صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

نائب رئیس هیئت مدیره سندیکای صنعت برق ایران گفت: صنعت برق کشور امروز به برکت انقلاب اسلامی به یک صنعت توانمند و پیشرو تبدیل شده است.

پیام باقری در برنامه «رهیافت» رادیو اقتصاد افزود: برق یک کالای استراتژیک و به طریق اولی صنعت برق یک صنعت راهبردی است.

وی همچنین اظهارداشت: این صنعت زیرساخت و زیر بنای صنایع دیگر واز محورهای توسعه محسوب می شود.

نائب رئیس هیئت مدیره سندیکای صنعت برق ایران ضمن اشاره به دستاوردهای صنعت برق طی چهار دهه پس از انقلاب گفت: هم اکنون طول شبکه منصوبه انتقال و توزیع برق در کشور به مرز یک میلیون کیلومتر رسیده است.

وی در ادامه افزود: صنعت برق در آغاز انقلاب اسلامی با شرایط بغرنجی مواجه چرا که در تامین کالاهای بدیهی و خدمات عادی به بیگانگان وابسته بود.

باقری بیان داشت: خوشبختانه امروز پس از گذشته چهار دهه از انقلاب صنعت برق به یک صنعت توانمند، پیشرو و افتخار آمیز در کشور تبدیل شده است.

وی به رادیو اقتصاد توضیح داد: این صنعت در بین بسیاری از صنایع از جایگاه بسیار رفیع و ارزشمندی به لحاظ توسعه و آبادانی کشور برخوردار است.

نائب رئیس هیئت مدیره سندیکای صنعت برق ایران گفت: این صنعت امروز با 80 هزار مگاوات ظرفیت نصب شده مقام نخست در منطقه و مقام 14 را در دنیا به خود اختصاص داده است.

وی افزود: جمعیت ایران در سال 1357 به تعداد 37 میلیون نفر بوده که امروز به بیش از 80 میلیون نفر رسیده است.

باقری اظهارداشت: میزان ظرفیت منصوبه در همان سال هفت هزار و 500 مگاوات بوده که امروز به برکت انقلاب اسلامی و تلاش های شبانه روزی متخصصان ایرانی و شرکت های داخلی به 10 برابر یعنی 80 هزار مگاوات افزایش یافته است.

وی به رادیو اقتصاد گفت: ایران امروز در دنیا حرف زیادی برای گفتن در ساخت نیروگاه و سد دارد.

نائب رئیس هیئت مدیره سندیکای صنعت برق ایران افزود: جمهوری اسلامی امروز سازنده توربین های نیروگاهی و صاحب تکنولوژی در این زمینه است.

وی تصریح کرد: بسیاری از شرکت های بخش خصوصی صنعت برق کشور هم اکنون در لیست پیمانکاران جهانی قرار دارند.

باقری گفت: صنعت برق ایران به لحاظ صادرات خدمات فنی و مهندسی با اختلاف معنی داری نسبت به بسیاری از صنایع دیگر کشور امروز پرچم دار این حوزه محسوب می شود.

وی به رادیو اقتصاد افزود: صدور 98 درصدی خدمات فنی و مهندسی صنعت برق طی سال 1394 خود شاهدی صادق بر این مدعاست.

برنامه «رهیافت» کاری از گروه کسب و کار شبکه تخصصی رادیو اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 20 به مدت 55 دقیقه به تهیه کنندگی «نازنین کتابچی، سید وحید موسوی، حسن سعید کلاهی، مطهره محرابی و حمید رضا کجوری» با هدف تبیین سخنان روز رهبر معظم انقلاب اسلامی با حضور کارشناسان و تحلیل گران اقتصادی در قالب گفتگو محور و برنامه ترکیبی بر اساس تمامی بندهای اقتصاد مقاومتی بر روی موج اف ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می‌گیرد و علاقمندان جهت دریافت فایل صوتی برنامه می‌توانند به سایت این رادیو مراجعه کنند.

اخبار پربازدید

  • برگی از حقایق قیام 29 بهمن تبریز

  • خرید و فروش گونه های کمیاب حیات وحش در فضای مجازی

  • جشنواره بین المللی رادیو فرصتی برای تطابق سازی جهانی

  • در جشنواره چهاردهم از 4 داور بین المللی نیز استفاده می کنیم

  • با وجود بارش باران، ایران همچنان در بحران کم آبی

  • میهمان‌هایی از بلژیک، فرانسه و استرالیا در راهند

  • الزامات صنعتی شدن سینما در کشور

  • معرفی آیین های ناب ازدواج در فرهنگ دیرین ایران زمین

  • شیرین بینا در پارک ساعی؛ از سینما تا زندگی شخصی

  • آئین استقبال از کاروان قرآنی انقلاب برگزار شد