صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

دکتر حمید شاه آبادی معاون صدای رسانه ملی در جلسه تقدیر از گزارشگران اعزامی به "بازی های آسیایی جاکارتا"

به گزارش روابط عمومی معاونت صدا، دکتر شاه آبادی معاون صدای رسانه ملی با اشاره به تاثیر گذاری حرفه گزارشگری گفت: انتقال هیجان و حال و هوای مسابقات ورزشی به مخاطبان به گونه ای است که شادی و شعفی که گزارشگران از زمین های مسابقه به علاقه مندان خود منتقل می کنند، بسیار اثر گذار و ارزشمند است.مسلما در این مسیر تلاش هرکدام از همکارانی که در بخش های مختلف به فعالیت می پردازند، قطعا ستودنی است.همچنین اگر رادیو در حوزه گزارشگری حضور جدی نداشته باشد، اتفاقات مهم و برجسته ای که در عرصه ورزش روی می دهد یقینا به خوبی منتشر نخواهد شد.به همین خاطر حس، دانش و سطح بینش گزارشگران برای انجام این مهم بسیار ضروری بوده و لذا ارائه جدول های مناسب و متناسب برای حضور گزارشگران باید به نحو بسزایی مورد توجه قرار گیرد .
معاون صدا با اشاره به سختی های حرفه گزارشگری ادامه داد : گزارشگری فعالیتی سخت و دشوار است که متغیرهای زیادی ممکن است بر روی عملکرد آن موثر باشد، اما نتیجه فعالیت افراد فعال در این زمینه آنچنان است که اگر به نحو شایسته ای صورت پذیرد،تاثیر مفید و ویژه آن با ضریب بسیار بالایی در سطح جامعه منتشر می شود.
معاون صدا با اشاره به رابطه مشکلات کشور و رسانه گفت: رسانه درگاه طرح مناسب مسایل و محل ارایه راه حل های فراگیر مشکلات کشور است . زیرا این دستگاه به واسطه توان انتشار خبر و گزارش، تاثیر مستقیمی بر روی مشکلات مهم کشور از جمله مسایل ورزش کشور می تواند داشته باشد. ورزش امری شادی آفرین،پویاوحرکت دهنده است و رادیو باید مردم را به سمت جنبه های مختلفی از آن مانند ورزش های همگانی سوق بدهد.

دکتر شاه آبادی با بیان مهم بودن اقدامات معاونت صدا در بازی های آسیایی جاکارتا گفت:عملکرد شایسته شبکه رادیویی ورزش در رویداد اخیر ورزشی به گونه ای بوده است که مجموعه رسانه ملی هم به نحو فزاینده ای از درخشش رسانه ای معاونت صدا در این مسابقات یاد می کند و مجموع رویدادهای صورت گرفته را بالاتر از سهم رادیو ارزیابی نموده است.
در ادامه این جلسه میرحسینی مدیر رادیو ورزش گفت: در زمان برگزاری بازی های آسیایی جاکاراتا،رویدادهای این مسبقات به شکل موثری از رادیو ورزش منعکس شد.به نحوی که روزانه
10 ساعت برنامه های تخصصی از تمام بخش های مرتبط با بازی های این دوره ، به صورت پخش مستقیم و در قالب گزارش های لحظه به لحظه منتشر شد .مسلما این حجم از تولید نشان از هماهنگی میان تمام بخش های رادیو ورزش دارد که جلوه گر یک اقدام بزرگ گروهی رسانه ای است.
وی افزود ، برای بازی های جاکارتا سه نفر از بهترین گزارشگران معاونت صدا اعزام شده بودند که با نگاه حرفه ای موفق شدند بیش از انتظارات معمول عمل کنند. چنانچه در چند روز اول، تولیدات تصویری این افراد در محل بازی های این دوره از مسابقات مورد توجه ویژه قرار گرفت و با حمایت های صورت گرفته و تلاش همکاران به شکل مناسبی منعکس شد .
مدیر رادیو ورزش با اشاره به حضور گزارشگران این شبکه در مسابقات بین المللی افزود ،در بازی های آسیایی جاکارتا مائده علاقه مند، حافظ کاظم زاده و سبحان اکرامی برای تهیه گزارش اعزام شده بودند که با عملکرد شایسته خود سهم بسزایی در راستای انتشار موفقیت های ورزشکاران کشورمان داشتند.از سویی نیز الهام منصوری ،حسین شریفی ومحمد درخشنده نیز به بازی های پارا آسیایی اعزام می شوند. همچنین شهرام نوروزی هم برای پوشش بازی های المپیک جوانان در آرژانتین به این کشور می رود تا در مجموع 17 رشته ورزشی را پوشش دهند.


در ادامه این جلسه گزارشگران اعزامی به بازی های آسیایی جاکارتا در صحبت هایی ضمن بیان تشکر به خاطر حمایت های صورت گرفته از سوی دکتر شاه آبادی معاون صدا و میر حسینی مدیر رادیو ورزش،
به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود پرداختند.
گفتنی است در این مراسم از طبخی مدیر گروه مسابقات ورزش ،مائده علاقه مند،سبحان اکرامی و حافظ کاظم زاده گزارشگران اعزامی به مسابقات آسیایی،جهانگیری مدیر پخش و نظارت ورزش نیز تقدیر شد.

اخبار پربازدید

  • تقاطع فرهنگ و مروری بر رویدادهای مهم فرهنگی سال 97 در حوزه های مختلف

  • روایت خاطرات شهدا

  • آواها و نواها در شب شهادت حضرت زینب (س)

  • تبیین ویژگیهای اخلاقی و معنوی حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) درهمتای آینه

  • گفت و گو با بهار در لحظات شیرین تحویل سال نو

  • نگاهی به تاریخ ملی شدن صنعت نفت، فرازها، فرودها و آینده این صنعت

  • افزایش 15 تا 20 درصدی آمار سفر نسبت به سال 97

  • مداحان برجسته کشور در راهیان نور حضور دارند

  • کاربرد فناوری نانو در صنعت آب کشور

  • پخش زنده بیانات مقام معظم رهبری از رادیو معارف