صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

مدیر عامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به رادیو ایران گفت :

«دکتر محمد سعیدی» رئیس هئیت مدیره و مدیر عامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در برنامه «صبح انقلاب» رادیو ایران گفت : برای اولین بار کشور دارای شناورهای کانتینربر مگاسایز شد
به گزارش شبکه رادیویی ایران؛ «دکتر محمد سعیدی» رئیس هئیت مدیره و مدیر عامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در برنامه «صبح انقلاب» رادیو ایران در خصوص وضعیت کشتیرانی کشور گفت :به لطف خدا و با استفاده از شرایطی که در چند سال اخیر و در شرایط برجام پیش آمد توانستیم توسعه خوبی در ناوگان کشتیرانی داشته باشیم و شناورهایی را که نیاز داشتیم تامین کردیم.
وی در ادامه افزود : متوسط سن ناوگان کشور تا حدود دو سال گذشته حدود 16 سال بود و این ناوگان پویا نبود؛ اما با توسعه تعداد شناورها و شناورهای مدرن، امروز این متوسط سن به زیر 10 سال رسید.
سعیدی با بیان اینکه برای اولین بار کشور دارای شناورهای کانتینربر مگاسایز شد تصریح کرد : هیچ زمانی در قبل و بعد انقلاب، دارای چنین شناورهایی نبودیم و اینها شناورهای مهمی هستند بویژه در این شرایط که تحریم های امریکا اعمال شده ، این شناورهای جدید به کمک تبادلات کشور آمده است و صادرکننده ها و واردکننده ها نگرانی در این خصوص ندارند.
مدیر عامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در ادامه این گفت و گوی رادیویی گفت : در بخش نیروی انسانی تلاش شد از نیروهای ایرانی در بخش دریایی استفاده کنیم و نیروهای خارجی را به حداقل برسانیم و با ظرفیتی که در جوانان ایران وجود دارد، این ارتقاء صورت گرفت و اکنون ناوگان تجاری کشور یک ناوگان پویا و فعال در عرصه بین المللی است و تمام بنادری که نیاز داریم با آنها کار می کنیم و نیازهای صادراتی و وارداتی کشور در بخش تامین نیازهای اساسی را تامین می کنیم.
دکتر محمد سعیدی در ادامه افزود : ما شناورهای نفتکش و شناورهایی که تانکرهای محصولات پتروشیمی را صادر می کنند در اختیار داریم و بخش کشتیرانی شامل کانتینربر و شناورهای فله بر است که شناورهای فله بر شامل تانکر و شناورهای فله بری است که کالاهای اساسی و ضروری را تامین می کنند.
مدیر عامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در پایان این گفت و گوی رادیویی خاطرنشان کرد : این اطمینان خاطر را به تجار ایرانی می دهم که علارغم اینکه برخی خطوط بین المللی سرویس لازم را نمی دهند اما مطمئن باشند این خطوط با حمایت دولت فعال خواهند بود و نیازها تامین می شوند.

برنامه صبح انقلاب از 13 بهمن تا 22 بهمن از رادیو ایران با تهیه کنندگی شهاب نادری و آرمان ستوده و با اجرای سعید توکلی و نوید نوروزی از ساعت 6:35 تا 8 پخش می شود

اخبار پربازدید

  • برگی از حقایق قیام 29 بهمن تبریز

  • خرید و فروش گونه های کمیاب حیات وحش در فضای مجازی

  • جشنواره بین المللی رادیو فرصتی برای تطابق سازی جهانی

  • در جشنواره چهاردهم از 4 داور بین المللی نیز استفاده می کنیم

  • با وجود بارش باران، ایران همچنان در بحران کم آبی

  • میهمان‌هایی از بلژیک، فرانسه و استرالیا در راهند

  • الزامات صنعتی شدن سینما در کشور

  • معرفی آیین های ناب ازدواج در فرهنگ دیرین ایران زمین

  • شیرین بینا در پارک ساعی؛ از سینما تا زندگی شخصی

  • آئین استقبال از کاروان قرآنی انقلاب برگزار شد