صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

نشست کمیته علمی ششمین اجلاس جهانی صدا با حضور دکتر شاه آبادی معاون صدای جمهوری اسلامی ایران و جمعی از صاحبنظران، اساتید دانشگاه و مدیران رادیو برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت صدا،رادیو در عصر رسانه های نو، دوران جدیدی را تجربه می کند. فن آوریهای نوین ارتباطی، افق های جدیدی را بر روی رادیو گشوده است. ششمین اجلاس جهانی صدا با هدف گردآوری جدیدترین دستاوردهای علمی دربارۀ رسانۀ رادیو در ایران و جهان و نیز تبادل نظر با پژوهشگران و صاحب نظران و تبادل تجربه دربارۀ تولید خلاقانه در فضای بینارسانه ای برگزار می شود.
صدای جمهوری اسلامی ایران با همکاری بخش رادیویی اتحادیۀ رادیو تلویزیون های آسیا و اقیانوسیه(ABU) و نیز مشارکت دانشگاه های کشور، اقدام به برپایی این اجلاس در اردیبهشت ماه سال 1398 خواهد کرد.از این رو "هم اندیشی تعیین محورهای اجلاس جهانی صدا" با هدف دست یافتن به بهترین سطح مورد نظر برگزار شد.
اجلاس جهانی صدا، میدان عرضه نوآوری های نوین رادیویی است
در این جلسه دکتر شاه آبادی معاون صدای رسانه ملی با اشاره به سابقه طولانی اجلاس جهانی صدا افزود: تاکنون پنج دوره از اجلاس جهانی صدا برگزار شده است و در آستانه برگزاری دوره ششم این رویداد مهم هستیم .امیدوارم که دوره پیش رو به گونه ای جلوه گری نماید که این گردهمایی بزرگ، تحت عنوان یک دوره کاملا علمی پژوهشی موثر برگزار شود. در این میان مسئله قابل توجه آن است که فراخوان مقالات بر اساس تحولات امروز رادیو در جهان باید مد نظر قرار بگیرد.
وی با اشاره به نظرات مختلفی که پیرامون رسانه رادیو مطرح است افزود: امروزه درباره آینده رسانه رادیو نظرات مختلفی مطرح است.بر این اساس عده‌ای آینده‌ای مبهم برای این رسانه پیش بینی می‌کنند ، اما عده بسیار زیادی نیز بر این باور هستند که رادیو در وضعیتی قرار دارد که آینده بسیار خوب در سایه حرکت رو به جلو پیش روی این رسانه قرار دارد و در سال های پیش رو ظرفیت های زیادی از صدا به وجود خواهدآمد که تا به حال شکفته نشده است .
معاون صدا با اشاره به ظرفیت های مختلف جشنواره رادیو ادامه داد : جشنواره بین المللی رادیو این قابلیت را دارد که نسبت به شرایط موجود وضعیت حوزه صدا را در جهان به نحو شایسته ای ترسیم نماید.در حقیقت می توان اینگونه اذعان کرد که نه تنها صدا در دنیا رو به افول نیست بلکه جبهه ها و مسیرهای جدیدی در آن مطرح می شود. در این حوزه صاحبان ایده باید بسترهای لازم و مناسب را داشته باشند.
وی در خصوص اجلاس جهانی صدا نیز خاطر نشان کرد: تقریبا هیچ عرصه‌ای به اندازه اجلاس جهانی صدا، میدان عرضه مدل و نوآوری های نوین در رابطه با رسانه رادیو نیست .به همین خاطر با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته یقینا ششمین اجلاس جهانی صدا میدانی برای ترسیم چشم انداز‌های درخشان در حوزه رادیو و همچنین برای ارائه دستاوردهای نوینی مانند استارت آپ‌ها نیز خواهد بود.

اخبار پربازدید

  • کافه هنری ها میزبان نوازنده مطرح پرکاشن

  • چرا نظام اسلامی را شکنجه می‌کنید؟

  • غرق دنیای دیگر با «کافه دریا»

  • تغییر الگوی مصرف برای رسیدن به هوای پاک

  • قدردانی از رادیو نمایش در نشست سوره مهر

  • مصداق های ادب در کتاب های درسی

  • «کاروان قرآنی انقلاب» راهی شد

  • سیری در هویت ایرانی و حقوق فرهنگی بر امواج فضیلت و فطرت

  • تغییر الگوی مصرف برای رسیدن به هوای پاک

  • گرایش نویسندگان لهستانی به معجزه زبان فارسی