صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

مدیر رادیو انقلاب و دبیر ستاد نکوداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی معاونت صدا با اعلام این خبر گفت : از شنونده‌های خود می‌خواهیم که به پویش ملی «خاطره نگاری و تاریخ نگاری انقلاب»بپیوندند.

به گزارش روابط عمومی معاونت صدا علی رضا حبیبی مدیر رادیو انقلاب و دبیر ستاد نکوداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی معاونت صدا گفت: در جشن بزرگ انقلاب که در اسفند ماه برگزار می‌شود، نه تنها از 40 نفری که در این پویش فعال هستند، تقدیر می‌شود بلکه از شهروند برنامه‌سازان و برنامه‌سازان رادیو انقلاب اعم از شبکه‌های ملی و استانی شامل 40 نفر از بهترین تهیه کنندگان، گویندگان،گزارشگران،مستندسازان و برنامه‌های برتر از شبکه‌های برتر نیز تقدیر می‌شود.
وی با اشاره به راه اندازی رادیو انقلاب در 20 آبان ماه سال جاری به تبیین سیاست ها و محورهای برنامه سازی دراین رادیو اشاره کرد و گفت: رادیو‌ انقلاب در راستای رسالت ذاتی خود و با عنایت به نکوداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، در پی اتخاذ سیاست‌های معاونت صدای رسانه ملی در راستای برنامه‌سازی و تولید محتوا با بهره گیری از ظرفیت های جدید حوزه های تولید پیام و انتشار آن، برای سومین سال در بهمن ماه سال 1396 راه اندازی شد و تا کنون نیز پشتیبان شبکه های رادیویی بوده است.
وی با بیان اینکه برنامه ‌های رادیو انقلاب تا اسفند ماه روی موج fmردیف 5/95مگاهرتز و اپلیکشین ایرانصدا همچنین گیرنده‌های تلویزیونی قابل دریافت است ، ادامه داد: این رادیو 24 ساعته به صورت زنده و شبانه‌روزی در حال تولید برنامه است که تا امروز برای آن 3 دوره پیشنهاد شده است.
دوره تبیینی از 19 آبان تا 26 دی ماه را در بر می‌گیرد، بر اساس دستورالعمل معاونت صدا به مناسبت چهلمین سال انقلاب اسلامی در حوزه‌های مختلف فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی ، علم و فناوری ، امنیتی، بهداشت و سلامت و حوزه‌های تاریخ انقلاب اسلامی در دو بخش مبارزات و قیام مردم علیه رژیم استبدادی شاهنشاهی پهلوی و تحولات و رویدادهای چهل ساله انقلاب از بهمن 57 تا اسفند 97 را در بر می‌گیرد.
حبیبی ادامه داد: رادیو انقلاب طی برنامه‌ریزی 4 ماهه تلاش کرده تا ضمن تعامل با نهادها و دستگاهها از مسئولین کشور دعوت کند تا خدمات، دستاوردها پیشرفتها و جشن‌های چهل ساله جوانان و مبتکران ایران اسلامی را تبیین و معرفی کند.
همچنین به تناسب موضوع استانداران، فرمانداران، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، ائمه جمعه ، کارشناسان و صاحبنظران، شخصیت‌های انقلابی و مبارز، مسئولین نهادها و دستگاهها در برنامه‌های رادیو انقلاب حضور دارند.
