صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

مدیر عامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به رادیو ایران گفت :

«دکتر محمد سعیدی» رئیس هئیت مدیره و مدیر عامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در برنامه «صبح انقلاب» رادیو ایران گفت : برای اولین بار کشور دارای شناورهای کانتینربر مگاسایز شد
به گزارش شبکه رادیویی ایران؛ «دکتر محمد سعیدی» رئیس هئیت مدیره و مدیر عامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در برنامه «صبح انقلاب» رادیو ایران در خصوص وضعیت کشتیرانی کشور گفت :به لطف خدا و با استفاده از شرایطی که در چند سال اخیر و در شرایط برجام پیش آمد توانستیم توسعه خوبی در ناوگان کشتیرانی داشته باشیم و شناورهایی را که نیاز داشتیم تامین کردیم.
وی در ادامه افزود : متوسط سن ناوگان کشور تا حدود دو سال گذشته حدود 16 سال بود و این ناوگان پویا نبود؛ اما با توسعه تعداد شناورها و شناورهای مدرن، امروز این متوسط سن به زیر 10 سال رسید.
سعیدی با بیان اینکه برای اولین بار کشور دارای شناورهای کانتینربر مگاسایز شد تصریح کرد : هیچ زمانی در قبل و بعد انقلاب، دارای چنین شناورهایی نبودیم و اینها شناورهای مهمی هستند بویژه در این شرایط که تحریم های امریکا اعمال شده ، این شناورهای جدید به کمک تبادلات کشور آمده است و صادرکننده ها و واردکننده ها نگرانی در این خصوص ندارند.
مدیر عامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در ادامه این گفت و گوی رادیویی گفت : در بخش نیروی انسانی تلاش شد از نیروهای ایرانی در بخش دریایی استفاده کنیم و نیروهای خارجی را به حداقل برسانیم و با ظرفیتی که در جوانان ایران وجود دارد، این ارتقاء صورت گرفت و اکنون ناوگان تجاری کشور یک ناوگان پویا و فعال در عرصه بین المللی است و تمام بنادری که نیاز داریم با آنها کار می کنیم و نیازهای صادراتی و وارداتی کشور در بخش تامین نیازهای اساسی را تامین می کنیم.
دکتر محمد سعیدی در ادامه افزود : ما شناورهای نفتکش و شناورهایی که تانکرهای محصولات پتروشیمی را صادر می کنند در اختیار داریم و بخش کشتیرانی شامل کانتینربر و شناورهای فله بر است که شناورهای فله بر شامل تانکر و شناورهای فله بری است که کالاهای اساسی و ضروری را تامین می کنند.
مدیر عامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در پایان این گفت و گوی رادیویی خاطرنشان کرد : این اطمینان خاطر را به تجار ایرانی می دهم که علارغم اینکه برخی خطوط بین المللی سرویس لازم را نمی دهند اما مطمئن باشند این خطوط با حمایت دولت فعال خواهند بود و نیازها تامین می شوند.

برنامه صبح انقلاب از 13 بهمن تا 22 بهمن از رادیو ایران با تهیه کنندگی شهاب نادری و آرمان ستوده و با اجرای سعید توکلی و نوید نوروزی از ساعت 6:35 تا 8 پخش می شود

اخبار پربازدید

  • احیای باشگاه رادیویی معاونت صدا

  • آغاز پخش یک سریال نمایشی با همکاری 2 شبکه رادیویی

  • انتصاب فرمانده بسیج حوزه معاونت صدای رسانه ملی

  • انتصاب مدیر کل برنامه ریزی و نظارت معاونت صدا

  • سلبریتی ها و مهندسی فرهنگی در میدان آزادی رادیو فرهنگ

  • خوانش بخشی از کتاب « اشتباه در بخت ستارگان» در «رویای کاغذی»

  • انگیزه «میرزا رضا کرمانی» از قتل ناصرالدین‌شاه در« شنیدنی های تاریخ»

  • جمعه در رادیو فرهنگ بشنوید: بررسی موسیقی فیلم «هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند»

  • نگاهی بر ویژگیهای فعال رسانه ای منتظر در برنامه "تا جمعه ظهور"

  • راهکاری برای مقابله لجبازی کودکان و نوجوانان دربرنامه «خشت اول»