صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس باانتقاد از عملکرد اقتصادی دولت گفت: بنده نماینده 80 میلیون جمعیت هستم و می پرسم سفره کارگر بیچاره ونیروهای نظامی، کشوری ولشکری را چه کسی خالی کرده؟ آیا ما بدبخت تر از سوریه ویران شده هستیم؟

عبدالرضا عزیزی با حضور در برنامه "گفت وگوی اجتماعی" با اشاره به ریاست 4 ساله خود در کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار کرد: «در این مدت همواره به عنوان کمیسیون اول یا دوم انتخاب شدیم و به همین دلیل کمیسیون اجتماعی به خوبی در جامعه معرفی شد.»

وی با اشاره به رغبت نمایندگان مجلس نهم برای حضور در این کمیسیون گفت: «در مجلس دهم با توجه به اینکه یکسال بنده و یکسال آقای خدادادی رئیس کمیسیون بودند، بخوبی نمی توان برنامه ریزی کرد.»

عزیزی با بیان اینکه هم اینک کمیسیون اجتماعی خروجی سابق را ندارد، در عین حال گفت: «برای ما کمیسیون و مردم مهم هستند و بدون توجه به این مسائل در مجلس مصوبات خوبی را بررسی می کنیم؛ از جمله قانون بازنشستگان که امیدواریم از این به بعد خروجی های خوبی را از این کمیسیون شاهد باشیم.»

این نماینده مجلس با بیان اینکه بسیاری کارمندان لشکری و کشوری به قانون خدمات کشوری چشم دوخته اند، افزود: «متاسفانه قانون کار مربوط به 28 سال گذشته است و بارها نیز در مصاحبه ها اعلام کرده ام دولت جرأت تغییر این قانون را ندارد.»

عزیزی قانون کار فعلی را به ضرر دولت، کارگر و سایر ذی نفعان دانست و افزود: «این لایحه بارها به مجلس آمده اما دولت از دست زدن به آن می ترسد؛ چراکه از رأی می ترسد.»

وی گفت: «حتی اگر دولت این قانون را تغییر دهد؛ چون انتخابات مجلس در میان است، نمایندگان خلاف نظر دولت را تصویب می کنند؛ در حالیکه ما با مردم و خاصه کارگران رو راست نیستیم.»

عزیزی با انتقاد از قراردادهای موقت و سفید امضا تصریح کرد: «در تعامل باید گذشت شکل گیرد. کارفرما و کارگر باید هر دو امتیازاتی به یکدیگر بدهند و در عین حال بایستی منویات دولت را نیز اجرا کنند.»

وی با اشاره به اینکه حقوق زیادی در ادارات دولتی بصورت زیر میزی پرداخت می شود که به ضرر تامین اجتماعی خواهد بود، افزود: «معلمان حق التدریسی نه بیمه و نه به میزان یک کارگر حقوق دارند. اگر معنای این استثمار نیست؛ پس چیست؟»

عزیزی در پاسخ به این سوال که چرا مجلس وارد کار نشده و بجای لایحه اصلاح قانون کار توسط دولت، خود طرحی را ارائه نمی دهد، گفت: «فقط کافی است دولت پشت تریبون اعلام کند که با طرح مجلس مخالف است؛ فقط کافی است این طرح بار مالی نیز داشته باشد که بصورت اتومات توسط شورای نگهبان رد شود.»

عضو کمیسیون اجتماعی در مصاحبه با رادیو گفت وگو با بیان اینکه در صورت ارائه طرح اصلاح قانون کار از سوی مجلس، عده کثیری در دولت آن را رد می کنند، گفت: «این عده باید عاقلانه رفتار کنند؛ این لایحه باید نظر کارگر و کارفرما را در نظر گیرد تا در صحن بررسی و شورای نگهبان آن را تایید کند.»

عزیزی در بخشی دیگر از مصاحبه با رادیو گفت وگو با انتقاد از عملکرد اقتصادی دولت گفت: «آیا امروز از یمن و افغانستان، عراق و سوریه بدبخت تر هستیم؟ چرا پول ملی آن ها تا این اندازه بی ارزش نشده؟ کارگر از دولت می پرسد چرا سفره من را خالی کردی و ارزش پول ملی را کاهش دادی. امروز یک میلیون تومان به اندازه 200 هزار تومان هم ارزش ندارد و چه کسی است که امروز جواب کارگر را بدهد؟!»

وی ادامه داد: «بنده نماینده 80 میلیون جمعیت هستم. سفره کارگر بیچاره و نیروی نظامی، کشوری و لشکری را چه کسی خالی کرده؟ آیا ما بدبخت تر از سوریه ی ویران شده هستیم؟»

اخبار پربازدید

  • رادیو فرهنگ با «صدای کتاب» به نمایشگاه کتاب آمد

  • بررسی تاثیر کاهش جرم با راه اندازی بانک اطلاعات ژنتیک در "میدان آزادی"

  • جشنواره رادیو فرصتی برای بهترشدن

  • جشنواره رادیو باید به دنبال کشف استعدادهای خلاق باشد

  • رادیو رسانه ای پویا هم در گذشته هم در آینده

  • رادیو رسانه ی لحظه‌ها

  • بازدید مدیر ارشد نوآوری و توسعه تکنولوژی اتحادیه رادیو و تلویزیون های آسیا و اقیانوسیه(ABU) از مجموعه ایران صدا

  • آیین راه اندازی صدای کتاب، صدای دانایی

  • جشنواره رادیو، تبلور فرهیختگی اهالی رادیو

  • خاطرات من و رادیو