صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

دکتر حمید شاه آبادی در نشست تبیین سیاست های محتوایی برنامه‌سازی معاونت صدا در سال 98 که با حضور مدیران و مدیر گروه‌های شبکه‌های رادیویی در معاونت صدا برگزار شد، با بیان این که برنامه‌های رادیویی می‌بایست سبک زندگی ایرانی- اسلامی تصریح کرد :

دکتر حمید شاه آبادی در نشست تبیین سیاست های محتوایی برنامه‌سازی معاونت صدا در سال 98 که با حضور مدیران و مدیر گروه‌های شبکه‌های رادیویی در سالن جلسات معاونت صدا برگزار شد، با بیان این که برنامه‌های رادیویی می‌بایست سبک زندگی ایرانی- اسلامی را ترویج کند، تصریح کرد: طراحی برنامه‌های رادیویی به نحوی باشد که روی اعمال و رفتار مخاطب تاثیر داشته باشد
به گزارش روابط عمومی معاونت صدا دکتر حمید شاه‌آبادی با اشاره به زندگی در نعمت بزرگنظام مقدس جمهوری اسلامی با بیان اینکه می‌بایست قدردان این نعمت باشیم گفت: چنانچه افرادی در این برهه از زمان دارای مسئولیت هستند ، ضمن قدردانی از ااین نعمت و توفیق خدمت ،باید همه تلاش خود برای نقشی که می‌توانند در جامعه مثمر ثمر باشند ،کمال بهره را ببرند.
وی با بیان اینکه سازمان صدا و سیما بدیل،نقطه تشابه و جانشینی ندارد ، تصریح کرد: در شرایطی که فضای شایعه بیداد می‌کند، بایستی طوری حرکت کرد و برنامه‌سازی نمود تا نه تنها یک کشاورز با امید و انگیزه به کار خود ادامه بدهد بلکه دانش‌آموز و نوجوان جامعه احساس غرور کرده و به نظام خود افتخار کند.
دکتر شاه‌آبادی ضمن اشاره به 5 گفتمان مطرح شده دکتر علی عسگری ریاست سازمان گفت: می‌بایست در تولید برنامه‌هایمان به گفتمان‌های دین و انقلاب اسلامی ،سبک زندگی اسلامی- ایرانی، اقتصاد مقاومتی، وحدت و انسجام ملی و همچنین گفتمان پیشرفت انقلاب اسلامی توجه داشته باشیم.
وی با بیان اینکه هدف همه دست اندرکاران رادیو باید آوردن «رادیو» در جایی باشد که کلامش منشاء نفوذ و اثر باشد ، تاکید کرد: یکی از شاخص‌های توفیقات رسانه‌ای این است که شنونده‌های خودش را اغنا کند.
شاه‌آبادی در باره‌ی شیوه ‌های اجرایی مباحث علمی برنامه‌سازی به ابلاغ دستورالعمل مدیران شبکه‌های رادیویی برای سال 98 اشاره کرد و سخن از دستورالعمل بازمهندسی کنداکتور شبکه‌های رادیویی برد و گفت: بر اساس این دستورالعمل، برنامه‌هایی که از آنتن هر شبکه رادیویی شنیده می‌شود، از جمیع جهات سنجیده شود.
برنامه باید هدفی معین و میزان اثر گذاری آن با جامعه هدف ، مشخص باشد .
وی بازنگری برنامه‌ها را یکی از کارهای مهم سال آینده دانست و گفت: برای کیفیت آنتن و کارآمدی آن باید برای ابقاء برنامه تلاش کرد.
شاه‌آبادی در تعریف برنامه «برند» و «شاخص» با اشاره به اینکه برنامه «برند» در شبکه تعریف و تعیین می‌شود ، ادامه داد: هر شبکه رادیویی برای شناساندن بهترین برنامه خود به مخاطب، بایستی همه امکانات خود را بسیج کند.
