صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی از حضور پر رنگ استارت آپ های حمل و نقلی در سومین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل و صنایع وابسته در کشور خبر داد.

شهرام آدم نژاد در برنامه «روی خط اقتصاد» رادیو اقتصاد ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن روز حمل و نقل افزود: این نمایشگاه صبح امروز ( یکشنبه) با حضور وزیر راه و شهرسازی و معاونان این وزارتخانه در مصلای امام خمینی (ره) تهران افتتاح شده است.

وی همچنین با بیان اینکه سومین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل و صنایع وابسته از امروز به مدت سه روز آماده بازدید اهالی صنعت حمل و نقل است، اظهارداشت: نمایشگاه مزبور در راستای انتقال دستاوردها، یافته ها، توانمندی ها و تجربیات حوزه حمل و نقل و با هدف همگرایی بیشتر در این عرصه با حضور 200 شرکت و موسسه حمل و نقل و صنایع وابسته آغاز بکار کرده است.

معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی استقبال از سومین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل و صنایع وابسته را گسترده ارزیابی کرد وگفت: امسال در این نمایشگاه استارتاپ های حمل و نقلی حضوری پررنگ دارند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه اگر فعالان عرصه حمل و نقل داده محور فعالیت کنند می توانند با خدمات رسانی بهینه بهره وری خود را افزایش دهند، افزود: اولویت های شبکه های زیرساخت ریلی و جاده ای باید در کشور سامان یابد که توجه به این مهم در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار دارد.

آدم نژاد ضمن اشاره به اینکه با توسعه این زیرساخت در داخل مجموعه ای منسجم خدمات رسانی بهتر می شود، اظهارداشت: ارتقای خدمات در نقاط مختلف مانند فرودگاه ها، ترمینال ها و ایستگاه های راه آهن رویکرد دیگر وزارت راه و شهرسازی برای خدمات رسانی بهتر به جامعه است.

وی اضافه کرد: ارتباط با تشکل ها با نظر وزیر راه و شهرسازی در حال تقویت بوده تا با آگاهی از مشکلات پیگیری راهکارهای اجرایی این مهم در دستور کار قرار گیرد.

معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی همچنین درباره اولویت دیگر وزارت راه شهرسازی اظهارداشت: ایران می تواند مسیر ترانزیت و حمل و نقل کالای کشورهای دیگر باشد که باید موانع این بخش را رفع و شرایط عبور و مرور را تسهیل کرد.

وی در ادامه به رادیو اقتصاد یادآورشد: انتظار می رود فاز نخست طرح جامع حمل و نقل با عنوان مدل ‌سازی تقاضای حمل و نقل در توسعه زیرساخت‌ها تا پایان سال منتشر شود.

برنامه «روی خط اقتصاد» کاری از گروه کشاورزی شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 19 به مدت 55 دقیقه به تهیه کنندگی «نازنین کتابچی، سید وحید موسوی و حمیدرضا کجوری» با هدف تحلیل و بررسی مهمترین خبرهای اقتصادی ایران و جهان به منظور اطلاع رسانی و آگاه کردن مخاطبان بر روی موج اف‌ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می‌گیرد وعلاقه مندان می‌توانند برای دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

اخبار پربازدید

  • ازحضور جهانی« شبی که ماه کامل شد» تا «آتابای» با «حسین علیزاده» در «هفتانه»

  • کاربرد مهندسی صنایع و مدیریت پروژه در صنعت پویا نمایی در «گذرخیال»

  • بررسی زندگی علمی و سیاسی فرزند ارشد امام خمینی(ره) در "پنجره"

  • آشنایی با بازی های محلی سمنان در ترانه باران

  • رادیو، قدم قدم با زوار اربعین

  • فرهنگ کار و ارتباط آن با موسیقی کردستان در ترانه باران

  • صدای برگ و باران؛ نگاهی به زندگی و آثار استاد حسین دهلوی از رادیو فرهنگ

  • برکات و ثمرات انفاق به نیازمندان در برنامه "صبح روشن"

  • با کاروان سپیده همراه با اربعین حسینی در رادیو فرهنگ

  • اربعین خورشید در رادیو معارف