صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

مراسم بدرقه کاروان قرآنی انقلاب صبح امروز با حضور دکترحمید شاه‌آبادی معاون صدای رسانه ملی و مدیران امور قرآنی کشور در جوار مرقد مطهر بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی ( ره) برگزار شد و کاروان حرکت 22 روزه را آغاز کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت صدا مراسم بدرقه کاروان قرآنی انقلاب ساعت ٨:٣٠ صبح امروز، اول بهمن‌ماه، با خوش‌آمدگویى محمدهادى صلح‌جو، مجری صدا و سیما و تلاوت حمیدرضا احمدى‌وفا، قارى بین‌المللی کشورمان در جوار حرم بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.
دکترشاه‌آبادی، معاون صدای رسانه ملی، طی سخنانی ضمن آرزوی توفیق برای کاروانی که به همت شبکه رادیویی قرآن شکل گرفته است، گفت: این روزها، گذشت چهل سال از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران را گرامی‌ می‌داریم.
وی بیان کرد: از جمله اقدامات ارزشمنددر این چهل سال، روش‌های نوین و نگاههای جدیدی است که برای گستردگی و ترویج قرآن در دستور کار قرار گرفته است .
وی حرکت این کاروان را نو و قابل تحسین دانست و در ادامه با یاد و خاطره حضرت امام خمینی(ره) گفت: ایشان با دست خالی و با توکل به خدا و اهتمام به مفاهیم قرآن کریم، حرکت بزرگی را بنیانگذاری کردند.مسیر زندگی ایشان بر اساس قرآن و سیره اهل بیت طراحی شده بود.
دکترشاه آبادی افزود:وجه استکبار ستیزی حضرت امام خمینی(ه) بر اساس آموزه‌های قرآنی بود. هر چیز که برای حضرت امام، مبنا بود برای مقام معظم رهبری نیز ملاک و معیار بود و هست.
دکتر شاه آبادی با اشاره به نقش مهم انقلاب اسلامی در ترویج فرهنگ قرآنی ادامه داد:حرکتی که در 40 سال گذشته انجام شد، نشان از پایه گذاری روشن برای تحقق تمدن نوین اسلامی و ایرانی دارد .از جمله اقدامات و برکت های 40 سال گذشته روش ها و حرکت های عظیمی است که در کشور سابقه نداشته است.یکی از مهمترین آنها نگاه به قرآن و ترویج فرهنگ قرآنی است.امروز در تمام رشته های مربوط به قرآن در دنیا حرف برای گفتن داریم و از چهره های درخشانی نیز برخوردار هستیم.حزوه علمیه قم برجستگانی را در زمینه تفسیر قرآن کریم تربیت کرده است که در نوع خود بی مثال هستند.سرمایه های عظیمی مانند آیت الله جوادی عاملی وافراد بسیاری دیگر از این جمله هستند که در اثر فضایی که امام خمینی (ره) به عنوان جمهوری اسلامی و حاکمیت دین ایجاد کرده اند قرار دارد.در حوزه تلاوت و قرائت قرآن نیز افرادی تربیت شده اند که با بزرگترین چهره های قرآنی در دنیا همتراز هستند.
معاون صدا با بیان اهمیت کاروان قرآنی انقلاب گفت: کاروان قرآنی انقلاب نماد روش بزرگ قرآنی در کشور است .امروز مانور حرکت ما به گونه ای است که در 40 محفل قرآنی داشته های جمهوری اسلامی در حوزه قرآنی را جلوه گر می کنیم که این اقدام بسیار شایسته و در خور توجه است.کاروان قرآنی انقلاب می گوید در هر شهری علاقه مند،عاشق و عامل به قرآن وجود دارد .در چهل سالگی انقلاب به عنوان یک افتخار از هزاران افتخاری که در کشور داریم ظرفیت های قرآنی را به عنوان الگو به جامعه معرفی کنیم.من از همه عزیزانی که در شهرستان های مختلف که پذیرای کاروان قرآنی هستند می خواهم تا شخصیت های قرآنی خود را به عنوان الگوی موفق جامعه معرفی کنند و از همه چهره های قرآنی نیز می خواهم با عمل و رفتار خود نماد التزام عملی به دستورات قرآن باشند.
اجرای گروه تواشیح محمد رسول الله(ص) از دیگر بخش‌های مراسم بود و در پایان همگی برای بدرقه کاروان به کنار اتوبوسی که برای این سفر آماده شده بود، رفتند. کاروان قرآنیان که هم‌اکنون جمعی از خبرنگاران، عکاسان و گروه‌های برنامه‌ساز به همراه قاریان و دست‌اندرکاران رادیو قرآن در مسیر حرم حضرت معصومه(س) قرار دارد و ظهر در این حرم شریف حضور خواهند داشت.
خاطر نشان می‌شود کاروان قرآنی انقلاب به مناسبت پیروزی انقلاب اسلامی طی سفر به 11 استان و 33 شهر ایران با برگزاری محافل انس با قرآن کریم نوای قرآن را در ایران اسلامی طنین افکن می‌کند.

اخبار پربازدید

  • برگی از حقایق قیام 29 بهمن تبریز

  • خرید و فروش گونه های کمیاب حیات وحش در فضای مجازی

  • جشنواره بین المللی رادیو فرصتی برای تطابق سازی جهانی

  • در جشنواره چهاردهم از 4 داور بین المللی نیز استفاده می کنیم

  • با وجود بارش باران، ایران همچنان در بحران کم آبی

  • میهمان‌هایی از بلژیک، فرانسه و استرالیا در راهند

  • الزامات صنعتی شدن سینما در کشور

  • معرفی آیین های ناب ازدواج در فرهنگ دیرین ایران زمین

  • شیرین بینا در پارک ساعی؛ از سینما تا زندگی شخصی

  • آئین استقبال از کاروان قرآنی انقلاب برگزار شد