صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان تهران گفت: از وزارت ارتباطات توقع می رود قابلیت استعلام فروشگاه های اینترنتی را فراهم کند که در صورت بروز تخلف تعزیرات ورود کند.

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت وگو با موضوع واکنش سازمان تعزیرات حکومتی به تخلفات فروشگاه های اینترنتی و با حضور دکتر محمد علی اسفنانی مدیر کل تعزیرات حکومتی استان تهران روانه آنتن شد.

محمدعلی اسفنانی در آغاز با اشاره به فروشگاه های اینترنتی گفت: از نظر قانون، در فروشگاه های اینترنتی موضوع گران فروشی و تقلب بیشترین تخلفاتی است که رخ می دهد و بیشترین شکایت ها نیز در این دو بخش به ویژه تقلب است یعنی فروشگاه اینترنتی یک کالا با مشخصاتی به جز آنچه در سایت آورده است، به فروش می رساند و یا کیفیت آن متفاوت است.

وی افزود: هر زمان شکایتی از سایت های اینترنتی که فروش کالا را بر عهده دارند، به سازمان تعزیرات حکومتی برسد، رسیدگی می شود و پس از صدور حکم، آن را اجرا می کنیم.

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان تهران با بیان اینکه بررسی و رسیدگی به تخلفات فروشگاه های اینترنتی به دلیل نداشتن مکان ثابت دشواری های خود را دارد، تصریح کرد: به مردم عزیزی که نسبت به خرید کالا از فروشگاه های اینترنتی دقت کافی داشته باشند و حتما از فروشگاه های معتبر خرید کنند که قابل دسترسی باشد و اگر احیانا تخلفی از آنها مشاهده شد، به آنها رسیدگی شود.

وی افزود: ماهیت فضای مجازی به گونه ای است که می تواند در فاصله زمانی بسیار محدودی گستردگی زیادی پیدا کند و تعداد افراد مراجعه کننده به آن را نیز نادرست اعلام می کنند و این موضوع کار پیگیری و رصد سخت می شود و به همین جهت مردم بلافاصله با مشاهده چنین مسائلی، اعلام کنند.

اسفنانی ضمن تاکید مجدد بر مراجعه مردم به فروشگاه های معتبر عنوان کرد: البته از وزارت ارتباطات هم توقع می رود که اقداماتی در این زمینه انجام دهند تا قابلیت استعلام از فروشگاه ها وجود داشته باشد. وقتی اعلام شود فروشگاهی در قالب فروش اینترنتی تخلفی کرده باشد، تعزیرات ورود می کند و حتی اگر لازم باشد از پلیس فتا نیز کمک می گیریم تا نسبت به برخورد با عوامل تخلف در فروشگاه های اینترنتی اقدام کنیم.

اخبار پربازدید

  • از روزهای تلخ و شیرین در استودیو تا تخصصی سازی در جشنواره بین المللی رادیو

  • حمایت از فرهنگ‌سازی و اولویت فرهنگ در جامعه امروز ایران

  • چرخه وزارت بهداشت نیازمند ورود خیرین است

  • عملیاتی شدن سیاست های مالی مستقل اروپایی با ایران، برگ برنده مهم دیپلماتیک است

  • حذف دلار زیر چتر کشورهای عضو بریکس

  • به گزارش روابط عمومی رادیو ایران، با توجه به فرارسیدن روز حقوق بشر، رادیو ایران ویژه برنامه دیوار سکوت را تقدیم می کند.

  • اسناد لانه شیطان به روایت" یک سند یک نکته"

  • شهر الکترونیکی در رادیو تهران

  • با فرهنگ سفر کنیم

  • معافیت کاهش تولید نفت؛ شفاهی آری، کتبی نه!