صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

چنانچه بسترهای برنامه‌سازی فراهم شود، رادیو بهترین یاری دهنده پلیس، در ماموریت هاست
در نشست مشترک معاون صدا با معاون اجتماعی نیروی انتظامی ،تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک امضاء شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت صدا دکترحمید شاه‌آبادی با بیان اینکه تخصص رادیو ، برنامه‌سازی است ،تصریح کرد:چنانچه بسترهای برنامه‌سازی توسط نیروی انتظامی فراهم شود ، رادیو علاوه بر ماموریت های در دست اقدام فعلی با تولیدات فاخر و تاثیر گذار در قالب ساختار‌های متنوع، بهترین یاری دهنده پلیس در ماموریتهای پیش رو خواهد بود.
دکتر شاه آبادی تصریح کرد: رادیو با تولید برنامه و مستندهایی در راستای تقویت پلیس کوشیده است.چنانچه درهای بسته به روی برنامه‌سازان باز شود ، وسوژه‌های ناب برنامه سازی در اختیارآن‌ها قرار گیرد،رادیو با تولید مستندهای واقعی می‌تواند اقتدار پلیس را به نمایش بگذارد.
شان مردم این است که پلیس مقتدری داشته باشد
سردار احمد نوریان، معاون اجتماعی ناجا با بیان اینکه رسانه در پیشبرد ماموریت‌های پلیس نقش کلیدی و محوری دارد تصریح کرد: با توجه به تغییراتی که در حوزه‌های مختلف زندگی ، جرایم و امنیت به وجود آمده است لازم است که پلیس آگاهانه و هوشمندانه در این مسیر گام دارد که این مهم نیاز به همراهی رسانه دارد.
وی سرعت تغییرات با رشد تکنولوژی ، شدت ، عمق و نفوذ تغییرات،گستردگی و پیچیدگی ذرا از ویژگی‌های تغییرات عصر حاضر دانست و گفت: با وجود تغییرات در عرصه جمعیتی، تحصیلات ، اوقات فراغت تغییراتی هم در حوزه جرایم صورت گرفته است که پلیس به تنهایی نمی‌تواند امنیت را تامین کند بلکه بایستی همه نهادها در تولید امنیت و نظم و انظباط اجتماعی پلیس را یاری کنند.
سردار نوریان با بیان اینکه دشمن به دنبال پمپاژ یاس و نامیدی در جامعه، همصدا با جبهه معارض است، تصریح کرد: در حال حاضر نیروی انتظامی روی موضوع تاب آوری در پلیس کار می‌کند تا کمتر با جامعه اصطحکاک یابد.
وی با بیان اینکه شان مردم این است که پلیس مقتدری داشته باشد ، از مدیران شبکه‌های رادیویی خواست تا نظرات خود را منعکس کنند تا این مهم در کارآمدی پلیس موثر باشد .
معاون اجتماعی ناجابا توجه به نیازهای نو شده‌ای که در جامعه امروز هست و پلیس بایستی به آن بپردازد ، تصریح کرد:این آمادگی در پلیس وجود دارد که در خود بازنگری کند .
وی با اشاره به ظرفیت رسانه‌ای بکر رادیو گفت: انتقال پیام از طریق رادیو هنر می‌خواهد که به درستی به مخاطب انتقال یابد.با وجود رسانه‌های مختلف همچنین فضای مجازی ، رادیو توانسته اصالت خود را حفظ کند و پلیس به اهمیت این رسانه و کار برنامه‌سازان رادیو واقف است و معتقد است که این رسانه می‌تواند پلیس را در پیشبرد ماموریت‌هایش کمک کند.
سردار نوریان با اشاره به مبارزه پلیس با مفاسد اقتصادی جامعه از برنامه‌سازان رادیو خواست که در این راستا نیز با تهیه و تولید مستندهایی پلیس را در ماموریت خود یاری دهند.
برنامه‌سازی با موضوعات نیروی انتظامی و پلیس
