صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

معاون صدای رسانه ملی از تدوین سامانه کارشناسان در این معاونت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت صدا،دکتر حمید شاه آبادی در نشست مشترک با روسای پنجاه و یک انجمن‌علمی پزشکی کشور که صبح امروز در سالن جلسات ساختمان شهدای رادیو برگزار شد،گفت: در این سامانه تمام کارشناسان از جمله کارشناسان حوزه سلامت ابتدا شناسایی و سپس حوزه عملکردشان مشخص و در پنج درجه سطح بندی می‌شوند.
وی از انجمن‌های علمی پزشکی خواست تا کارشناسان معتبرشان را برای ثبت در این سامانه معرفی کنند و افزود: از سال آینده هیچ کارشناسی بدون گذراندن مراحل لازم در شبکه‌های مختلف صدا حضور نخواهد یافت.
وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه رسانه و سلامت به سبب نیاز آحاد جامعه نیاز به ارتباط مستمر دارند، گفت: باید اینگونه جلسات و ارتباط‌های رسانه با جامعه پزشکی مستمر باشد، زیرا این نیاز مشترک رسانه و جامعه پزشکی است.
معاون صدا با بیان اینکه این معاونت با رویکردی رو به جلو به ساخت و برنامه ریزی خواهد پرداخت، افزود: اذعان داریم که جامعه پزشکی هرجا حاضر شده اعتبار و آبروی بزرگی در کشور داشته و وظیفه همگان است که این اعتماد عمومی به جامعه پزشکی خدشه دار نشود.
وی افزود: پیشرفت‌های چشمگیر حوزه پزشکی پس از انقلاب اسلامی از شرایطی که دکتر از دیگر کشور‌ها می‌آوردیم تا امروز که در پی گردشگران سلامت هستیم بسیار قابل توجه بوده است این توفیقات نتیجه تلاش جامعه پزشکی، انقلاب اسلامی، عزم مردم و وجاهت جامعه پزشکی است.
معاون صدا وظیفه رسانه را در کنار آموزش و ارتقای سطح سواد سلامت مردم، بیان دیدگاه ها و حرف مردم را نیز از الویت‌های اصلی رسانه برشمرد .
وی با اشاره به ساخت 144 قطعه نمایش در شبکه رادیونمایش گفت: شبکه رادیوسلامت نیز می‌تواند برای دیگر شبکه‌ها همچون شبکه رادیونمایش برنامه تولید کند.
شاه آبادی گفت: معاونت صدای رسانه ملی برای همکاری به سوی انجمن‌های علمی دست دوستی دراز می‌کند تا کارشناسان معتبرشان را معرفی و تایید کنند.
وی با اشاره به تدوین سامانه الکترونیکی کارشناسان در معاونت صدا افزود: مرحله شناخت کارشناسان انجام شده و اکنون مراحل تعیین حوزه‌های عملکرد و سطح بندی کارشناسان مختلف از جمله کارشناسان حوزه سلامت در دست اجراست که تا سال آینده تکمیل و قابل استفاده خواهد شد.
معاون صدا با بیان اینکه میانگین مخاطبان رادیو در جهان 30 درصد جمعیت است، افزود: تعداد مخاطبان رادیو از 28 درصد در سال 93 اکنون به 36 و هفت دهم درصد افزایش یافته است.
شاه آبادی گفت: میانگین استفاده مخاطبان از 16 شبکه رادیویی ملی در کشور روزانه یک ساعت و 56 دقیقه است.
شاه آبادی گفت: رادیو در سبک زندگی مخاطبانش تاثیرپذیری مناسبی دارد، اما موظفیم به صورت تخصصی تمایلات مخاطب را بشناسیم و براساس شکل رسانه‌ای آن‌ها را ارائه کنیم.
شاه آبادی با اشاره به پیشنهاد رئیس سازمان نظام پزشکی برای تشکیل کمیته تخصصی مشترک معاونت صدا و انجمن‌های علمی پزشکی گفت: نماینده ما در این کمیته مدیر شبکه سلامت است و انجمن‌های پزشکی نیز نماینده خود را معرفی کنند تا در حوزه سلامت مسائل مورد نظر در این کمیته بررسی و نتیجه آن به صورت کارشناسی برای تصمیم گیری‌های رسانه‌اای برایساخت این مستند‌ها دارند معرفی کنند.
وی افزود: مقدمات تولید تا پایان سال 97 به پایان خواهد رسید و در سال 98 تولید و پخش این مستند‌ها اجرا می‌شود.
شاه آبادی گفت: فعالیت کارگروه تخصصی سلامت در معاونت صدا و اجرای دستاورد‌های آن می‌تواند به عنوان الگویی برای دیگر بخش‌های رسانه ملی باشد که در صورت موفقیت در تمام بخش‌های این رسانه اجرا شود.