وی خاطر نشان کرد : چنانچه رادیو ، قله‌ها و بزنگاه‌هایی به نام برنامه‌های «شاخص» داشته باشد، می‌تواند با توجه به شرایط جامعه در لحظه قدرت اثر گذاری داشته و پیامی را در کمترین زمان صادر کند.
معاون صدای رسانه ملی در خصوص «امتداد پیام» زیاد صحبت شده است ،گفت: امتداد پیام فقط در فضای مجازی صورت نمی‌گیرد .اگر تمام تلاش یک اتاق فکر فقط در آنتن و فرکانس خلاصه شود ،آن تلاش در لحظه تولد از بین می‌رود مگر در بهترین شرایط یک برنامه چقدر مخاطب می‌تواند داشته باشد؟برنامه ساز مادامی که به امتداد پیام توجه و نظری ندارد،نمی تواند پیامی تولید کند.ما بایستی «قدرت انتخاب» به عناصر فضای مجازی بدهیم که مهمترین قسمتهای برنامه را امتداد دهند.
شاه‌آبادی ادامه داد: تاکید من برای این موضوع که «فضای مجازی» در شبکه باشد ، این نیست که مدیر گروه و برنامه ساز در تولید فضای مجازی نقشی ندارند بلکه برنامه‌سازهم باید « مهارت »تولید قطعاتی را داشته باشد که خوش بدرخشد، ضمن اینکه انتشار،بسط و گسترش آن با روش‌هایی است که مدیر فضای مجازی آن را هدایت می‌کند.
وی با بیان اینکه در راستای تولید محتوای فضای مجازی خیلی عقب نیستیم گفت: بازخورد فضای مجازی به برنامه‌ساز می‌گوید که برنامه‌ساز چه چیزی را تولید کند
معاون صدای رسانه ملی با بیان اینکه کار برنامه‌سازان رادیو تولید کتاب نیست ، تصریح کرد: تهیه موضوع کتاب از دل برنامه‌ها معیار ، شاخص و اهرمی برای کیفیت و یکی از مولفه‌های امتداد پیام است.به دلیل اینکه بسیاری از برنامه‌های ما ظرفیت نوشتاری و تبدیل به کتاب را دارند و موضوع آن جالب است ، همچنین برای مخاطب ایجاد انگیزه می‌کند، می توان از این سبک برنامه‌ها برای انتشار کتا ب بهره برد.
دکتر شاه‌آبادی خواستار این شد که برنامه‌سازان در سال آینده به موضوع آسیبهای اجتماعی توجه بیشتری داشته باشند و با طراحی نقشه جامعی ،اقدامات موثری را بردارند.
در ادامه بعضی از مدیر گروه‌های شبکه‌های رادیویی در باره‌ی برنامه‌های شاخص، رویکردهای رادیو خصوصا در حوزه نقد،بحث «جریان سازی» ،آموزش‌های تخصصی برای برنامه‌سازان، مرجع بودن واژه‌ها و مباحث مرتبط با حوزه برنامه‌سازی به بیان دیدگاه و نقطه نظرات پرداختند.

اخبار پربازدید

  • برگی از حقایق قیام 29 بهمن تبریز

  • خرید و فروش گونه های کمیاب حیات وحش در فضای مجازی

  • جشنواره بین المللی رادیو فرصتی برای تطابق سازی جهانی

  • در جشنواره چهاردهم از 4 داور بین المللی نیز استفاده می کنیم

  • با وجود بارش باران، ایران همچنان در بحران کم آبی

  • میهمان‌هایی از بلژیک، فرانسه و استرالیا در راهند

  • الزامات صنعتی شدن سینما در کشور

  • معرفی آیین های ناب ازدواج در فرهنگ دیرین ایران زمین

  • شیرین بینا در پارک ساعی؛ از سینما تا زندگی شخصی

  • آئین استقبال از کاروان قرآنی انقلاب برگزار شد