صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

بغدادی با اعلام این خبر گفت: 38 داور در 16 گروه داوری در ساختارهای مختلف برنامه ‌سازی مثل «مستند ، نمایش ، مجله ، گفت‌و گو و گفتار، جنگ و مسابقه» آثار ارسالی برنامه‌سازان را گوش داده و نتایج خود را اعلام کردند.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی چهاردهمین جشنواره بین المللی رادیو و ششمین اجلاس جهانی صدا، محمد بغدادی دبیر بخش داخلی کمیته داوران گفت: شبکه‌های رادیویی مهلت داشتند تا پایان فصل پاییز در دو بخش (برنامه‌های تابستان) و بخش مربوط به( برنامه‌های پاییز )آثار خود را به دبیر خانه بخش داخلی ارسال کنند.
وی ادامه داد: دقیقا 138 عنوان برنامه در بخش مستمر که شامل روزانه، هفتگی و ویژه می‌باشد ، دریافت شد.
808 ساعت معادل 33 روز برنامه‌های مستمر شبکه‌ها احصاء شده و مورد داوری قرار گرفت.
بغدادی تصریح کرد: مشارکت شبکه‌های رادیویی در این بخش حدود 91 درصد بوده است.
وی با اشاره به این که 38 داور در 16 گروه داوری در ساختارهای مختلف برنامه ‌سازی مثل «مستند ، نمایش ، مجله ، گفت‌و گو و گفتار، جنگ و مسابقه» این آثار را گوش دادند و نتایج خود را اعلام کردند.
بغدادی با اشاره به تفاوت کار داوری در جشنواره چهاردهم رادیو نسبت به جشنواره‌های گذشته گفت: علاوه بر اینکه داوران به شاخص‌های مشخص شده در فرم‌های داوری امتیاز دادند، نقاط قوت و ضعف برنامه‌ها را نیز به صورت مفصل در فرم‌های داوری ثبت کردند که بعد از تجزیه و تحلیل این نقاط قوت به صورت تفصیلی در اختیار برنامه‌سازان و شبکه‌ها قرار خواهد گرفت.
دبیر بخش داخلی کمیته داوران ادامه داد: معیارهایی که به طور مشخص برای بخش داوری آثار تعیین کردیم هدف و گروه هدف ارزش محتوایی و جذابیت موضوع ، ساختار و قالب مناسب ، پرداخت حرفه‌ای و نوآوری، موفقیت در انتقال پیام و کیفیت فنی بوده است.
هر برنامه‌ای که حایز امتیاز بالاتر قرار بگیرد از مرحله انتخاب آثار (مرحله اول) به (مرحله دوم) داوری (نیمه نهایی) راه پیدا می‌کند.
دبیر بخش داخلی کمیته داوران تصریح کرد: تا پایان این هفته نتایج مرحله انتخاب آثار اعلام عمومی خواهد شد و کار داوری مرحله دوم شروع می‌شود.ضمن اینکه ما با تجربه ترین و نخبه ترین ظرفیت های نیروی انسانی رادیو چه در نسل قدیم و چه در نسل جدید برای انتخاب داوران در همه مراحل بهره برده‌ایم و شعارمان هم برای داوری رعایت انصاف بوده است.
بدون هیچ گونه سوء گیری کار داوران انجام شده و در حال پیگیری است.
بغدادی با اشاره به بخش آزاد چهاردهمین جشنواره بین المللی رادیو گفت: در این بخش حدود 160 اثر از سوی تمام مشاغل حاضر در رادیو برای بخش داوری ارسال شده که مراحل داوری این بخش هم در حال انجام است که به محض انجام مرحله اول داوری این بخش‌ها نتایج نیز اعلام خواهد شد.

اخبار پربازدید

  • مفاخر و چهره های ماندگار در رادیو تهران

  • تقاطع فرهنگ و مروری بر رویدادهای مهم فرهنگی سال 97 در حوزه های مختلف

  • روایت خاطرات شهدا

  • آواها و نواها در شب شهادت حضرت زینب (س)

  • تبیین ویژگیهای اخلاقی و معنوی حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) درهمتای آینه

  • گفت و گو با بهار در لحظات شیرین تحویل سال نو

  • نگاهی به تاریخ ملی شدن صنعت نفت، فرازها، فرودها و آینده این صنعت

  • افزایش 15 تا 20 درصدی آمار سفر نسبت به سال 97

  • مداحان برجسته کشور در راهیان نور حضور دارند

  • کاربرد فناوری نانو در صنعت آب کشور