منتظری با اشاره به این مطلب که برخورد با فساد پس از وقوع به عهده قوه قضاییه است، افزود: البته نباید فراموش کنیم که برخورد با فساد همه اش به عهده قوه قضاییه نیست، بلکه باید منشا وقوع آن را از بین برد.
دادستان کل کشور گفت: نمی‌شود توقع برخورد با فساد و رسیدن به عدالت را داشت، اما در دستگاه‌های اجرایی شاهد بی عدالتی و باز بودن منافذ رخ دادن فساد باشیم.مردم از قوه قضاییه انتظار به حقی دارند برای برخورد با فساد، اما قبل از آن باید منشا فساد را خشکاند.
دادستان کل کشور گفت: البته اینگونه نیست که فساد در دستگاه ها و در کشور نهادینه شده باشد، اما همین مقدار فساد هم زیبنده نظام نیست.
حجت‌الاسلام منتظری در پاسخ به این سوال که اخیرا در شهر لواسان شاهد برگزاری یک فشن شو بوده‌ایم و از سوی دیگر هم یک سری افراد با ساخت و ساز ساختمان‌های خاص سعی در خودنمایی دارند به راستی در لواسان چه می‌گذرد گفت: بنده به واقع متاسفم از وقوع برخی اتفاقات که عده اندکی از افراد برخی خطوط قرمزها را رعایت نمی کنند.
وی ادامه داد: من کاری به دین و ایمان برخی از افراد ندارم، اما اینها نمی دانند که در یک کشور لاییک زندگی نمی کنند؟ و نمی‌دانند که این کشور قوانین و مقرراتی دارد.
دادستان کل کشور خاطر نشان کرد: نمی شود همه مسایل را با برخورد قضایی حل کرد من با وزیر ارشاد صحبت کردم و خواستم تا فکری برای مسایل فرهنگی کنند. بنده از مسنولین قضایی لواسان خواستم تا همه قوانین به درستی رعایت شود البته خیلی زیاد هم نیست که جای نگرانی باشد.
حجت‌الاسلام منتظری گفت: افراد باید حریم ها را حفظ کنند و یادشان باشد این نظام ثمره خون شهدا است و انتظار داریم همه به خطوط قرمز احترام بگذارند.

اخبار پربازدید

  • مفاخر و چهره های ماندگار در رادیو تهران

  • تقاطع فرهنگ و مروری بر رویدادهای مهم فرهنگی سال 97 در حوزه های مختلف

  • روایت خاطرات شهدا

  • آواها و نواها در شب شهادت حضرت زینب (س)

  • تبیین ویژگیهای اخلاقی و معنوی حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) درهمتای آینه

  • گفت و گو با بهار در لحظات شیرین تحویل سال نو

  • نگاهی به تاریخ ملی شدن صنعت نفت، فرازها، فرودها و آینده این صنعت

  • افزایش 15 تا 20 درصدی آمار سفر نسبت به سال 97

  • مداحان برجسته کشور در راهیان نور حضور دارند

  • کاربرد فناوری نانو در صنعت آب کشور