سعید یوسف نیا مدیر رادیو صبا گفت: چندی پیش مسابقه صبا پلیس با چاشنی طنز از این شبکه رادیویی پخش
می ‌شد ، که مورد اقبال مخاطبان واقع شده بود .
محمد رضا قربانی مدیر رادیو نمایش باتاکید بر اهمیت و تاثیر گذاری ساختارهای نمایشی در رادیو گفت:
نیروی انتظامی بهتر است تولید نمایش را به خود ما بسپارند قطعا برنامه سازان ما هنرمندانه و به بهترین شکل این کار را انجام می‌دهند.
دکتر محمد جعفر محمد زاده مدیر رادیو ایران با بیان اینکه رادیو ایران با داشتن گروه جامعه یکی از شبکه‌های رادیویی است که ارتباطش با نیروی انتظامی بیشتر از سایر شبکه‌هاست، گفت: گروه جامعه با 6 ساعت برنامه در روز، همچنین چند برنامه روتین هفتگی به موضوع نیروی انتظامی و ماموریت آن می‌پردازد.
محمد زاده ادامه داد:برنامه سازان بنا به موضوعات مختلف اجتماعی در برنامه‌های «سلام صبح بخیر» ، «خانه و خانواده» و «ایرانشهر» با کارشناسان نیروی انتظامی ارتباط تلفنی برقرار می‌کنند .ضمن اینکه برنامه «ردپای حادثه» که شبهای جمعه پخش می‌شود، مستندی رادیویی از پرونده‌های واقعی است .
مدیر رادیو ایران تصریح کرد: چنانچه بخواهیم مخاطب به حرف‌هایی که می‌شنود ، باور داشته باشد بایستی به او اجازه نقد هم بدهیم .پلیس قوی پلیسی است که نقاط ضعف خود را باور داشته باشد .گاهی اوقات نقد نرم به تقویت پلیس در ماموریتهایش کمک می‌کند.
دکتر اعتماد سعید مدیر رادیو سلامت با بیان اینکه در این شبکه رادیویی گروه سلامت اجتماعی در حوزه حقوق و تکالیف شهروندی که یکی از وظایف پلیس است فعالیت می‌کند، تصریح کرد: چندی پیش نخستین جشنواره پیشگیری از سوانح و حوادث رادیو سلامت برگزارشد که در خواستمان از نیروی انتظامی این است ، حالا که رادیو در این امر پیش‌قدم شده است ،پلیس اورا همراهی کند .
در پایان جلسه تفاهمنامه همکاری‌های مشترک بر اساس الویت ‌های پیش رو به امضای معاون صدای رسانه ملی و معاون اجتماعی ناجا رسید، که این تفاهمنامه بستر لازم برای حمایت‌های پیش از پیش نیروی انتظامی را از فرایند تولیدات مرتبط با آن حضور فراهم خواهند کرد.
نورالدین جعفری قائم مقام معاونت صدا ،حامد فاتحی مدیر روابط عمومی معاونت صدا ، ابراهیم کبابیان مشاور اجرایی و مدیر دفتر معاونت صدا ، مدیران شبکه ‌های رادیویی ،سرهنگ مهدی یارندی مدیر کل امور هنری و مناسبت‌های معاونت اجتماعی ناجا و مدیر عامل موسسه ناجی هنرو سرگرد محمد اسماعیلی رئیس اداره رادیویی معاونت اجتماعی ناجا در نشست مشترک معاون صدا با معاون اجتماعی نیروی انتظامی حضور داشتند.

اخبار پربازدید

  • لزوم توجه به محتوا و نیاز مخاطب در برنامه های رادیویی

  • تجلیل از قصه گوی «شب بخیر کوچولو»

  • هر عکس یک پیام

  • تبیین بیانیه گام دوم انقلاب و نقش دانشمندان و دانشگاه‌ها

  • رادیو نمایش "نفس " را در میانه رمضان به روی آنتن می برد

  • پنج شنبه ها "میدان آزادی" تعطیل !!!

  • ورزش بدون ویرایش و واکاوی فرهنگ طرفداری و تماشاچیان در ورزش

  • تحلیل و بررسی مسائل مرتبط با حاشیه نشینی در هاشور

  • نگاهی بر واقعه تاریخی" سد الابواب" در رادیو معارف

  • رادیو ایران در سالروز وفات حضرت خدیجه