دکتر اعتماد سعید مدیر رادیو سلامت با بیان اینکه در دنیا از رادیو به عنوان رسانه آموزشی برای گروه های مختلف استفاده می شود اما در ایران کمتر از این رسانه برای مباحث آموزشی استفاده می شود، گفت: متاسفانه در القا این مفهوم هستیم که تصویر جای صدا یا کتاب را گرفته است در حالی که جامعه متکامل جامعه ای است که خلاقیت تصویر سازی شود تا آموزش ها به مرحله عملیاتی برسد.
وی با بیان اینکه در حال حاضر وسایل ارتباطی کلاس های بی دیوار هستند تصریح کرد: توجه به حوزه امنیت ذهنی مخاطب، همین طورحیا اجتماعی موضوع مهمی است که امید است با برگزاری این نشست نه تنها رسانه با دیدگاه اساتید آشنا شود بلکه انجمن،بتواند ازظرفیت های رسانه برای نشر خدمات پزشکی بهره برد.
دکتر سید جلیل حسینی دبیر کمسیون انجمن‌های علمی گروه پزشکی با بیان اینکه حدود 190 انجمن پزشکی درگروه های بالینی، دندانپزشکی،گروه های بهداشتی و انجمن های بین رشته ای در کشور فعال است،تصریح کرد: این انجمن ها که از سال 71 شروع به فعالیت کردند و در سالهای مختلف توسعه پیدا کردند ارزشیابی و اعتبار بخشی می شوند.
وی با بیان اینکه از جامعه پزشکی 500 سفیر در دنیا وجود دارد، خاطر نشان کرد: این سفیران می توانند جمهوری اسلامی ایران را در هر مقطعی با کمک رسانه ها پشتیبانی کنند.
دکتر ایرج فاضل اولین رئیس کل سازمان نظام پزشکی و رئیس مجمع انجمن‌های علمی نشست هم اندیشی معاون صدا با رؤسای انجمن های علمی پزشکی کشور را اتفاق بسیار مبارک و سرنوشت ساز دانست و گفت: سالهاست از پیروزی انقلاب اسلامی می گذرد اما این اولین جلسه ای است که برگزار می شود،شاید ما هم به عنوان جامعه پزشکی کوتاهی کرده ایم،بهتر است به جای گلایه و انتقاد و بر ضد هم صحبت کردن پا پیش گذاشته و همدیگر را یاری دهیم.
وی با بیان اینکه در حال حاضر بسیاری از پزشکان در برنامه های صدا حضور دارند خواستار تشکیل کمیته مشترک برای طرح مسائل وبیان پیشرفت های پزشکی دانست و گفت: با همکاری انجمن پزشکی ورادیو می توان خدمات پزشکی را برای مردم تشریح کرد .
دکتر علی نوبخت نماینده تهران و دبیر مجمع انجمن های علمی نیز به ارائه دیدگاه خود پرداخت و گفت:امیدوارم این همدلی و نشست در جهت ایجاد اتحاد در جامعه سربلند ایران مفید باشد.
این جلسه با حضور حمید شاه آبادی معاونت صدای رسانه ملی، خانم صدیقه اعتماد سعید مدیر شبکه رادیویی سلامت همچنین رئیس مجمع انجمن‌های علمی پزشکی و رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایرج فاضل و دکتر علی نوبخت نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی و دبیر مجمع انجمن‌های علمی و سید جلیل حسینی دبیر کمیسیون انجمن‌های گروه پزشکی و ده‌ها نفر از رؤسای انجمن‌های علمی گروه پزشکی برگزار شد.
در پایان این نشست بیانیه رؤسای انجمن‌های گروه پزشکی با مدیران ارشد و مدیران شبکه‌های رادیویی و معاون صدای رسانه ملی قرائت و منتشر شد.

اخبار پربازدید

  • نگاهی به شعر و ادبیات عامه در «ققنوس»

  • اختلال سیستم ایمنی یک عامل اثر گذار در بروز بیماریها

  • زندگی اسرار آمیز»کتابی که برای بچه ها تدریس می شود در رویای کاغذی

  • نگاهی به رویدادهای سینما، تئاتر، و موسیقی در هفت اقلیم

  • نگاهی به خدمات موسیقیایی علامه سید محمد حسین طباطبایی در «فرزانگان فرهنگ»

  • بررسی ادبیات ملل در «ققنوس»

  • ازگوشه و کنار رویدادهای حوزه هنرهای تجسمی در «نگارخانه»

  • ازموزه موسیقی ایران تا گرامیداشت یاد هایدیگر در قلمرو فرهنگ

  • «چشم به راه» نیما در کاروان شعر و موسیقی

  • گرامیداشت استاد موذن زاده اردبیلی در قلمرو فرهنگ رادیو فرهنگ