مدیر رادیو انقلاب از ویژه برنامه مشترک رادیو انقلاب با مراکز استانها با عنوان (سفرنامه پیشرفت) یاد کردکه هر هفته با حضور مسئولین استانها به تحولات چهل ساله در هر استان می‌پردازد. این ویژه برنامه پنج شنبه‌ها ساعت 9 تا 12ظهر از رادیو انقلاب پخش می‌شود.ضمن اینکه برنامه‌ای با رویکرد معرفی و بررسی دستاوردهای امنیتی ایران در مرزهای کشور بات همکاری فرماندهی مرزبانی ناجا با عنوان (انقلاب مرزها) به صورت هفتگی در یک شهر مرزی اجرا می‌شود.اولین برنامه در شهر میر جاوه به صورت زنده با حضور مردم پخش شد. برنامه دوم در بوشهر،سوم در تایباد در استان خراسان رضوی و ایلام برگزار شد .برنامه‌های بعدی در استان‌های اردبیل، کرمانشاه، گلستان، بندر عباس، خوزستان.....ضبط و پخش می‌شود.
حبیبی با بیان اینکه پویش ملی «خاطره نگاری و تاریخ نگاری انقلاب» در رادیو انقلاب راه اندازی شده است ، گفت: رادیو انقلاب ضمن تعامل با مخاطبان از شنونده‌های خود می‌خواهد که آثار خود را به نشانی این پویش 40.seda.ir ارسال کند. این آثار از رادیو انقلاب پخش می‌شود.همچنین گزارشگران افتخاری شهرها و روستاها برای ارسال پیشرفت‌ها و خدمات چهل ساله انقلاب اسلامی در مناطق مختلف کشور می ‌توانند گزارش‌های خود را ارسال نمایند که در جشن بزرگ انقلاب که در اسفند ماه برگزار می‌شود، نه تنها از 40 نفری که در این کمپین زحمت کشیده‌اند تقدیر می‌شود بلکه از شهروند برنامه‌سازان و برنامه‌سازان رادیو انقلاب اعم از شبکه‌های ملی و استانی شامل 40 نفر از بهترین تهیه کنندگان، گویندگان،گزارشگران،مستندسازان و برنامه‌های برتر از شبکه‌های برتر تجلیل می‌شود.
مدیر رادیو انقلاب ادامه داد: در جدول پخش رادیو انقلاب چند ردیف برنامه‌های مراکز استانها اعم از مستند، گزارش و مفاخر انقلابی لحاظ شده همچنین به صورت برنامه‌های استودیو به استودیو ارتباط هایی لحاظ شده است که در ارزیابی پایانی برنامه‌های رادیو انقلاب این برنامه‌سازان نیز مشارکت خواهند داشت.
حبیبی با اشاره به دوره دوم برنامه‌سازی رادیو انقلاب که دوره تبلیغی و فراخوان است، ادامه داد: از 26 دی ماه روز فرار شاه از کشور ویژه برنامه‌هایی با رویکرد توجه به نوستالژی انقلاب و معرفی تاریخ و رویدادهای ویژه ، همچنین بسته‌های تبلیغی و عملکردی استانها، شهرستان‌ها ، دستگاههای کشورتولید و پخش می‌شود که این دوره تبلیغی تا پایان بهمن خواهد بود.
وی تصریح کرد: دوره سوم برنامه‌سازی دوره تحلیلی خواهد بود که از پایان بهمن تا 19 اسفند ادامه دارد و به تحلیل و بررسی فعالیتها‌ی انجام شده نهادها، آینده انقلاب و تحولات بین المللی نسبت به چهل ساله انقلاب با رویکردی دو جانبه، شامل تحولات داخلی و عملکرد منطقه‌ای و بین المللی ایران در همه حوزه‌های فرهنگی اجتماعی سیاسی و غیره می‌پردازد.

اخبار پربازدید

  • برگی از حقایق قیام 29 بهمن تبریز

  • خرید و فروش گونه های کمیاب حیات وحش در فضای مجازی

  • جشنواره بین المللی رادیو فرصتی برای تطابق سازی جهانی

  • در جشنواره چهاردهم از 4 داور بین المللی نیز استفاده می کنیم

  • با وجود بارش باران، ایران همچنان در بحران کم آبی

  • میهمان‌هایی از بلژیک، فرانسه و استرالیا در راهند

  • الزامات صنعتی شدن سینما در کشور

  • معرفی آیین های ناب ازدواج در فرهنگ دیرین ایران زمین

  • شیرین بینا در پارک ساعی؛ از سینما تا زندگی شخصی

  • آئین استقبال از کاروان قرآنی انقلاب برگزار شد