صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان سبزی و میوه تهران گفت: گرانی با گرانفروشی دو مقوله جدا از یکدیگرند بنابراین در حال حاضر بازار میوه با گرانی مواجه است نه گرانفروشی!

اسدالله کارگر در برنامه «روی خط بازار» رادیو اقتصاد افزود: طبق قانون خرده فروشان میوه و تره بار می توانند محصولات خود را با اعمال 15 تا 35 درصد سود بر اساس فاکتور خرید به مشتریان عرضه کنند.

وی همچنین اظهارداشت: اگر سود خرده فروشان میوه در سطح شهر بالاتر از نرخ قانونی باشد با عاملان افزایش قیمت میوه به شدت برخورد خواهد شد.

کارگر با بیان اینکه اتحادیه صنف فروشندگان میوه و سبزی تهران، اتاق اصناف و تعزیرات حکومتی بر کارفروشندگان میوه و سبزی نظارت دارند، گفت: این نهادها در صورت بروز تخلف و گرانفروشی در حوزه مزبور با متخلفان قاطعانه برخورد خواهند کرد.

وی در ادامه از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف به خصوص گرانفروشی از سوی واحدهای خرده فروشی میوه و سبزی در سطح شهر با شماره تلفن 55662380 اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تماس حاصل و موارد تخلف را گزارش دهند.

کارگر تصریح کرد: گزارش های واصله از سوی مردم مبنی بر تخلف واحدهای خرده فروشی میوه و سبزی در کوتاه ترین زمان ممکن از سوی بازرسان اتحادیه ترتیب اثر داده خواهد شد.

دبیرکل اتاق اصناف ایران نیز در برنامه روی خط بازار رادیو اقتصاد گفت: تغییرات قیمتی متاثر از عوامل مختلف است.

علی عوض پور افزود: طی شش ماهه نخست سال جاری برخی اقلام به سبب افزایش نرخ ارز و برخی دیگر در اثر تحریم ها دستخوش تغییرات قیمتی شدند.

وی اظهارداشت: آمار و ارقام نشان می دهد در این بازه زمانی بیشترین افزایش نوسان قیمتی مربوط به میوه ومرکبات بوده است.

دبیرکل اتاق اصناف ایران گفت: این رشد قیمتی بیشتر مربوط به وجود عدم هماهنگی بین دو وزارتخانه جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت است.

وی ضمن اشاره به اینکه متاسفانه ناهماهنگی های موجود از زمان تصویب قانون انتزاع همچنان به قوت خود باقیست، یادآورشد: بر اساس قانون در حال حاضر متولی تامین و توزیع میوه و مرکبات وزارت جهاد کشاورزی است.

برنامه «روی خط بازار» کاری از گروه کشاورزی شبکه رادیویی اقتصاد بوده که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 11 به مدت 60 دقیقه به تهیه کنندگی «نازنین کتابچی» با هدف ارائه یک تصویر بزرگتر و کاملتر و قابل درک از رویدادهای مهم اقتصادی و رفع ابهامات اقتصادی بر روی موج اف‌ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

اخبار پربازدید

  • نگاهی به شعر و ادبیات عامه در «ققنوس»

  • اختلال سیستم ایمنی یک عامل اثر گذار در بروز بیماریها

  • زندگی اسرار آمیز»کتابی که برای بچه ها تدریس می شود در رویای کاغذی

  • نگاهی به رویدادهای سینما، تئاتر، و موسیقی در هفت اقلیم

  • نگاهی به خدمات موسیقیایی علامه سید محمد حسین طباطبایی در «فرزانگان فرهنگ»

  • بررسی ادبیات ملل در «ققنوس»

  • ازگوشه و کنار رویدادهای حوزه هنرهای تجسمی در «نگارخانه»

  • ازموزه موسیقی ایران تا گرامیداشت یاد هایدیگر در قلمرو فرهنگ

  • «چشم به راه» نیما در کاروان شعر و موسیقی

  • گرامیداشت استاد موذن زاده اردبیلی در قلمرو فرهنگ رادیو فرهنگ