صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

پیکر صادق عبداللهی نویسنده و طنز نویس پیشکسوت رادیو امروز چهارشنبه 25 مهرماه با حضور هنرمندان و مدیران رادیو به سمت بهشت زهرا(س) تشییع شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت صدا ، مراسم تشییع پیکر صادق عبداللهی نویسنده پیشکسوت رادیو صبح امروز چهارشنبه 25 مهرماه با حضور هنرمندان رادیو از مقابل مسجد بلال صداوسیما برگزار شد.
جمعی از مدیران و فعالان رادیو دکتر حمید شاه آبادی معاون صدا ، دکتر صوفی،آقای خجسته ،دکتر محمدجعفرمحمدزاده مدیر رادیو ایران، علیرضا افتخاری ، سعید توکل ،منوچهرآذری، علیرضا جاویدنیا، عباس محبی، مهران امامیه ، منوچهر والی زاده ، مجید زین العابدین مدیر شبکه یک، محمد احسانی مدیر شبکه نسیم در این مراسم حضور داشتند.
سعید توکلی گوینده برنامه سلام صبح بخیر رادیو ایران اجرای این مراسم را برعهده داشت که در ابتدا گفت: ویژگی مهم صادق عبداللهی لبخند و روحیه شاد او بود.
وی در این مراسم یادآور شد که چند ماه پیش برای صادق عبداللهی مراسم تجلیل برگزار شد و اظهار امیدواری کرد که چقدر خوب است که قبل از درگذشت همه هنرمندان به یادشان باشیم.
منوچهر والی‌زاده: صادق صادقانه می‌نوشت
منوچهر والی زاده در ادامه این مراسم پشت تریبون قرار گرفت وخدمت همه تسلیت عرض کرد و گفت: حدود 50 سال با صادق عبداللهی رفاقت داشتم،هنوز مدت زمان زیادی از درگذشت عرفانیان نمی گذرد که عبداللهی را از دست داده‌ایم.
وی ادامه داد: عبداللهی به کارش ایمان داشت و صادق بود. ما سال ها با هم در برنامه های رادیویی و رادیو پیام کار کردیم و من نمی دانم از هفته دیگر می توانم به فعالیت در رادیو پیام ادامه دهم یا خیر.
والی زاده تصریح کرد: دیروز تا رسیدم بیمارستان دیدم از طرف معاونت صدا آمدند و همه برنامه ها را هماهنگ کردند ، دستشان درد نکند که به فکر هنرمندان هستند.
مرگ عبداللهی جبران ناپذیر است
در ادامه مراسم محمدجعفر محمدزاده مدیر رادیو ایران درباره عبداللهی تصریح کرد: افتخاری نصیبم شده بود که مدتی در خدمت ایشان بودم،روزی که از ایشان تجلیل شد ،چقدر زیبا و طنازانه جمله ای را که نشان از بی اهمیتی او به دنیا بود، بیان کرد.«درراهروها دیدم عکسم را چسبانده‌اند.شنیدم کسی گفت:ای این هم مرد».
نگاه صادق عبداللهی به دنیا این طوری بود ،در روز تجلیلش هم همین را گفت.بی توجه به جایگاه و مقام بود،دنیای او قلم و کاغذ بود.
مدیر رادیو ایران ادامه داد:او در گوشه استودیو موقع ضبط برنامه می‌نوشت و نوشته های خود و نویسنده‌های دیگر را ویرایش می‌کرد. صادق عبداللهی تا هفته پیش شنبه‌هابه طور منظم در جلسات نویسندگی برنامه ها شرکت می کرد و حضور فعالی در شورای نویسندگان داشت. او دردمند بود و غصه های مردم را می شناخت و تلاش می کرد به جای اینکه این غصه ها تبدیل به عقده شود آنها را با قلمش رفع کند.
قلمی که به عشق مردم پرواز می‌کرد
سعید توکل تهیه کننده برنامه صبح جمعه باشما که آشنایی دیرینه ای با مرحوم عبداللهی داشت، در ادامه این مراسم متنی را که خود نوشته بود را برای حضار قرائت کرد: ما سی و چند سال است که با او حرف می‌زنیم و در این مدت او بیشتر صحبت می‌کرد و من می‌شنیدم‌.
وی با اشاره به آشنایی خود با مرحوم عبدالهی بیان داشت: آشنایی ما در پاییز بود و خداحافظی‌مان هم در پاییز است.
صادق عزیز مردم با سلام تو صبح‌های جمعه را آغاز می‌کردند. سلام‌هایت نقطه اتصال رادیو با قلب‌های مردم بود.
مردم ایران، امروز یک قلم آرام گرفت. قلمی که برای صبح جمعه با شما،سه شنبه های رادیو پیام و ‌‌... که پرواز می‌کرد و بر آشیانه دل‌های مردم می نشست. او هر جمعه روح ایمان را با این جمله در مردم بیدار می‌کرد: به نام آنکه ما را بال و پر داد....
این مراسم به همت روابط عمومی واداره کل اداری و مالی معاونت صدا و همکاران رادیو ایران برگزارشد.
مراسم ترحیم آن درگذشته شنبه 28مهر ساعت 14 در مسجد بلال سازمان صدا و سیما برگزار خواهد شد.

اخبار پربازدید

  • رادیو نمایش "نفس " را در میانه رمضان به روی آنتن می برد

  • پنج شنبه ها "میدان آزادی" تعطیل !!!

  • ورزش بدون ویرایش و واکاوی فرهنگ طرفداری و تماشاچیان در ورزش

  • تحلیل و بررسی مسائل مرتبط با حاشیه نشینی در هاشور

  • نگاهی بر واقعه تاریخی" سد الابواب" در رادیو معارف

  • رادیو ایران در سالروز وفات حضرت خدیجه

  • آمار خانه‌های خالی وجود دارد

  • ماه رمضان روی موج رادیو تهران/ با مسابقات میدانی به استقبال تابستان می رویم

  • ضرورت ها و آسیب های مکمل های غذایی برای سالخوردگان

  • بررسی رابطه دین و تجدد در ویژه برنامه رمضانی رهیافت