صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان سبزی و میوه تهران گفت: گرانی با گرانفروشی دو مقوله جدا از یکدیگرند بنابراین در حال حاضر بازار میوه با گرانی مواجه است نه گرانفروشی!

اسدالله کارگر در برنامه «روی خط بازار» رادیو اقتصاد افزود: طبق قانون خرده فروشان میوه و تره بار می توانند محصولات خود را با اعمال 15 تا 35 درصد سود بر اساس فاکتور خرید به مشتریان عرضه کنند.

وی همچنین اظهارداشت: اگر سود خرده فروشان میوه در سطح شهر بالاتر از نرخ قانونی باشد با عاملان افزایش قیمت میوه به شدت برخورد خواهد شد.

کارگر با بیان اینکه اتحادیه صنف فروشندگان میوه و سبزی تهران، اتاق اصناف و تعزیرات حکومتی بر کارفروشندگان میوه و سبزی نظارت دارند، گفت: این نهادها در صورت بروز تخلف و گرانفروشی در حوزه مزبور با متخلفان قاطعانه برخورد خواهند کرد.

وی در ادامه از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف به خصوص گرانفروشی از سوی واحدهای خرده فروشی میوه و سبزی در سطح شهر با شماره تلفن 55662380 اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تماس حاصل و موارد تخلف را گزارش دهند.

کارگر تصریح کرد: گزارش های واصله از سوی مردم مبنی بر تخلف واحدهای خرده فروشی میوه و سبزی در کوتاه ترین زمان ممکن از سوی بازرسان اتحادیه ترتیب اثر داده خواهد شد.

دبیرکل اتاق اصناف ایران نیز در برنامه روی خط بازار رادیو اقتصاد گفت: تغییرات قیمتی متاثر از عوامل مختلف است.

علی عوض پور افزود: طی شش ماهه نخست سال جاری برخی اقلام به سبب افزایش نرخ ارز و برخی دیگر در اثر تحریم ها دستخوش تغییرات قیمتی شدند.

وی اظهارداشت: آمار و ارقام نشان می دهد در این بازه زمانی بیشترین افزایش نوسان قیمتی مربوط به میوه ومرکبات بوده است.

دبیرکل اتاق اصناف ایران گفت: این رشد قیمتی بیشتر مربوط به وجود عدم هماهنگی بین دو وزارتخانه جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت است.

وی ضمن اشاره به اینکه متاسفانه ناهماهنگی های موجود از زمان تصویب قانون انتزاع همچنان به قوت خود باقیست، یادآورشد: بر اساس قانون در حال حاضر متولی تامین و توزیع میوه و مرکبات وزارت جهاد کشاورزی است.

برنامه «روی خط بازار» کاری از گروه کشاورزی شبکه رادیویی اقتصاد بوده که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 11 به مدت 60 دقیقه به تهیه کنندگی «نازنین کتابچی» با هدف ارائه یک تصویر بزرگتر و کاملتر و قابل درک از رویدادهای مهم اقتصادی و رفع ابهامات اقتصادی بر روی موج اف‌ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

اخبار پربازدید

  • از روزهای تلخ و شیرین در استودیو تا تخصصی سازی در جشنواره بین المللی رادیو

  • حمایت از فرهنگ‌سازی و اولویت فرهنگ در جامعه امروز ایران

  • چرخه وزارت بهداشت نیازمند ورود خیرین است

  • عملیاتی شدن سیاست های مالی مستقل اروپایی با ایران، برگ برنده مهم دیپلماتیک است

  • حذف دلار زیر چتر کشورهای عضو بریکس

  • به گزارش روابط عمومی رادیو ایران، با توجه به فرارسیدن روز حقوق بشر، رادیو ایران ویژه برنامه دیوار سکوت را تقدیم می کند.

  • اسناد لانه شیطان به روایت" یک سند یک نکته"

  • شهر الکترونیکی در رادیو تهران

  • با فرهنگ سفر کنیم

  • معافیت کاهش تولید نفت؛ شفاهی آری، کتبی نه!